Skocz do zawartości

Tempest Mk.V 1:48 Eduard


kozborn

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, barszczo napisał:

Pamiętaj że na zdjęciu masz egzemplarz muzealny. Na fotkach z epoki na pewno nie jest to srebro wink4.

Przeglądam różne fotki, tak modeli jak samolotów. Dominuje zieleń, ale nie zawsze. Znając moje zezowate szczęście, pewnie masz rację 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barszczo powiem Ci, że czuję się tak jakbyś mi wpuścił kroplę dziegciu do barszczu 🤪

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kompresor miał prawo troszkę się dziś zagrzać. Popracowałem z resztą kamuflażu i z pasami inwazyjnymi na kadłubie. 

Pozostaje kilka rzeczy do korekty. Na pasach pojawiają się drobne nierówności (maski kiepsko trzymają się na takiej ilości nitów, do tego dochodzi krzywizna samego kadłuba; aczkolwiek z dobrze poinformowanego źródła wiem, że pasy nie muszą, być wcale aż tak idealnie i równo 😉 ). Część z tych niedoróbek i tak poznika pod kalkomanią. Dałem już lekkie brudzenie. Ale to jeszcze nie jest ostatnie słowo co do weatheringu :)

IMG_20240107_215312_1.jpg

IMG_20240107_215337.jpg

IMG_20240107_215348.jpg

IMG_20240107_215358.jpg

IMG_20240107_215410_1.jpg

IMG_20240107_215426_1.jpg

IMG_20240107_215501_1.jpg

IMG_20240107_215530_1.jpg

IMG_20240107_215605_1.jpg

IMG_20240107_215613_1.jpg

IMG_20240107_215627_1.jpg

IMG_20240107_215652.jpg

IMG_20240107_215718.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barszczo dzięki. Myślałem, że pójdzie z nimi szybciej niż na skrzydłach. Myliłem się. :)

@pulemiot i tego się trzymajmy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie super wygląda, gratuluję :) czepnę się trochę co do zdjęć; masz może żarówkę z zimnym światłem? Ewidentnie balans bieli Ci ucieka, co mocno wpływa na barwy. Ewentualnie podeprzyj je później jakąś obróbką np. w Picasie, prosty program i łatwo można "podkręcać" zdjęcia :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@jachud3Dzięki za te uwagi, do galerii w ogóle chyba skombinuję inny aparat. Mam starego smartfona :)

Edytowane przez kozborn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę polecić to żarówka 6500 K (jak pisał Jachud3). Dwie lampki biurkowe z takim zimnym światłem. Na początek powinno wystarczyć. Aparat i statyw. Poeksperymentuj z ustawieniem lampek. Nie spiesz się a nagrodą będą udane zdjęcia. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jachud3 @zaruk Chciałbym skończyć w przyszłym tygodniu... Mam nadzieję że do tego czasu ogarnę też stanowisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 minuty temu, zaruk napisał:

 

Masz podpisaną umowę o dzieło?

Nie, ale Corsair mnie woła. To niestety moja bolączka, że moje tempo pracy przyspiesza przy końcu - brak mi cierpliwości. 

Ps. Masz poza tym w moim opisie, że ja tylko faktury 😉

Edytowane przez kozborn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zwróciłem uwagę - celowo nie wkleiłeś jeszcze elementu pasującego wiatrochron i limuzynę? Tam sporo obróbki będzie potrzebne do zatuszowania powstałych linii podziału, których w rzeczywistości nie było. Szkoda malowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jachud3 napisał:

Dopiero teraz zwróciłem uwagę - celowo nie wkleiłeś jeszcze elementu pasującego wiatrochron i limuzynę? Tam sporo obróbki będzie potrzebne do zatuszowania powstałych linii podziału, których w rzeczywistości nie było. Szkoda malowania...

Tak, dopiero teraz będę to robił... postaram się ograniczyć ilość dodatkowej roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, greatgonzo napisał:

U mnie na ekranie biel jest w normie. Dlatego uznałem, że trochę ucieka  od rzeczywistości odcień DG. To aby nie jest słynne w tym względzie Gunze?

Dla jasności: czerń i biel to AK RC (używam najchętniej). Zieleń i szary to Mr. Color (tez ujdzie :)- o to Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, greatgonzo napisał:

Trochę zabiłeś mi ćwieka tym Mr. Color. Ale sprawdziłem sobie i Gunze. To by się zgadzało.

Też mi się tak zdaje, ale ja się nie znam.

Wszyscy stale tylko: Gunze i Hataka, to jakieś fetysze tutaj?

Ja najpierw szukam koloru, marka potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, greatgonzo napisał:

Czekaj, bo chyba rozeszliśmy się w temacie rozmowy. Co Ci się zdaje?

 

I jeszcze mnie zaciekawiło: jak szukasz koloru?

Zdawało mi się, że właśnie Mr. Color to Gunze :)

Co do szukania koloru, najpierw sprawdzam namiary w instrukcjach. Biorę przelicznik kolorów i sprawdzam, czy aby mam to już w swoich zasobach. Jak mam, nawet innej marki - to wystarczy. Jak nie mam - szukam w sklepach tego i tej marki, co w instrukcji. Jak jest - na ogół kupuję, czasem sprawdzam czy jest taki od AK RC, skoro lubię nimi malować. Jak nie ma tego co w instrukcji - przelicznik farb i szukam od innych producentów.

A czemu pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Color to Gunze. Ale ja jestem słaby w te klocki. Nie wiedziałem i musiałem  sprawdzić. DG Gunze   nie prezentuje się najlepiej   jeśli chodzi o autentyczność koloru. To powtarza się na zdjęciach różnych modeli i w opiniach modelarzy. Na Twoich zdjęciach też wygląda jak gunze.

Fetysze? Być może, nie wiem.

 

A w temacie koloru ciekawe było to, czy starasz się dowiedzieć jak wyglądał dany kolor i dobierasz farby do uzyskanego rezultatu, czy może szukasz informacji która farbka modelarska najlepiej oddaje rzeczywisty kolor, czy też postępujesz jak opisałeś. Dzięki za info.

 

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greatgonzoJak widzisz wciąż się uczę w te klocki 😉 Jestem gdzieś w połowie drogi między 100% frajdą a 100% dbałością o zgodność z oryginałem. Co prawdopodobnie jest wyjściem najgorszym :) bo jak mawiali klasycy to jak bycie "letnim".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.