Skocz do zawartości

BF-109E-3 1:48 Eduard


kozborn

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, kozborn napisał:

@Xmen sprawdź!

Już sprawdziłem.Zrobilem jeden i wystarczy.

 

12 godzin temu, kozborn napisał:

Xmenwiem co myślisz 😉

Nie wiesz.

Pozostanę wierny jednej skali do końca swych dni.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kozborn napisał:

@Xmen ok czuje się przekonany :)

Ale ja nie zamierzam do czegokolwiek przekonywać.

Podoba Ci się 48 to dobrze :super:Mi nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok powoli zabieram się za inne części... Co nieco dłubie już przy skrzydłach i rozplanowuję malowanie. I pytanie z pobocznego watku: przestrzeń pod slotami. Skłaniam się ku RLM02, jakoś tak na logikę, ale ponoć "zdania ekspertów są podzielone"... Bądź tu mądry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, barszczo napisał:

Zrób zamknięte i po problemie wink4.

W tym problem ze chciałbym zrobić uchylone... Ale z tego co pamiętam optowales za rlm02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś bez rewelacji. Przed zamknięciem kadłuba doszło jeszcze tylne koło. 

Pomalowałem również sporo powierzchni na czarno tytułem zrobienia podkładu. Ale tego chyba nie ma większego sensu relacjonować :)

pomalowałem również komory podwozia. Do tego lekki czarny panel liner i delikatny suchy pędzel srebrem dla podkreślenia kontrastu. Zdaje sobie sprawę, że w oryginale te krawędzie nie musiały tak połyskiwać, ale sądzę/mam nadzieję, że poprawiają/ułatwiają one trochę  odbiór modelu i ogólne wrażenie, tym bardziej że będą w miejscach trudniej dostępnych dla wzroku. 

Tak, czasem to co się da maluje przed wycięciem z wyprasek. Jest mi stabilnie. 

IMG_20231105_182432_1.jpg

IMG_20231105_182327_1.jpg

IMG_20231105_182135_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię szpachlowanie, ale jak mus to mus... 

IMG_20231106_120314.jpg

Edytowane przez kozborn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytarłem, wszystko wydaje mi się mega gładkie. Potrasowałem odrobinę zaszpachlowane linie. Ale i tak czuje ze jak położe podkład to wyjdzie że jest do d. Czy macie jakiś patent by sprawdzić gładkość szlifu jeszcze przed malowaniem? IMG_20231106_180335.thumb.jpg.f39e0549c70ebaf7d355cd24273f2f06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, barszczo napisał:

co ma wyleźć, to wylezie wink4.

Uwielbiam te modelarskie przysłowia :) No tak, ostatecznie metodą jest sam podkład :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kozborn napisał:

Czy macie jakiś patent by sprawdzić gładkość szlifu jeszcze przed malowaniem?

Moim (i nie tylko) patentem na takie szpary i nierówności jest zalanie CA, szlif i pokrycie płynną podkładoszpachlówką Gunze (aerograf), ponownie szlif bo zwykle jest taka potrzeba i powtórka.

Edytowane przez RogerM
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RogerMCzyli w pewnym sensie szpachlujesz cyjanoakrylem, skądinąd uchodzącyn za niezłą alternatywę do zwykłej szpachli.

 

Przy okazji mam pytanie odnośnie nanoszenia lakieru aerografem. Nigdy tego nie robiłem - używałem/używam po prostu lakierów w sprayu. Jaki lakier nadaje się do aerografu, czy trzeba go jakoś rozcieńczać? Mam stracha przed zapchaniem/zalakierowaniem dyszy :)

Edytowane przez kozborn
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie prościej (i zasadniej, bo taka ilość szpachli na 99% się zapadnie, a jak potraktujesz model farbą z MLT to już na bank) byłoby wkleić kawałek polistyrenu w tą japę na brodzie, dociąć, zalać surfacerem, wyszlifować i zapomnieć o problemie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, stop, bez jaj. Sklejasz model, nieźle Ci to idzie, ale twierdzisz że nie jesteś w stanie wkleić kawałka tworzywa w szczelinę? Rozumiem że do tej pory cały montaż robiły za Ciebie krasnoludki? 🤔

Czy to jeszcze forum modelarskie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasnoludki - Wiersz miesiąca | Zespół Placówek Oświatowych

co się patrzysz, nas tu nie ma 😉

A tak na poważnie - dopiero zacząłem wychodzić ze strefy komfortu z dorabianiem części :) 

Gdybyś jeszcze podrzucił jakieś fotki poglądowe to byłbym zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą strefą komfortu to tutaj jest w ten sposób, że co chwila trzeba z niej wychodzić.

I chyba nie jest też tak, że dopiero po trzech modelach uda Ci się wygiąć drucik, a po pięciu - wkleić kawałek kawałek plastiku w szczelinę. Także Tomek, ten tego... "Więc ponieś flagę weź na odwagę I chodź na Pragę pod lunapark" (jak to u nas śpiewają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kozborn napisał:

Gdybyś jeszcze podrzucił jakieś fotki poglądowe to byłbym zobowiązany.

To

s-l640-1.jpg.2fe1168a39543d6988d6f48d5e05d442.jpg

O wybranej grubości pasującej do aplikacji, wycinając pasek, wklejasz tu:

IMG_20231105_183608_1.thumb.jpg.08da4606acad0966cded969e926054e2.jpg.0758e2e4585888f6b370fdfea783900d.jpg

Plastik do plastiku kleisz na zwykły klej, odcinasz żeby nie wystawało, zalewasz szpachlówką w płynie i po szlifowaniu masz łączenie z niemalże jednorodnego materiału, który Ci się nie zapadnie jak szpachla.

 

P.S. Po namyśle, zamiast surfacera zrób to samo z CA. Szlifujesz raz i po sprawie.

Edytowane przez jachud3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.