Skocz do zawartości

Mig 21 MF 1/48 Eduard


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Już za chwileczkę, już za momencik.

Ożenię połówki i można szykować podwozie.

IMG_6044.jpeg

IMG_6045.jpeg

IMG_6046.jpeg

IMG_6047.jpeg

IMG_6048.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, barszczo napisał:

Ja już mam permanentny kryzys. U mnie modelarstwo przeszło ostatnio w kolekcjonerstwo. Modeli i dodatków 😂.

 

Pamiętaj: sklejanie modeli i zbieranie modeli to DWA RÓŻNE hobby :)
Mnie tez lepiej wychodzi to drugie...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
6 minut temu, Kon_Bar napisał:

 

Pamiętaj: sklejanie modeli i zbieranie modeli to DWA RÓŻNE hobby :)
Mnie tez lepiej wychodzi to drugie...

Trochę dotknąłem tego problemu. Przy przeprowadzce sprzedałem jakieś dwadzieścia kartonów z modelami w nie „mojej” skali 1/72 ale zostawiłem sobie sześć bombowców nie wiem po co. I tak leżą na szafie i zbierają kurz. Może kiedyś…? 

Edytowane przez jacek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek napisał:

Przy przeprowadzce sprzedałem jakieś dwadzieścia kartonów z modelami w nie „mojej” skali 1/72 [...]

 

Czyli juz preferujesz hobby "dojrzałe" - ja powoli zaczynam liczyć modele nie na sztuki a na objętość kartonów :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piętnaście części na każdą goleń, razy dwa plus przód. Takie puzzle dla maniaka. Produkcja trwa…

IMG_6051.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jachud3 napisał:

Jak spasowanie połówek kadłuba? W niektórych relacjach czytałem, że trzeba wstawki robić przy pupci ❓

U mnie idealnie. Jutro wrzucę zdjęcia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
11 godzin temu, jachud3 napisał:

Jak spasowanie połówek kadłuba? W niektórych relacjach czytałem, że trzeba wstawki robić przy pupci ❓

Tak to wygląda w moim. Zdjęcia są w dużym zbliżeniu. Żadnych wstawek nie musiałem robić, zaszpachlowałem tylko ten minimalny schodek. Myśle że jak przyjdzie podkład to będzie dobrze.

IMG_6053.jpeg

IMG_6054.jpeg

Edytowane przez jacek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie szlify przy silniku. Dołożę troszkę okopceń bo było za czysto i można montować.

IMG_5987.jpeg

IMG_6056.jpeg

IMG_6060.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienię  ten pancerny wyświetlacz na coś bardziej subtelniejszego.jeszcze tylko boczki mu przemaluję.

IMG_6061.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Zaczyna to wyglądać jak statek powietrzny. Jeszcze pare dajników, anten i  innych pierdół a potem malowanko. I tu mam pytanie. 
Czy po podkładzie pryskacie model lakierem bezbarwnym i dopiero wszystkie śrebrne i metaliczne lakiery czy macie inne sposoby???

Zastanawiam się czy zamiast Mr. Finishing Surfacer 1500 i na niego bezbarwny lakier Gloss od razu nie położyć Black Gloss serii C od Mr.Hobby i na to metalizery od MIG a????

IMG_6062.jpeg

Edytowane przez jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, jachud3 napisał:

Pierwsze słyszę, żeby kłaść lakier pod srebro :hmmm:

No mnie też to zdziwiło, stąd pytanie. Nie bardzo mogę znaleść źródło ale gdzieś to wyczytałem i zastanowiło mnie jaka jest czepność metalizerów i farb do takiego lakieru??? Według mnie żadna ale miała to być metoda na mniej chropowatą powierzchnie. Dobra, myślę sobie, może coś jeszcze się robi, może jakaś nowa metoda. Stąd pytanie. 
Zostane przy wersji  Black Gloss serii C od Mr.Hobby i na to metalizery od MIG a a na koniec bezbarwny połysk też serii C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod metalizery lepszy podkład jako czarny jest Gunze ale z serii GX.

 

W dniu 28.02.2024 o 15:50, lord_karton napisał:

A czym się różni Clear Gloss od Black Gloss poza pigmentem? Pytam poważnie. 

 A czym się różni Clear Red itd od Red? Odpowiadam poważnie, seria Clear to farby przeźroczyste nie dające pełnego pokrycia w danym kolorze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, smialus napisał:

Pod metalizery lepszy podkład jako czarny jest Gunze ale z serii GX.

 

 

Dziękuje za podpowiedź. Niestety na razie mam ogrom pracy na głowie więc ołówek musi grzecznie poczekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po wielu próbach z wieloma producentami w końcu wyłoniłem faworyta. Dla mnie bezapelacyjnie są nim produkty Mr.Color.  Na zdjęciu oczywiście tego nie widać ale inne metale były dużo gorsze pod wieloma względami. 

Niedługo zobaczycie jak to wygląda na modelu.

IMG_6229.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, jacek napisał:

Po wielu próbach z wieloma producentami w końcu wyłoniłem faworyta. Dla mnie bezapelacyjnie są nim produkty Mr.Color.  Na zdjęciu oczywiście tego nie widać ale inne metale były dużo gorsze pod wieloma względami. 

Niedługo zobaczycie jak to wygląda na modelu.

IMG_6229.jpeg


Zgadzam się w zupełności, w swoim Migu, nad którym wciąż pracuję, też użyłem Mr. Color Super Metallic. Z tą różnicą, że nie kładłem na czarny gloss tylko jako podkład użyłem Mr. Color C8, który bezlitośnie pokazuje wszelkie nierówności i defekty powierzchni. Po wyprowadzeniu wszystkiego i polerowaniu jako kolor bazowy użyłem właśnie Mr. Color SM201. 

Edytowane przez Albatros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Albatros napisał:


Zgadzam się w zupełności, w swoim Migu, nad którym wciąż pracuję, też użyłem Mr. Color Super Metallic. Z tą różnicą, że nie kładłem na czarny gloss tylko jako podkład użyłem Mr. Color C8, który bezlitośnie pokazuje wszelkie nierówności i defekty powierzchni. Po wyprowadzeniu wszystkiego i polerowaniu jako kolor bazowy użyłem właśnie Mr. Color SM201. 

Tu jako podkład jest C2 i w zależności od tego jak jest położony ( cieńsza lub grubsza, świecąca lub matowa warstwa) różny jest efekt końcowy. I faktycznie widać każde niedociągnięcie i każdy mikro pyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.