Skocz do zawartości

MiG-23 UB 831, ArtModel 1:72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Zimno na dworze, nie ma co robić innego to wziąłem się za tytułowego migacza na zlecenie dla kolegi. Plan jest żeby był z pudła, coś tam może dorobię, ale też bez przesady. Fajnie, że są żywiczne fotele i dysza. Natomiast jak zacząłem pracę to zmartwiły mnie panele instrumentów, bo są płaskie z kalkomanią, która średnio nawet pasuje, więc pomyślałem, żeby te panele sobie dorobić, tylko nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć tylnej kabiny na wzór. Ma może ktoś poratować jakimś materiałem obrazkowym?

 

IMG20231114152659.thumb.jpg.8ae459993d217ab623119c6ee02cdd70.jpg

 

IMG20231117132301.thumb.jpg.33e18538f74f09bce849d352f4d44352.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny modelik się szykuje. Będę podglądał.

 

18 minut temu, Vieh_san napisał:

Ma może ktoś poratować jakimś materiałem obrazkowym?

Jak nikt z kolegów nic Ci nie podrzuci to podpowiem, że jest taki produkt "Karaya U7205 MiG -23 UB Flogger Cocpit set". 

Niektórzy sprzedawcy na swoich stronach zamieszczają bardzo dokładne opisy i zdjęcia produktu nawet jeśli nie mają go w ofercie. Może tam znajdziesz to co Cię interesuje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Endrju napisał:

Fajny modelik się szykuje. Będę podglądał.

 

Jak nikt z kolegów nic Ci nie podrzuci to podpowiem, że jest taki produkt "Karaya U7205 MiG -23 UB Flogger Cocpit set". 

Niektórzy sprzedawcy na swoich stronach zamieszczają bardzo dokładne opisy i zdjęcia produktu nawet jeśli nie mają go w ofercie. Może tam znajdziesz to co Cię interesuje.

No właśnie przeszukuję sklepy w poszukiwaniu zdjęć z blaszkami. Znalazłem tylko w miarę dobre zdjęcie blaszki od Eudarda. Jak nic innego nie znajdę to użyję tego jako wzór.
 

panel.png.f419343e29e5871cbbfc5e9f79d2f7e0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, barszczo napisał:

Podłączam się do spoglądania, żeby mnie się tak chciało jednego po drugim... 🤔.

Napędza mnie nadzieja, że może będzie przyjemniej :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jeśli potrzebujesz jakiekolwiek szczegółu to dawaj  cynka - ściągnęliśmy jedynego MiG-23UB do Polski więc parę fotek nie stanowi problemu 😁 

Osobiście go "rozkręcałem" i montowałem więc,  a nuż pomogę  😉

Edytowane przez Luzik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow :D ten z Piły? Raczej z zewnątrz to mam dużo zdjęć z sieci. Nie chcę też prosić o nie wiadomo jaką dokumentację, bo model będzie raczej z pudła bez drastycznych przeróbek. Panele zrobiłem bo odstawało by to od żywicznych foteli. Same też panele raczej bardzo z grubsza są zgodne z rzeczywistością, po pierwsze nie ma sensu robić ich bardzo zdetalowanych, bo ani drukarka nie da rady wydrukować, ani ludzkie oko nie wychwyci różnicy między cylindrem o średnicy 0,1mm, a wymodelowanym pokrętłem. Z grubsza chodzi o to, żeby zegary były w miarę na swoim miejscu i żeby to nie było płaskie. Tak mi wyszło po malowaniu.

 

IMG20231118113313.thumb.jpg.ec23cad2eeb8606284631c9caa4875fc.jpg

 

IMG20231118120730.thumb.jpg.7dce21f2bccb29f30011854b3cdd8759.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ma wyglądać kabina.

Jeśli będzie zamknięta, praktycznie nic nie będzie w niej widać, zwłaszcza w drugiej.

 

I jeszcze pytanie - jakie malowanie?

image.png.361166e61f396c14ff73f60030628901.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzes napisał:

Nie wiem jak ma wyglądać kabina.

Jeśli będzie zamknięta, praktycznie nic nie będzie w niej widać, zwłaszcza w drugiej.

 

I jeszcze pytanie - jakie malowanie?

image.png.361166e61f396c14ff73f60030628901.png


Tak jak w tytule i na zdjęciu :D Mam wolny wybór, może być otwarta, ale to bym musiał przyjrzeć się czy dam radę bezboleśnie porozcinać szkiełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kozborn napisał:

Bardzo ciekawy projekt. Z niecierpliwością czekam na etap tylnego podwozia. 

Po Twoim komentarzu ze mną jest wręcz przeciwnie :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Vieh_san napisał:

Po Twoim komentarzu ze mną jest wręcz przeciwnie :haha:

Już nie kokietuj. Pójdzie dobrze. Po prostu lubię oglądać ładne nóżki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, giberes napisał:

Powyginane i poskręcane we wszystkie strony

Jak patrzę na podwozie MiGa-23, to zawsze się zastanawiam, co miał w głowie konstruktor - nadmiar geniuszu, czy nadmiar wódki... :glupek:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.