Skocz do zawartości

KV-2 zvezda 1/35


BB84

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyt mocno kontrastowo. Postaraj się rozmywać przejścia kolorów. Jeśli potrzeba maluj z dalszej odległości, zasłaniaj krawędzie np starą kartą lojalnościową i odcinaj na nich kolory. Teraz masz bardzo wyraźne łaty. Znajdź więcej punktów które można by rozświetlić bo potrzeba też więcej światła żeby kolor bazowy nie był za ciemny. Śruby i inne drobnice pędzlem. Kiedy już będziesz kładł kolor rozcieńcz mocno farbę. Na dzień dobry radzę Tamkę 1:8 Thinner. Pomaluj też na czarno biało jakąś płytkę plastikową i próbuj jak kryje i czy nie za bardzo. To o wiele łatwiejsza technika niż pracowanie na kolorach docelowych bo tutaj operujesz tylko dwoma i możesz poprawiać w nieskończoność.

5ef2d3664935e9330dc5aacdae77e9c2.jpg

Widzę, że nie masz strasznego odkurzu więc coś tam aerograf ogarniasz i rozcieńczanie/ciśnienie więc masz potencjał żeby wycisnąć lepsze efekty. Próbuj - zaprocentuje w przyszłości a może nawet i już w tym modelu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aero z dyszą 0,2 mam ustawione na 1.2 bar, akryl rozcieńczony z IPA 1:2. Nie zatkałem w ciągu 4 godzin zabawy. W obecnej postaci lepiej byłoby chyba zastosować technikę black basing. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie staraj się malować na jak najniższym ciśnieniu bo niskie ciśnienie to większa kontrola. Podejdziesz bliżej aerografem na wysokim ciśnieniu to farba rypnie z impetem na model i kleks. Żeby malować na niskim ciśnieniu trzeba odpowiednio rozcieńczyć farbę, żeby ja przepchnąć przez dyszę. 1:2 to stanowczo za mało. Eksperymentuj na jakiejś płytce plastikowej. Jak będziesz mógł kontrolować efekty, i nie będzie odkurzu to jest właśnie to i wtedy maluj. To wymaga prób i błędów niestety ale lepiej mieć rzadsza farbę niż gęstą.

Edytowane przez TAW
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej udaj się do źródeł :D Ja jestem tylko odtwórcą:

 

 

 

Edytowane przez WPR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, WPR napisał:

Lepiej udaj się do źródeł :D Ja jestem tylko odtwórcą:

 

 

 

Tak przypuszczałem :)

U mnie wychodzi to strasznie ciemno i słabo kryje. 

IMG_20240125_210302750.jpg

IMG_20240125_210747111.jpg

IMG_20240125_210843155.jpg

Edytowane przez BB84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze, ale ja bym jeszcze posiedział nad gradientami jak chcesz przyzwoitą modulację. Kolega @TAWwrzucił Ci idealny przykład jak to powinno wyglądać. W skrócie powierzchnie pionowe/skośne u góry najjaśniej, u dołu najciemniej. Powierzchnie poziome na środku najjaśniej, w kierunku brzegów najciemniej.

Przygotowałem profesjonalne grafiki jak bym to jeszcze podciągnął.

 

image.png.a62463e7d0084d5b02e76f5ae4fbe42a.png

 

image.png.7bc447326231222b2bc92bd1a1df2d06.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, halset napisał:

Wygląda dobrze, ale ja bym jeszcze posiedział nad gradientami jak chcesz przyzwoitą modulację. Kolega @TAWwrzucił Ci idealny przykład jak to powinno wyglądać. W skrócie powierzchnie pionowe/skośne u góry najjaśniej, u dołu najciemniej. Powierzchnie poziome na środku najjaśniej, w kierunku brzegów najciemniej.

Przygotowałem profesjonalne grafiki jak bym to jeszcze podciągnął.

 

image.png.a62463e7d0084d5b02e76f5ae4fbe42a.png

 

image.png.7bc447326231222b2bc92bd1a1df2d06.png

 

 

Dzięki za profesjonalne grafiki. Myślałem o tym i nawet miejscami udało mi się ten efekt uzyskać, ale używając metody black basing nie jest to takie proste. Można to "wyprowadzić" washem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washem nie, raczej mocno rozcieńczoną farbą. Dodaj do bazowego koloru sporo więcej buffa (czy czym tam rozjaśniasz, ew. żółty z białym) i bardzo delikatnie maluj od miejsc gdzie ma być najjaśniej, za każdym razem malując coraz mniejszą powierzchnię. To samo z ciemnym kolorem. Pomagaj sobie jakimś kawałkiem kartonu/polistyrenu zasłaniając powierzchnie których aktualnie nie malujesz, właśnie te ostre odcięcia powierzchni sprawiają że model nabiera trójwymiaru. Nie krępuj się z kontrastami, później po kolejnych efektach i tak wszystko przygaśnie. Baza wyjściowa jest bardzo dobra.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, halset napisał:

Washem nie, raczej mocno rozcieńczoną farbą. Dodaj do bazowego koloru sporo więcej buffa (czy czym tam rozjaśniasz, ew. żółty z białym) i bardzo delikatnie maluj od miejsc gdzie ma być najjaśniej, za każdym razem malując coraz mniejszą powierzchnię. To samo z ciemnym kolorem. Pomagaj sobie jakimś kawałkiem kartonu/polistyrenu zasłaniając powierzchnie których aktualnie nie malujesz, właśnie te ostre odcięcia powierzchni sprawiają że model nabiera trójwymiaru. Nie krępuj się z kontrastami, później po kolejnych efektach i tak wszystko przygaśnie. Baza wyjściowa jest bardzo dobra.

 

A ogólnie nie jest zbyt ciemno ? ta najjaśniejsza zieleń użyta na drobnicy podchodzi najbardziej pod 4BO,  jasna i wyblakła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zbyt" ciemno po mojemu to może nie (zresztą też kwestia zdjęć), ale bardziej szedłbym jednak w rozjaśnienia niż przyciemnianie. Zacznij może od tych najjaśniejszych partii i potem się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BB84 napisał:

Niestety to wszystko co udało mi się osiągnąć przy pierwszym kontakcie z aerografem. 

Gdyby mi się udało tyle osiągnąć przy pierwszym kontakcie z aerografem to pewnie wpadłbym w samozachwyt i osiadł na laurach itd. Na szczęście mi się nie udało 😉 Wyszło bardzo elegancko, ale nie osiadaj na laurach tylko ćwicz i eksperymentuj przy następnym modelu bo potencjał jest jak się patrzy!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest bardzo dobrze.

KW nie miały bandaży gumowych na kołach. Maluj kolorem bazowym i na koniec przeciągnij po płaszczyźnie tocznej ciemnym metalizerem lub pigmentem polished metal.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.