Skocz do zawartości

K2 Black Panther (Academy 1/35)


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @Radek Filipek. Lusterka będą na końcu doklejane. Też się zastanawiam czy nie przerobić ich w inną pozycję, a na pewno w takiej jakiej sugeruje producent ciężko byłoby wymalować "szkło" jeśli byłyby już przyklejone.

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ripper1 napisał:

cześć, też czeka na półce na swoją kolej. Podpowiedz jak ogarnąć kosz, niestety Academy w tej wersji czołgu taje zbiornik w koszu i jest on połączony z relingiem. Jak to ogarnąć?

Ten zbiornik nie jest połączony z relingami kosza. Wszystkie elementy kosza są oddzielne i przeznaczone do wklejenia na zbiornik. Jedyne co należy zrobić, to odciąć piny mocujące tych relingów przeznaczone do wklejenia za zbiornik i sklejać je bez niego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniej aktualizacji zostało zrobione: Lakier błysk---> kalki----> wash punktowy nr1----> biedronka dla przegryzienia kolorów----> brudzenie miejscowe----> wash punktowy nr 2.

Brudzenie jak na razie dotyczy tylko powierzchni poziomych. Powierzchnie pionowe zostały tylko lekko pomiziane olejną biedronką - na dalszym etapie główną rolę w ich brudzeniu odegrają techniki przy użyciu aerografu czyli napryskam ze dwa ziemiste kolory, coś tam się "roztapuje" pędzlem i pewnie jakieś splasze z pędzla i wykałaczki lub ze szczoteczki do zębów. Dlatego do tego czasu wszelkie zabiegi na nich nie będą miały sensu. Za to powierzchnie poziome przynajmniej jak na ten moment uznaję za skończone.

1.jpg.53503c980679f69809190a12fe1f0f66.jpg

 

2.jpg.471080e4d8b7d981aff40f28b1a9e0b0.jpg

 

3.jpg.ec0fdd0fa80e4b87c86c531ddacf141d.jpg

 

Jak widać podszedłem do brudzenia trochę lżej niż potrafią nasi czołgiści na poligonie, ale też chciałbym zachować choć kawałek każdego z etapów modelarskich zabiegów.

a.jpg.e1918a3655f596a3e2354b4bc9e0569c.jpg

Jak widać nie ustrzegłem się błędu w rozmieszczeniu dwóch żółtych kalokomanii ostrzegawczych (przy lufie działa i prawym czujniku z przodu). @Radek Filipek zwróć na to uwagę bo instrukcja kłamie 🤦‍♀️ Ja muszę już z tym żyć a Ty masz szansę ustrzec się błędu. W ogóle producent nie przewidział jeszcze jednej żółtej kalki w lewym dolnym rogu wieży. Na domiar złego i tak mi ich brakło i jedną musiałem domalowywać bo nakleiłem je najpierw na drzwiczki celownika, a tą na peryskopie włazu kierowcy sobie darowałem. Na tą wspominaną wcześniej w lewym dolnym rogu wieży już było za późno kiedy się kapnąłem. No cóż, model na luzie... 🤪

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Endrju napisał:

Co to za dekiel wozi w tym koszu?

To na zestaw do brodzenia. Ciekawe czy kiedyś nasze egzemplarze będą w nie wyposażone? Może produkcja tych zestawów to będzie właśnie ten offset i transfer technologii dla naszej zbrojeniówki i dlatego czekamy aż ruszy krajowa produkcja 🤪 A tak na serio to nie wiem czemu nie przyjechały z tymi zestawami z Korei...

sddefault.jpg.2a768e9b52de79fd174a5d212c2d2c14.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Brudzenie dołu już raczej uznaję za zakończone. Dostało się też powierzchniom pionowym na wieży. Ten dziwny sproszkowany efekt to przez użycie North Africa Dust Miga z aerografu. Nie tak to w sumie planowałem (bo specyfik jest już u mnie lata i mocno zgęstniał) ale w sumie mi się to nawet podoba.

