Skocz do zawartości

AH-64D Longbow 1/35 Takom


patrykd

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy dzień poświęciłem na bazę. Malowałem to w sumie na dwa etapy. Po tym wpisie 

Godzinę temu, barszczo napisał:

Moja ukochana krateczka, zapowiada się konkretnie :szczerbol: .  Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać, mam nadzieję że trochę zniknie.

 postanowiłem wziąć drugi raz aerograf i jeszcze bardziej przytłumić preshading. Efekty walki poniżej. teraz czas na bezbarwny i kalki. Z opowiadań słyszałem, że są mega grube i się ciężko układają, dlatego kupiłem do nich najmocniejszy płyn Tamyia do kalek. Wash teraz to ładnie powyciąga.

Czekam na jakieś komentarze.

 

image.thumb.jpeg.28dae5bca75ab36beaa58603ba4a4114.jpeg

image.thumb.jpeg.eae07528d11e22fb84e77d54d411abbe.jpeg2088821099_Pokolorzebazowym3.thumb.jpg.f7ea0110ef475909be94b9b9270149a6.jpg

 

Edytowane przez patrykd
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sam preszejding wyszedł wyśmienicie ale moim skromnym zdaniem Patryku jest za mocno widoczny. Szczególnie na ogonie. To jednak nie czołg i nie zgubi się to tak bardzo na dalszych etapach. Dałbym więcej bazy. Pamiętaj, że błyszczący jeszcze bardziej podbije kontrasty, a  końcowy mat nie zniweluje tego w 100 procentach do stanu wyjściowego.

Edytowane przez TAW
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TAW napisał:

 Sam preszejding wyszedł wyśmienicie ale moim skromnym zdaniem Patryku jest za mocno widoczny. Szczególnie na ogonie. To jednak nie czołg i nie zgubi się to tak bardzo na dalszych etapach. Dałbym więcej bazy.

Masz na myśli pionowy statecznik? Czy te poziome ogonowe skrzydła? Mogę jeszcze raz spróbować przytłumić to ale nie wiem co z tego wyjdzie. Po washu też jest zawsze tłumienie efektu. Fakt, że to nie czołg i za dużo nie można szaleć. 

Faktem jest też, że trochę podbiłem kontrast zdjęć i preshading jest troszkę bardziej uwypuklony.

PS. A może mała biedronka po całości? :)

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystko co jest za miejscem osadzenia głównego wirnika wydaje mi się, że bardziej idzie w grafikę z gier komputerowych. Nie wiem na ile zdjęcia oddają stan faktyczny - jesteś bardzo dobrym modelarzem, świetnie malujesz i znasz działanie chemii, którą będziesz dalej stosował. Na spokojnie na pewno poradzisz sobie z oceną tego jak to wyjdzie w ostatecznym rozrachunku, ale moim zdaniem za bardzo poszedłeś w pancerne schematy, gdzie możliwości tłumienia malowania są prawie nieograniczone. Przejrzyj sobie kilkanaście zdjęć prawdziwych egzemplarzy i pomyśl na ile zdołasz stłumić te efekty i czym żeby zbliżyć się do ich wyglądu.

Edytowane przez TAW
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryku, w zakładce 1:1 wrzucałem jakiś czas temu walkerand  Guardiana który był w  Radomiu.

 

Przyjrzyj się, może coś z tego Ci pomoże jest tam sporo szczegółów.

Też bym nieco zgasił ten pre 😏

Edytowane przez Mitrandir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytłumiłem jeszcze bardziej ten efekt. Parę zdjęć mocno roboczych bez żadnej obróbki i tła. Nie podnosiłem też kontrastu by nie przekłamać efektu. Więcej nic nie grzebię bo preshady są już ledwo widoczne i tak zamierzam to zostawić. Ewentualnie troszkę z tyłu statecznik pionowy od góry  bo chyba się jeszcze troszkę za mocno przebija. Generalnie teraz już mi się to podoba :)  Dzięki panowie za podpowiedź.

 

2044321292_Pomocniejszymprzygaszeniupreshadw.thumb.jpg.803a033f5b63c123c798a77cc093a3b0.jpg34191145_Pomocniejszymprzygaszeniupreshadw2.thumb.jpg.814da09df343bd51f94847112dde560d.jpg1735533033_Pomocniejszymprzygaszeniupreshadw3.thumb.jpg.2132432a7b2b317383d815724cb96df1.jpg745352433_Pomocniejszymprzygaszeniupreshadw4.thumb.jpg.614565c1fc54c6f9e2063530e90f8efa.jpg

Edytowane przez patrykd
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2024 o 21:46, TAW napisał:

Ogólnie wszystko co jest za miejscem osadzenia głównego wirnika wydaje mi się, że bardziej idzie w grafikę z gier komputerowych. Nie wiem na ile zdjęcia oddają stan faktyczny - jesteś bardzo dobrym modelarzem, świetnie malujesz i znasz działanie chemii, którą będziesz dalej stosował. Na spokojnie na pewno poradzisz sobie z oceną tego jak to wyjdzie w ostatecznym rozrachunku, ale moim zdaniem za bardzo poszedłeś w pancerne schematy, gdzie możliwości tłumienia malowania są prawie nieograniczone. Przejrzyj sobie kilkanaście zdjęć prawdziwych egzemplarzy i pomyśl na ile zdołasz stłumić te efekty i czym żeby zbliżyć się do ich wyglądu.

 

Chwilowo wstrzymałem prace nad tym modelem. Powodem tego jest flustracja z powodu KALEK. NAJGORSZE kalki z jakimi miałem do czynienia do tej pory. Są grube jak nie wiem co i trzeba tonę zmiękczacza dać by w ogóle zaczęły reagować a i tak efekt jest niezadowalający. Właśnie szukam zamienników. Znalazłem dwa rodzaje:

https://wernerswings.com/products/#Decals-135 i https://spruebrothers.com/carcd32026-1-35-caracal-models-decals-ah-64d-ah-64e-apache/

 

Kupiłem te drugie, ale jest mały problem układają się wyśmienicie ale są cienkie jak papier i na powierzchniach mocno wypukłych łatwo je zniszczyć. Niestety zniszczyłem przez to jedną istotną kalkę i jestem zmuszony kupić inne. Wezmę te pierwsze. To nowy wyrób, ale będę za nimi długo czekać ( 1 miesiąc).

No chyba, że ktoś zna jeszcze inne kalki. 

 

Zastanawiam się czy MENG w swoim AH-64 też zrobił taką kichę z kalkami. Może ktoś ma doświadczenie z kalkami od MENGA. Albo ma patent na bardzo cienkie kalki.

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.