Skocz do zawartości

KV-2 zvezda 1/35


BB84

Rekomendowane odpowiedzi

Sama bryła pojazdu bardzo ładnie, ale gęsi i koła zmywaj jak najszybciej z tego pomarańcza zanim wyschnie. Ewentualnie trzeba będzie malować na nowo jakimś normalnym kolorem typu Tamiya Dark Iron a potem można jakiś rdzawy wash w umiarkowanych ilościach dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

A co jest z tą rdzą nie tak? Nie będzie tak wyglądać po 10 latach stania? 

Ten chipping mi średnio wychodzi. 

IMG_20240205_211415748.jpg

Edytowane przez BB84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie wiem jak gąsienice będą wyglądać po 10 latach stania ale cała buda nie wygląda jak na 10 lat stania. Te dwa elementy nie zgrywają się ze sobą. Ktoś go odwiedza i czyści bo już powinien mchem obrastać? A cziping jest ok 😉

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BB84 napisał:

A co jest z tą rdzą nie tak? Nie będzie tak wyglądać po 10 latach stania? 

 

Rdza mi się bardzo podoba na układzie jezdnym. Może gaski trochę zbyt jednorodne.

Swoją droga- myślisz, że 10 lat mógł stać ten wrak tak samopas? Szczerze wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykąpane w ekstrakcyjnej. W tej chwili jest na nich pierwotny wash akrylowy i ołówek, zabezpieczone klarem, dlatego ściemniały. Mógłbym ewentualnie nakropić olejne burnt umber i sienna z dodatkiem vandycka i red oxide w minimalnych ilościach. 

IMG_20240205_225423676.jpg

IMG_20240131_140541662.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BB84 napisał:

 

Ten chipping mi średnio wychodzi. 

 

 

Dobrze zrozumiałem, że robisz go farba olejną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, o takiej technice nie słyszałem. Zawsze używałem farby akrylowej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie preferuję olejną, mogę ją bez problemu zmywać i nakładać czymkolwiek, rzadką i gęstą, uzyskując różne efekty, a poprawiać nawet następnego dnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Też uważam, że jest bardzo dobrze. Ale jak na porzucony stojący długo pojazd to mogłoby się pojawić trochę (lub nawet trochę więcej niż trochę) rdzy. Szczególnie że na gąsienicach nie żałowałeś. Jakieś wycierki miękkim ołówkiem po krawędziach i przestrzelinach też mogłyby się pojawić. Fajny efekt zrobiłyby też porozrzucane na nim opadnięte liście czy nawiana przez wiatr małe głązki. Ale nie jakieś pyłki brzozy tylko takie przeznaczone dla tej skali. Myślę, że model wygląda na tyle dobrze, że warto mu jeszcze trochę uwagi poświęcić. Będzie na podstawce?

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan był taki, żeby robić obicia pędzlem, ale skończyło się na gąbce, bo nakładając i ścierając nadmiar, rozmieszczenie wychodzi mi naturalniej. Następnie miałem uzupełniać większe odpryski vandyckiem lub  burnt umber i na to delikatny wash z oxide red, ale te olejne słabo kryją. Zamówiłem pędzle kolinsky 00 i terpentynę, może uda mi się zwiększyć krycie malując już naniesione odpryski. Na sam koniec położę pionowe zacieki z red oxide lub innych brązów. Podstawkę planowałem prostą, kawałek drogi z płyt betonowych, może kawałek ogrodzenia lub ściany, obok pojazdu rzucona lina z zestawu + trochę złomu. 

IMG_20240208_194320326.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dotarły pędzle 00 i terpentyna, więc bawię się w outlineing krawędzi, ale mam wątpliwości, czy wygląda to w miarę przyzwoicie i naturalnie. 

IMG_20240210_165738960.jpg

IMG_20240210_170110027.jpg

Edytowane przez BB84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Markuz napisał:

Wygląda bardzo fajnie. 

Tak się tylko zastanawiam czy nie zatoczyłeś koła z efektami tak gdzieś w okolice zeszłego czwartku.

Od czwartku nakładam odpryski, a teraz rdzę na nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.