1.thumb.jpg.76b41c062c1bf7976f5b3aa41af5d836.jpg

 

2.thumb.jpg.1c37657d167fe0b5214bdcc107b6a002.jpg

 

3.thumb.jpg.d6ade0e9022f3e7293af890c2d35a194.jpg

 

4.thumb.jpg.22cabfbd66e6721c8c659d4f149490bc.jpg

 

Niektóre powierzchnie mało dotknięte brudem są jeszcze błyszczące i wydają się być nienaturalnie czyste w porównaniu do reszty. To zapewne zniknie po końcowym lakierze matowym. Może jeszcze tylko lufę przelecę mgiełką z buffu bo obłe kształty i tak na końcu się świecą mocniej od reszty.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Panie żeś mi zabił ćwieka teraz... Ale nie bo nie chcę go bardziej ściemniać. Już czuję, że jestem na granicy przeciągnięcia z tym brudzeniem. Na obecną chwilę pas. Choć sam pomysł doby bo aż by się prosiło to jednak na tym etapie już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powoli do końca. Już prawie wszystko gotowe do założenia na główną bryłę modelu.

Koła:

1.jpg.dd016a9d1c5530cf30600d218dc09cc0.jpg

 

Gąsienice:

2.jpg.b6f135868d6e2f9adef3092e70d2d154.jpg

 

Przez długi czas myślałem, że w tym czołgu liny są malowane na niebiesko, ale po przekopaniu zdjęć okazało się, że są owinięte niebieską taśmą. Postanowiłem to trochę odwzorować pomalowaną na niebiesko siateczką jednorazową na warzywa z supermarketu. Kolor mi nie siadł, ale biorąc pod uwagę, że nie mam niebieskiego na stanie i to z czego to musiałem mieszać to i tak wyszło znośnie.

3.jpg.3fb7af674cdb10c466511f6344db5c31.jpg

 

I rzecz z której jestem najbardziej dumny biorąc pod uwagę, że w zestawie nie ma żadnych przezroczystych elementów - peryskopy. Dołączone do zestawu naklejki polaryzacyjne nijak nie oddają tego co widać na zdjęciach prawdziwych K2, więc na tylne ścianki peryskopów nakleiłem srebrny papier kolorowy podmalowany niebieskim clearem a na przednią ściankę dokleiłem szybkę z przezroczystego plastikowego arkusza z opakowania Procona. Udało się zachować efekt odbicia światła, oraz głębię gdy patrzy się na te peryskopy pod różnymi kątami.

7.jpg.3e2343f18063a711d428c12a1f854ba7.jpg

 

Teraz zostało jeszcze domalować parę drobiazgów, złożyć to do kupy i kończyć już ten model.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda znakomicie. 

Dzisiaj odebrałem przesyłkę z moją sztuką czarnej pantery. Na pewno nie wyjdzie tak dobrze, bo umiejętności nie te.

Przy okazji,  gdyby ktoś zamierzał kupić K2 Gap Filler, czyli nową edycją tego modelu, to niczym nie różni ona od wydania Hobby 2000, obie nie mają pojedynczych ogniw gąsienic.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grzesioc napisał:

Dzisiaj odebrałem przesyłkę z moją sztuką czarnej pantery. Na pewno nie wyjdzie tak dobrze, bo umiejętności nie te.

To otwieraj pudło i dawaj warsztat. Model fajny do sklejania więc nie powinno być problemów.

7 minut temu, grzesioc napisał:

gdyby ktoś zamierzał kupić K2 Gap Filler, czyli nową edycją tego modelu, to niczym nie różni ona od wydania Hobby 2000, obie nie mają pojedynczych ogniw gąsienic.

Co ciekawe, Koreańczycy chyba lepiej podeszli do oznaczeń naszych czołgów. Herb na wieży wygląda lepiej zwymiarowany i jest odpowiednia liczba naklejek ostrzegawczych z odpowiednią czcionką. Jedynie brakuje białych prostokącików na boczne kostki ERA ale to można bez problemu wymalować. No i nie wiem jak z jakością samych kalkomanii. Nigdy nie próbowałem, ale słyszałem, że kalki Academy mają reputację grubych i "pancernych". A co do gąsienic ogniwkowych to w tym modelu nie jest to absolutny "must have". Te składane też mają swoje minusy, o których pisałem wcześniej w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno pogoda jak i zamknięte sklepy w ten weekend bardzo sprzyjały do zostania w domu ,więc udało się doprowadzić temat do końca.

Dziękuję za udział w warsztacie i zapraszam do galerii:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.