Skocz do zawartości

KV-2 zvezda 1/35


BB84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, 

to mój powrót do modelarstwa po latach. Dodałem kilka elementów z plastiku, siatki i lufę z metalu, trochę spawów i nitów, pocieniłem co się dało. Klapy włazów wzorowałem na KV-1, ponieważ oryginalnych zdjęć z KV-2 nie znalazłem. 

IMG_20240116_202354856.jpg

IMG_20240116_202240078.jpg

IMG_20240116_202223843.jpg

IMG_20240116_202149559.jpg

IMG_20240116_202132959.jpg

IMG_20240116_202106178.jpg

IMG_20240116_202055296.jpg

IMG_20240116_202035203.jpg

IMG_20240116_202020858.jpg

IMG_20240116_201956644.jpg

IMG_20240116_201940438.jpg

Edytowane przez BB84
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XF 58 olive green tamiya i zółty  xf-3 i rozjaśnisz sobie wtedy taką bazę. Farby pod aero jedynie. Z pęndzli do vallejo color  albo hataka niebieska seria.

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, BB84 napisał:

Co polecacie z akryli jako kolor bazowy dla rusków ? Vallejo 4BO Russian Green czy coś z Tamiya lub mieszanka standardowych kolorów ?

Vallejo Surface Primer 70609 Russian Green 4BO (17ml)

Vallejo Surface Primer: 17ml 70609 Russian Green 4BO | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Vallejo Surface Primer 70609 Russian Green 4BO (17ml)

Vallejo Surface Primer: 17ml 70609 Russian Green 4BO | eBay

Naprawdę powracającemu polecasz farby te syfy od Vallejo które nadają sie do smietnika jeszcze seria Air jest dobra no ale napewno nie Polyurethany którymi nie da sie malować aero wogole. Juz lepiej kupic Mr Hobby 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, DamianosPL napisał:

Naprawdę powracającemu polecasz farby te syfy od Vallejo które nadają sie do smietnika jeszcze seria Air jest dobra no ale napewno nie Polyurethany którymi nie da sie malować aero wogole. Juz lepiej kupic Mr Hobby 

Od  lat nimi maluję i nie mam do nich żadnych uwag, prędzej do kosza lądują produkty  akrylowe AK i Ammo Mig (ważą się i rozwarstwiają).  Zawsze po odtłuszczeniu modelu jako podkład leci  Primer BLACK Vallejo, aerograf IWATA- dysza 0,5 mm i leci bez problemu!!!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o malowanie zakupiłem akryle tamiya, m. in. x-70 dark green (do Universal carrier mk 2) oraz x-58 olive green, żółty i biały do rozjaśnienia. Chciałbym spróbować uzyskać podobny efekt jak night shift w js-2, czyli takie płynne przejście między różnymi odcieniami. On kładzie najpierw czarny i rozjaśnia cienką linią. Mam taki pomysł, żeby położyć na całość x-70 zamiast czarnego i rozjaśniać przy pomocy x-58 z żółtym lub odcieniami obu farb. Co o tym myślicie? 

 

 

Edytowane przez BB84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On używa czarnego podkładu bo tworzy dobry cień tam gdzie nie dotrze farba bazowa. Ty masz już podkład szary więc możesz równie dobrze startować z tego poziomu z bazową zielenią. Czerny podkład nie jest koniecznością. Inni wielcy zaczynają od szarego podkładu np. Adam Wilder. Ale co ja tam wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, WPR napisał:

On używa czarnego podkładu bo tworzy dobry cień tam gdzie nie dotrze farba bazowa. Ty masz już podkład szary więc możesz równie dobrze startować z tego poziomu z bazową zielenią. Czerny podkład nie jest koniecznością. Inni wielcy zaczynają od szarego podkładu np. Adam Wilder. Ale co ja tam wiem :)

To może prysnę siatki i spód czarnym, a później x-58 nierozjaśniony jako baza, na to dwie warstwy rozjaśnione żółtym. Tylko czy x-58 nie będzie zbyt ciemny jako baza ? x-70 sobie odpuszczę. Fajny efekt daje lakier do włosów lub sól, ale nie chce mi się w to bawić, wolę zrobić taki transition aerografem jak night shift. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej by było zrobić reszejding czy też B&W a potem kolor bazowy sam się ułoży. To w końcu 4BO i jaki by nie wyszedł to będzie prawidłowy. Właśnie to zastanawianie się co dodać do mieszanki i w jakich proporcjach żeby nie przepalić skłoniło nie do tej techniki i osobiście nie żałuję.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio używałem xf-89 (baza) +xf-88 / buff  do rozjaśniania do obydwu T-34, które robiłem.  Nawet nie wiem już do czego i dla czego tę akurat zieleń kupiłem., ale nie jest taka ciemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem "wyczuć" te akryle tamiya, więc bawię się gąskami. Na początek xf-24 dark grey mieszany w proporcji 1:2 z izopropanolem (5 litrów za 6 dych). Pojazd ma być opuszczony, więc głównie rdza i kurz, błota nie będzie. Teraz washe wodne z mieszanki żółtego, czerwonego i brązu. 

IMG_20240123_154929889.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jak dzieciak w przedszkolu z plakatówkami :)

Pierwsza warstwa 2:1 xf-3, xf-7, druga 1:1. Trzecia warstwa nanoszona losowo to xf-72, xf-7 i xf-1 w proporcji 2:1:1.

IMG_20240123_170733108.jpg

IMG_20240123_173330627.jpg

IMG_20240123_182023989.jpg

Edytowane przez BB84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BB84 napisał:

Nie wyszły zbyt rdzawe?

Wyszły...

Jeśli robisz wrak albo porzucony pojazd to OK, ale w przypadku "aktywnego" czołgu to nie ma śladu rdzy na gąsienicach - wszelkie wizualne efekty rdzy po postoju w deszczową noc, znikają po uruchomieniu pojazdu i przejechaniu (szczególnie po piachu) kilku, kilkunastu metrów. Ruch, tarcie metalu o metal czy o piasek działa jak idealne ścierniwo, papier ścierny czy też piaskowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.