Skocz do zawartości

Mig 21 MF 1/48 Eduard


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, imt napisał:

wieczorem jeszcze pooglądam fotki, ale wydaje mi się że to właściwa konfiguracja

Witam kolegę. Z góry dziękuję, tym bardziej że dzisiaj chcę zamówić parę gratów i farb żeby do piątku trafiły pod moją strzechę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Zabieram się powoli za wnęki podwozia. Większości i tak nie będzie widać ale postanowiłem coś dodać od siebie. Po za tym skrzydła powiercone i szykują się do malowania. Tu producent podaje dwie barwy do wyboru czyli 58 lub 70. Osobiście zastanawiam się jeszcze nad 51. 58 raczej odrzucę jako zbyt zieloną. 

IMG_5996.jpeg

IMG_5997.jpeg

IMG_5998.jpeg

Edytowane przez jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. podwieszeń: dwie rakiety RS-2US oraz dwie R-3S są jak najbardziej OK.  Konfiguracje z rysunku z poprzedniej strony nie są jedynymi dopuszczalnymi. BTW: ta kombinacja z PTB-800 to chyba ma S-24 w konfiguracji :)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem trochę w bebechach. Trochę pomalowałem, dołożyłem brudzing, lekkie przebarwienia. Może jeszcze troszkę śrebrnych przetarć brakuje ale to się potem dołoży. Muszę przyznać ze jakość tego zestawu jest fenomenalna. To się samo składa.  Dokładam foty przed i po montażu ( oczywiście wstępnym bo jeszcze czeka mnie kabina).IMG_6002.thumb.jpeg.1ab07ece86f5292ccfaeb56c28ff51d1.jpeg

IMG_6001.jpeg

IMG_6003.jpeg

IMG_6004.jpeg

IMG_6005.jpeg

IMG_6006.jpeg

IMG_6008.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kon_Bar napisał:

Bardzo proszę mnie tu szybko pomiziać srebrną farbką ! :)

 

dlaczego? Ta przestrzeń powinna być niewidoczna a jeżeli już to coś w odcieniu żółci (tzw anodowanego aluminium)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kon_Bar napisał:

Bardzo proszę mnie tu szybko pomiziać srebrną farbką ! :)

 

image.png.ac9c38895d6380591af9c5df73596f10.png

W tym miejscu srebrna poszła na zamalowanie lamp. Więcej nie planuje bo miejsce niewidoczne ale przede wszystkim nie ma obić i odprysków bo nie są zniszczone te bebechy więc mizianie nie potrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacek napisał:

W tym miejscu srebrna poszła na zamalowanie lamp. Więcej nie planuje bo miejsce niewidoczne ale przede wszystkim nie ma obić i odprysków bo nie są zniszczone te bebechy więc mizianie nie potrzebne. 

 

Sorki, kółko jest za duże, ale liczyłem, że domyślisz się, ze chodzi właśnie o lampy :) Jeżeli pomalowałeś przezroczystą część to wszystko załatwione (na zdjęciach złożonych skrzydeł nie widać tego i myślałem, że zostawisz sobie lampy bez odbłyśników :)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pilot miał na czym posadzić dupsko powoli zabieram się za fotel. I tu ku mojemu zdziwieniu zonk. Nie ma w zestawie spadochronu w zagłówku. Czyżby Eduard przeoczył ten element czy może to nie jest KM-1 ???

Coś mi się zdaję ze trzeba będzie go dorobić. Najgorzej będzie ze składaniem czaszy   ; )

IMG_6011.jpeg

IMG_6012.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jacek napisał:

Żeby pilot miał na czym posadzić dupsko powoli zabieram się za fotel. I tu ku mojemu zdziwieniu zonk. Nie ma w zestawie spadochronu w zagłówku. Czyżby Eduard przeoczył ten element czy może to nie jest KM-1 ???

Coś mi się zdaję ze trzeba będzie go dorobić. Najgorzej będzie ze składaniem czaszy   ; )

IMG_6011.jpeg

IMG_6012.jpeg

Jak sobie dokupisz żywiczny fotel od Eduarda to tam już będzie spadochron, po to Edek robi dodatki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tazman79 napisał:

Jak sobie dokupisz żywiczny fotel od Eduarda to tam już będzie spadochron, po to Edek robi dodatki 😉

Czyli trzeba dorobić. 
Trochę to dziwne bo zestaw dla mnie jest naprawdę wysokiej jakości a tu taka niespodzianka. Ja rozumiem że żywiczny lepszy od fabrycznego no ale żeby nie dać w ogóle to trochę dziwne. No nie ma co płakać tylko trzeba zabierać się do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam umęczyłem. Prysnę to podkładem. Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie i czy ta niezeszlifowana szpachla  choć trochę będzie przypominała materiał pokrowca?

IMG_6015.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zostaje tak aż do wyschnięcia. Poprawię jeszcze ten spadochron, przetarcia na zagłówku zostaną może trochę oparcie poprawię co by nie było takie brudne w zagłębieniach. Jutro pasy i reszta szpeju.

IMG_6017.jpeg

IMG_6016.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto kogo bardziej wymęczył? Ja fotel czy fotel mnie ; ) ale jest. Zupełnie nie widać na nim pigmentów i innego brudzingu za to widać pasy z których nie do końca jestem zadowolony ale cóż. Ponieważ  w ogóle nie widać będzie tylu to trochę go sobie odpuściłem. Zobaczę jeszcze jak kabina będzie gotowa do montażu czy jeszcze czegoś nie dorzucić.

IMG_6018.jpeg

IMG_6019.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BRAVO112 napisał:

fotel " amerykanski "

Amerykański? A my tu są chwalone czy ganione jak to pytał mieszkaniec Taplar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety utknąłem w kabinie. Wydawało się to wszystko prostsze. Poskładać , pomalować i gotowe. Nie mam zestawu do waloryzacji oprócz blaszek więc będzie to musiało potrwać. Do tego trzeba wracać do pracy wiec na jakiś tydzień muszę odstawić całą zabawę. Będę tęsknił bo na prawdę świetny to jest producent i daje mi wiele radości. Nara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam grzebię i niby do przodu ale jakoś bez entuzjazmu. Dokładam, poprawiam, ulepszam a z tyłu głowy zawsze myśl że można więcej i lepiej. Ech to modelarstwo. Niekończąca się walka z sobą. 
Też tak macie czy to chwilowy kryzys???

IMG_6041.jpeg

IMG_6042.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek napisał:

Też tak macie czy to chwilowy kryzys???

Ja już mam permanentny kryzys. U mnie modelarstwo przeszło ostatnio w kolekcjonerstwo. Modeli i dodatków 😂.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.