Skocz do zawartości

100 Lat polskich skrzydeł


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Model Miga-29 UB nr 15 z 1 elt, Mińsk Mazowiecki. Model.... hybryda, bo nie ma dobrego w 1/72. Cockpit waloryzowany, także przeszklenie z użyciem różnych blaszek do tego samolotu, dysze i hamulce aerodynamiczne AIRES. Duże przeróbki przy podwoziu.

be1fc231b8598d51med.jpg

4b89aac068be198fmed.jpg

643319555ab2347fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godło to jedno, a kamo... sporo przesunięć barw w porównaniu z oryginałem, no chyba, że nie dość dokładnie przejrzałem fotki naszej Piętnastki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczekałem kilka dni na reakcję w sprawie MiGa-29UB. Pisząc hybryda, miałem na myśli (ale nie chciałem zdradzić), że jest to...metalowy model Witty (Transcom), jaki w limitowanej wersji wyszedł jakieś dwa lata temu. Za duże godło kościuszkowskie i przesunięcia plam pozostały niezmienione, natomiast całkowicie zmieniona jest kabina pilotów i jej owiewka (limuzyna, jak kto woli)- głownie kolorowane blaszki Bilek/Eduard oraz fotele wyrzucane K-36 z żywicy, a także hamulce aerodynamiczne i dysze Aires. W załączeniu oryginał tzn model jaki znajdujemy w pudełku.

34afaa3ae4ecdb60med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa, takie buty. Całkiem nieźle linie podziału wygladają jak na metalowca.

A wiele taki modelik kosztuje? Tak z ciekawości zapytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pewnie uznacie, że chłopu na starość odbiło i pewnie coś w tym będzie... tymczasem dziś poprostu posiadłem drogą ściągania edytor zdjęć i postanowiłem się odrobinę poznęcać nad swoimi starymi zdjęciami...

Na razie jedno...

 

v2012091919481015189966.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam zaraz odbiło - fajne klimatyczne zdjęcie . Chyba już kiedyś było o szachownicy na stateczniku/sterze, więc nie ciągnę tematu.

Pytanie pewnie nieco naiwne, ale chwytam się wszystkich możliwości - czy wybrane malowanie jest oparte o jakieś źródła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli - o krzyżówkę: Królikiewicza "Polski samolot i barwa" i malowanie "pudełkowe" ze starego pudła "Plastyka", uwzględniającego jednobarwne malowanie powojenne, czyli taki misz-masz... Pewnie nie działa to na moją korzyść, zwłaszcza w zestawieniu z budowanym przez Ciebie Jakiem... Coś tam przy nim podłubałem na ile potrafiłem i cierpliwości mi starczyło, potem mieliśmy wspólne niemiłe przygody ale jakoś dotrwałem do końca... A co wielkości szachownic zaufałem bodaj Techmodowi...

Tak właśnie przed chwilą zajrzałem do pudełka pachnącego... w zasadzie to już nie wiem czym, ale obok Jaka tkwi dumny napis "NEW". W instrukcji malowania jest taki właśnie dwubarwny Jak. Ten ma jednak żółty kołpak śmigła, całe czarne łopaty i to, co mi najmniej pasuje - linia błękitnego, który wcale nie podchodzi pod statecznik poziomy...

A właśnie - masz może jakieś "kwity" na szaro - błękitne powojenne Jaki? Królikiewicz twierdzi, że były...

 

 

I odrobina szaleństwa na "dobranoc" - dobrodziejstwo efektowej rozpusty:

 

v2012091921490783600109.jpg

 

v2012091921490970755757.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj coś z początków wojskowego lotnictwa Polski: Rumpler C.Ia (Han.) znany ze zdjęć z dnia z uroczystej przysięgi na Polu Moktowskim 16 grudnia 1918 (a więc 35 dni po odzyskaniu niepodległości). Model AIRMO Jadar, kalki z różnych żródeł, w tym kalki Blue Rider, z model Choroszy i oczywiście AIRMO. Tak się składa, że żadne nie są w komplecie poprawne.

e62d7b01efc319c6med.jpg

5b7a100721927497med.jpg

3dab11a8411ce67cmed.jpg

c8e0776d93e5592bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.