Skocz do zawartości

KV-2 zvezda 1/35


BB84

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ambiwalentne uczucia co do krawędzi. Z jednej strony świetne rozwiązanie, że farba jest zdarta do gołego metalu, z drugiej - imho metal powinien korodować, co powinno być widoczne. Jako przykład podam szyny kolejowe. Tam, gdzie jest duży ruch i rdza jest na bieżąco ścierana - tam jest metalicznie, ale na bocznych torach lub tam gdzie nie są używane, jest wyraźna rdza.

Edit: to jedyna moja przyczepka, poza tym jednym punktem uważam, że malowanie jest świetne.

Edytowane przez krn78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, krn78 napisał:

Mam ambiwalentne uczucia co do krawędzi. Z jednej strony świetne rozwiązanie, że farba jest zdarta do gołego metalu, z drugiej - imho metal powinien korodować, co powinno być widoczne. Jako przykład podam szyny kolejowe. Tam, gdzie jest duży ruch i rdza jest na bieżąco ścierana - tam jest metalicznie, ale na bocznych torach lub tam gdzie nie są używane, jest wyraźna rdza.

Edit: to jedyna moja przyczepka, poza tym jednym punktem uważam, że malowanie jest świetne.

To właśnie stara, skorodowana, goła stał, umbra, którą przejadę washem z red oxide. Krawędzie to naturalne miejsce dla czipingu. Może przejadę też spawy ołówkiem lub akrylem gun metal, podobno nie korodują nawet po latach, chociaż nie wiem jak z ruskami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie też mi się podoba. Co do korozji to nie bierze się ona z powietrza. Jeśli będzie środek lata, suchy step i temperatury wysokie to korozja będzie postępować bardzo wolno i nie będzie jej praktycznie widać. Jak będzie mokro i wilgotno to korozja będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wykonanie malowania i reszta zabiegów na wieży jak z podręcznika. Naprawdę fajnie wymalowane. Jakimi farbami i jakimi kolorami robisz imitację obić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lipstein napisał:

Dla mnie wykonanie malowania i reszta zabiegów na wieży jak z podręcznika. Naprawdę fajnie wymalowane. Jakimi farbami i jakimi kolorami robisz imitację obić?

Olejami van gogh. Wrzuciłem fotę w temacie. Najlepiej nakłada mi się je bez rozcieńczania. Zaleta taka, że można poprawiać do woli, wada, że schną do 48h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patrykd napisał:

Zastanawiam sie czy wnetrze wlazłów u ruskich bylo w kolorze wnętrza czy bazowego jak na pancerzu. U niemcow malowano je w kolorze bazowym pojazdu. 

Wszędzie widziałem na biało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2024 o 23:00, Endrju napisał:

Jak będzie mokro i wilgotno to korozja będzie. 

Zgadzam się.

W innych elementach wieży korozją jednak jest widoczna.

BB84, dzięki za wyjaśnienie. Będę obserwował postępy Twojej pracy, bo jest na co patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krn78 napisał:

Zgadzam się.

W innych elementach wieży korozją jednak jest widoczna.

BB84, dzięki za wyjaśnienie. Będę obserwował postępy Twojej pracy, bo jest na co patrzeć.

Dzięki za miłe słowa, choć to moje pierwsze malowanie, a temat powstał w celu oberwania po łapach za błędy i niedociągnięcia. 

Z wanną jadę nieco śmielej. 

IMG_20240217_155000326.jpg

IMG_20240217_154904521.jpg

IMG_20240217_154758955.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd długo stojący nie wymaga mocnego brudzenia, jest zmyty niejednym deszczem więc mocnego błota raczej nie wypada dawać. Trochę utkniętego brudu po zakamarkach i zacieki wystarczą. Z dodatkowych efektów poszedłbym w gałązki i liście. Żadnej większej poważnej miny się nie spodziewam tym bardziej, że jak do tej pory wszystkie efekty bardzo ładnie umiarkowane. No, może poza pomarańczowymi gąsienicami co może i jest ok merytorycznie, ale czy będzie to się dobrze komponować z resztą. Jakby była trochę ciemniejsza ta rdza to lepiej by trafiała w moje gusta. Ale wiadomo jak to jest z tymi gustami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, TAW napisał:

Pojazd długo stojący nie wymaga mocnego brudzenia, jest zmyty niejednym deszczem więc mocnego błota raczej nie wypada dawać. Trochę utkniętego brudu po zakamarkach i zacieki wystarczą. Z dodatkowych efektów poszedłbym w gałązki i liście. Żadnej większej poważnej miny się nie spodziewam tym bardziej, że jak do tej pory wszystkie efekty bardzo ładnie umiarkowane. No, może poza pomarańczowymi gąsienicami co może i jest ok merytorycznie, ale czy będzie to się dobrze komponować z resztą. Jakby była trochę ciemniejsza ta rdza to lepiej by trafiała w moje gusta. Ale wiadomo jak to jest z tymi gustami...

Gąski są już w kolorze umbra/sienna. Rzeczywiście pomarańcz wyglądała zbyt świeżo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Dobrze idzie. Zieleń rozjaśniałeś bardziej żółtym mgiełgą lub buff xf tamka?

Żółty + biały pół na pół mniej więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, rhinoceros napisał:

A po co Ci rdza w takich ilościach?

Wóz stał 5 lat pod chmurką?

Tak. 

Prawa posmarowana vs lewa tylko uchwyty. 

IMG_20240221_170641712.jpg

IMG_20240221_170701628.jpg

IMG_20240221_171350768.jpg

Edytowane przez BB84
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.