Skocz do zawartości

AMX-50B - Amusing Hobby, 1:35


Kalor

Rekomendowane odpowiedzi

9vtPsW1.jpg

Miałem tego nie ruszać, choć pojazd jest ciekawy to model sam w sobie jest nudny.  Nie wiem co interesującego można by z nim zrobić, nie ma żadnych pojemników, uchwytów na osprzęt, nawet wydech jest schowany. Poszukam jakichś inspiracji w AMX-30 oraz WArthunderze i WoTcie. Wkażdym razie odciągnie mnie to od kończenia tej dwójki w tle.

 

Na początek zrobiłem żeby dało się odłączać górną część wieży:

irIAbFF.jpg

 

I następnie moją interpretację śladów po odlewaniu widocznych na oryginale. Użyłem to szpachlówki od Ammo na bazie emalii, schnie dłużej, nie żre plastiku i nie kurczy się.

hFzgE8P.jpgi5wHwKd.jpg

 

Komuś zapomniało się o śrubach do kopułki...

JtCqHrY.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kalor napisał:

Miałem tego nie ruszać, choć pojazd jest ciekawy to model sam w sobie jest nudny.  Nie wiem co interesującego można by z nim zrobić, nie ma żadnych pojemników, uchwytów na osprzęt, nawet wydech jest schowany. Poszukam jakichś inspiracji w AMX-30 oraz WArthunderze i WoTcie.

W WoT jest fajny styl 3D, "Charles Martel", jakiś kosz na wieży jest.

https://www.artstation.com/artwork/WmGo4v

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tap-chan napisał:

W WoT jest fajny styl 3D, "Charles Martel", jakiś kosz na wieży jest.

https://www.artstation.com/artwork/WmGo4v

O, to wygląda interesująco, kosz fajnie wydłuża wieżę i wygląda bardzo podobnie do tego z AMX-30 więc możliwe że mógłby się tam znaleźć.  Wypchać go workami  i tobołkami tak jak tego tutaj i będzie trochę zabawy.

89b081f0cce2631ffa18cc02d836b07c.thumb.jpg.d9e25971ca15fea6c76cac0b964fbfb9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda byłoby go skończyć w tydzień.

KQuOui6.jpg

 

Gąski składają się z pojedynczych ogniw i segmentów ale nie ma szablonu do ich poprawnego ułożenia a wahacze siedzą luźno w gniazdach. Nie mam pojęcia jak to poprawnie złożyć i nie czuję się z tym komfortowo; postanowiłem więc część ogniw przewiercić żeby całość była częściowo ruchoma i przyszły ja miał łatwiej z poskładaniem tego.

D1UcpIf.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, moskal napisał:

BTW skąd masz taki fajny uchwyt z magnesem? 

Uchwyt grawerski, Green stuff  world sprzedaje to jako Universal Work Holder.

 

Fajna rzecz, jest dosyć ciężki i stabilny ale do jakości wykonania otworów to się przyczepię, są rozmieszczone nierówno i mają odrobinę za dużą średnicę przez co kołki się nie trzymają. Jak znajdę czas to pogłębię i zagwintuję część tych otworów. I można też przerobić te kołki żeby lepiej chwytały.

 

Tak to wygląda od drugiej strony.
image.png.5f7e8da58cf1f0a3dff84eaa18bfd107.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Budowa zakończona.

 

Figurka to spawacz dla którego jakoś nie mogłem znaleźć zastosowania w żadnym modelu, tutaj będzie spawał haki.

 

Kosz z tyłu inspirowany WoTem(https://www.artstation.com/artwork/WmGo4v) oraz AMX-30 i AMX-10, chciałbym żeby to wyglądało jako polowa modyfikacja do prototypu niż pojazd seryjny, detale przemyślę po świętach.

 

Malowanie, o ile nie znajdę jakichś ciekawych zdjęć z tamtego okresu, to będzie prosty zielony albo piaskowy.

