Skocz do zawartości

Messerschmitt Me 163 B-0 @ Scheuch-Schlepper | Heller/Academy 1:72


Fixer

Rekomendowane odpowiedzi

Messerschmitt Me 163 B-0 od Hellera na Scheuch-Schlepperze od Academy w 1:72

W samolocie przeryte linie podziału blach, dodatkowo trochę blaszek Parta i scratch w obu modelach.

Malowane Vallejo Air w domniemanym schemacie Erprobungskommando 16 z maja 1944.

 

53455502918_7a96308da6_o.png

 

53455692014_775179be94_o.png

 

53455502868_0c082b4ebe_o.png

 

53454454912_085ccc0c4f_o.png

 

53454454897_58ed7fde85_o.png

 

53454454892_9594aff443_o.png

 

53455790855_1f0ae990c6_o.png

 

53455790850_3e9e89b546_o.png

 

53455502743_20aa084f46_o.png

 

53454454757_d0b4a6a8d7_o.png

 

 

Edytowane przez Fixer
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Endrju napisał:

A do czego służyła ta druga kierownica w tym wózku?

Kiedy traktorek był np pod skrzydłem samolotu i kierowca nie mieścił się w siedzeniu, mógł operować drugą kierownicą stojąc obok.  Gaz i hamulec też były sterowane wtedy ręcznie, ale tego już w moim modelu nie ma.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komet jak najbardziej mi się podoba.

Nie jestem przekonany do koloru wózka. Za zółty jak dla mnie taki amerykański. One raczej tak żółte nie były. Raczej Dunkelgelb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sjmport napisał:

One raczej tak żółte nie były. Raczej Dunkelgelb...

Nie wiem jak żółte były ale biorąc na logikę one były żółte po to żeby być dobrze widocznym. Bardziej obstawiałbym jaskrawo żółty niż dunkelgelb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Endrju napisał:

Nie wiem jak żółte były ale biorąc na logikę one były żółte po to żeby być dobrze widocznym. Bardziej obstawiałbym jaskrawo żółty niż dunkelgelb.

 

No, ale np cysterny i inne pojazdy żółte nie były. Jakby nie patrzeć żółty ułatwia atak z powietrza. Od razu widać cel.

Co innego na lotniskowcach. Tam żółty jest wskazany z uwagi na wszechobecną szarość i względy bezpieczeństwa - żeby nikt się w taki pojazd nie wpakował samolotem.

Ten sam wózek z GasPatch Models jest w Dunkelgelb.

Edytowane przez Sjmport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory na zdjęciach są trochę przesycone. Możliwe, że to efekt oświetlenia albo symulacji filmu w aparacie, bo ja żadnej dodatkowej obróbki oprócz skalowania nie robiłem. W rzeczywistości wózek jest bardziej piaskowy, ale faktycznie dunkelgelb to nie jest bo takiej farby nie mam i dorabiałem mieszankę na 👁️‍🗨️.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętu lotniskowo-hangarowego raczej nikt specjalnie z powietrza nie atakuje. Sprzęt lotniskowo-hangarowy maluję się na jaskrawe kolory po to żeby był dla wszystkich widoczny. Dla mechaników, żeby nic nie zostawić na samolocie lub pod samolotem, dla kierowców LTZ żeby nie jeździli po sprzęcie, który leży na ziemi. Z maskowaniem to nie ma nic wspólnego. Żeby było jasne to dodam, że ja nie mogę stwierdzić jednoznacznie, że Ty nie masz racji. Ja tylko stwierdzam, że biorąc pod uwagę moje doświadczenie w obsłudze SP i zwykłą logikę powinno to być jaskrawe. Jak jest naprawdę dowiemy się jak zgłosi się ktoś kto ma większą wiedzę w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem świetna praca, ładna czysta robota z upgrade-m zestawu Hellera, jestem pod wrażeniem 👍

Lata lecą standardy idą w górę ale poprawną bryła tego zastawu się wciąż broni.

Sam wózek widać też dopieszczony, kolor imho zupełnie OK.

Gratuluję udanego modelu!

Pozdr ww 

 

P.s. warto dodać w opisie że to wersja przedseryjna (V-41) B-0, z działkami MG151 a nie standardowa B-1 z MK108 gdzie lufy są w całości w nasadzie skrzydeł.

 

Edytowane przez wuwumaster
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Fixer changed the title to Messerschmitt Me 163 B-0 @ Scheuch-Schlepper | Heller/Academy 1:72

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.