Skocz do zawartości

Dekalog malowania pędzlem.


Shaqi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Znajdź na YouTube "Plastikowy Hit" jest tam 12 odcinków tego programu.

W którymś było o malowaniu plam pędzlem żeby wyglądały trochę jak z aero.

Oczywiście warto obejrzeć wszystkie odcinki jakie tam są.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Mam pytanie, a to chyba odpowiednie miejsce. Kleję okręty w 1/700, generalnie maluje pędzlem i w tej skali nie narzekam. Ale mam problem z dużymi powierzchniami (pokłady). Słabo mi wychodzą. Farbę mam rozcieńczoną i kładę 3-4 warstwy jednak są miejsca słabo pokryte, które muszę malować kolejny raz. Jednak wtedy pojawia się problem ze zbyt dużą ilością warstw, które zakrywają szczegóły i detale (w skali 1/700 detale są na prawdę małe). Potem jak trzeba te detale pomalować na inny kolor robi się niezła orka. Maluję akrylami Pactry i Tamiyi. Przechodząc teraz do sedna sprawy, czy wg Was kupienie czegoś w sprayu np.: białego/szarego matu Tamiyi, lub jakiś Surfacer, czy też bezbarwny lakier i traktowanie dużych powierzchni najpierw sprayem jako podkład (1 warstwa) a potem malowanie docelowymi kolorami (2 -3 warstwy) rozwiązałoby mój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - powinno pomóc - a na pewno nie zaszkodzi. Sam jak maluję figurki to najpierw z aerografu daję podkład, a potem maluję pędzlami. Na ładnej, równej, dobrze przyjmującą farbę powierzchni jest o wiele lepiej malować pędzlem niż na gładkim plastiku - przynajmniej pierwsza warstwa ma o wiele łatwiej.

A jaki podkład wybrać - te co podałeś są okej, szczególnie surfacer nie powinien zawieść. Na okręty w 1:700 dużo go nie pójdzie.

Odradzałbym podkład Vallejo w sprayu, bo wiele osób zgłaszało przypadki pękania podkładu (!) w miarę wysychania.

A nawet spraye podkładowe Dekoralu albo Duplicoloru się nadają bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pactry są bardzo spoko po dodaniu opóźniacza Mr.Color - robi się z tego całkiem nowa o niebo lepsza Pactra - także warstewka może być znacznie cieńsza - co ogromnie mi się przydaje przy malowaniu siedemsetek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten opóźniacz to może Hobby Color Thinner? Tak się zastanawiam bo to niby dedykowane do serii C Gunze, a chyba seria H to klasyczne akryle? A może zastosować rozcieńczalnik Tamiyi X20? Do tej pory dodawałem wódki do rozcieńczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pytanie: malowałem ostatnio pędzlem, humbrolem, wymieszałem, użyłem troszkę rozcieńczalnika i po pomalowaniu farba kleiła sie jak guma, nie chciała wyschnąć. Co może być przyczyną? To kóryś raz już tak się stało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Gdy skleje model maluje go i więcej nic nie robie ale zobaczyłem tygrysa revella 1/72 pomalowannego przez użytkownika forum i nasze prace różnią się zupełnie.Nie maluje aerografem tylko pędzel .A chce uzyskać efekt tak jak załączone zdjęcie tygrysa 1/72 malowanego pędzlem o oto link do niego

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=16795

 

 

Prosze o pomoc

 

 

Zwracaj uwagę, w jakim dziale zakładasz temat.

Moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Cześć, jestem tu nowy i przychodzę z problemem. Pracuję nad MiGiem 3 1/72 z revella w kamuflażu zimowym - konkretnie Czerwona Dwójka z 120 IAPu obrony moskwy, dla mnie istnym horrorem jest malowanie na biało, nie mogę zdzierżyć tego że powstają te przeklęte smugi po pędzlu, zdecydowałem się nałożyć najpierw warstwę "na odwal się" zielonego, a potem biały, mam nadzieję ,że będzie to wyglądało jak niedokładnie nałożona farba przez ruskich żołdaków. Macie jakieś inne pomysły jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Macie jakieś inne pomysły jak to zrobić?

Lepiej nałożyć choćby 6 warstw dobrze rozrzedzonej białej farby niż dwie grube. Sam później zobaczysz, że smugi znikną. Jakimi farbami malujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.