TpIyqsq.jpg

KjfJZcg.jpg

ffHrRgI.jpg

fKhSpRn.jpg

BVcGuQs.jpg

aCXHQSD.jpg

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Planuję ekwipunek rozmieścić tak: po lewej worki z tym co się zazwyczaj w nich trzyma, po prawej gitara, jedzenie i jakieś luźne rzeczy zawinięte w plandekę. Na środku jakieś torby albo skrzynia. Chcę poeksperymentować z rzeźbieniem bardziej organicznych kształtów niż spawane pudła.

 

TMm38kb.jpg

aCgirL7.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka zdjęć coby sprawdzić jak rzeźbienie mi idzie, mięsny kolor i odbicia nie pomagają ale wydaje mi się że idę w dobrym kierunku.

074sM3w.jpg

Docelowo ma to wyglądać jakoś tak, 'french army duffel bag'

IEJFxpx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, halset napisał:

Świetnie wyszły te worki. Co to za bordowa masa?

"Border Model Modeling Epoxy Putty Red",  w porównaniu z masą od Tamyi jest mniej lepka i ma tendencję do kruszenia się gdy zaczyna wiązać, pewnie przez dodatek pigmentu. Jedyna jej przewaga to szczelniejszy woreczek i to że spawy z niej lepiej wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem malować, kolor na który się zdecydowałem to francuski Vert IR OTAN, zgodny z tym co było wtedy używane, ze strzępków informacji które zgooglowałem to ta farba bardzo szybko płowiała pod wpływem słońca, zamieniając się  w coś w okolicy szarej zieleni.

 

więcej zdjęć https://imgur.com/a/tha8tdx

 

Podkład, mr. surfacer + tamya oxide red

OqWv77W.jpeg

 

Podmalówka, chcę żeby farba na odlewanej i walcowanej części pancerza wyraźnie się odróżniała.

vM8QzIi.jpeg

 

Pierwsza warstwa na gładkiej części pancerza, farby to Bronce Green and US Dark Green od Vallejo zmieszane z grafitowym i białym. Nie żebym się przejmował kolorami, i tak pewnie widzicie coś innego niż ja, za dużo jest przekłamań po drodze.

D3zIbaQ.jpeg

RPTlWpu.jpeg

GPV2A7C.jpeg

wYbyKvt.jpeg

Nie jest idealnie, chciałem żeby podmalówka bardziej przebijała,  nauczę się może  kiedyś. Tymczasem to się da jeszcze poprawić postshadingiem i gąbką.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 30.01.2024 o 18:24, Lipstein napisał:

Dokładnie. Miej  z tego zabawę, nie zgryzotę.

Staram się ale czasem pomęczyć się trzeba.

 

Jak robiłem ARL-44 zeszłego lata udało mi się zepsuć nakładanie matowego lakieru - zbyt suche warstwy spowodowały że lakier nie związał się poprawnie i później pędzle i moje paluchy zamieniły go w gładką, hydrofobiczną powierzchnię. Zostaję więc przy satynowej Hatace, satyna moim zdaniem i tak wygląda lepiej na modelach.

 

A póki co to znęcam się nad farbą przy pomocy akryli.

Obtarta farba i pokazujący się spod spodu podkład na kołach:

CMREJJ9.jpeg

Zadrapania i rdza pod śrubami i ruchomymi elementami:

NpUfk37.jpeg

 

Chciałbym pomalować tą plandekę na niebiesko, wiem że to nie ta dekada ale ona jest tak pomięta jak cienka niebieska plandeka właśnie i nie potrafię tego wyrzucić z głowy.

1825462129_DSC01158-Copy.thumb.JPG.d0dd8e6fdc26911d65697140138f8374.JPG

Edytowane przez Kalor
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Gąsienice, jeszcze przed błotem, kurzem i polerowaniem; wash różnymi rdzawymi kolorami i suchy pędzel brązowo-czarną farbą.

7x6o6ie.jpeg

HJEFZGM.jpeg

 

Reszta zmian, głównie obicia, dość słabo wygląda to na tak czystym modelu.

KWolGML.jpeg

OdKao0s.jpeg

bxRzh2P.jpeg

 

Edytowane przez Kalor
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.