Skocz do zawartości

Mig 21 MF 1/48 Eduard


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

No i wylądował. Mój pierwszy ołówek od Eduarda w 1/48 w jedynych dla mnie słusznych barwach czyli z szachownicą. Będą inne numery boczne niż zestawowe ale o przyczynie potem bo to się wiąże z pewną niespodzianką. Przy okazji, może ma ktoś zbędne numery do Miga i jakąś monografie za rozsądne pieniądze? Chętnie kupię lub pożyczę.
 

Do tego kilka dodatków widocznych na zdjęciach. W planie malowanie ameliniowe, limuzyna jak zawsze u mnie otwarta, uzbrojenia ile ojczyzna dała. Pozostaje jeszcze zorganizowanie odrobiny czasu i do dzieła. 

IMG_5920.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zaglądał, jestem ciekaw jak to wyjdzie z "normalnym" modelem po takiej mydlanej iskrze 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kozborn napisał:

Będę zaglądał, jestem ciekaw jak to wyjdzie z "normalnym" modelem po takiej mydlanej iskrze 😉 

Do poprzednika nie ma porównania. Kto obserwował warsztat Iskry ten wie o czym mowa. Na pierwszy rzut oka wygląda to sto razy lepiej. W praniu wyjdzie, bo jak pisałem to pierwszy mój model ze stajni Eduarda ale emocje po otwarciu pudełka jak najbardziej entuzjastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Powoli zapoznaję się z tematem. Wygrzebałem z szuflady potrzebne farby i metale. Wiem już czym będzie kąsał mój ołówek tj 2x RS-2US i 2x R-3S No i kanisterek centralny. Zastanawiam się jeszcze jak je podwiesić tzn które na zewnętrznych pylonach a które na wewnętrznych? No chyba że obie konfiguracje były prawidłowe? Zostaje jeszcze kabina a mianowicie wersja tablicy ale niedługo powinienem poznać odpowiedź. Czekam jeszcze na pomoce prasowe od naszego forumowicza który zgodził się na ich wypożyczenie. Myśle że za dwa trzy tygodnie zabiorę się za temat. 

IMG_5958.jpeg

IMG_5959.jpeg

Edytowane przez jacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszły do mnie materiały pomocnicze i dokumentacja fotograficzna. Jest tego tyle że głowa boli. Zapyta ktoś gdzie na raz kupiłem tyle różnych wydawnictw to odpowiem że nie kupiłem a pożyczyłem. Dzięki koledze imt,  jednemu z naszych kolegów na tej grupie który zgodził się wypożyczyć je na czas budowy mojego Miga. Teraz będę się bał go rozpocząć żeby niczego nie spaprać. 
Są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie.

Wielkie dzięki Irku. Pozdrawiam

IMG_5965.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni zdobyty materiał czyli instrukcja użytkowania w locie. Modelarsko raczej mało przydatna ale wrzucam jako ciekawostkę. 

IMG_5969.jpeg

IMG_5970.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek odnalazłem zdjęcie swojego starego ołówka jeszcze w 1/72 którego podarowałem pewnemu panu na urodziny. Jednak mają coś w sobie te maszyny, mimo że ruskie.

IMG_1527.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jacek napisał:

mają coś w sobie te maszyny, mimo że ruskie

a może właśnie dlatego, że ruskie :chytry:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sobota więc troszkę wolnego od pracy. Postanowiłem bardziej zapoznać się z instrukcją i wyprawkami. Pięknie to wszystko wygląda to myśle sobie zacznę od d….y strony i pokleję uzbrojenie. I tu klops. Otóż założyłem sobie że tak jak u poprzedników podwieszę wszystko co się da czyli zbiornik centralny 490 l  i dwie rakiety RS-2US oraz dwie R-3S. Niestety warianty podwieszenia nie są kompatybilne z moją wyobraźnią. Owszem można podwiesić zbiornik i cztery rakiety ale takie same. Niestety zestaw Eduarda daje tylko po dwie. 
może ma ktoś na zbyciu dwie rakiety RS-2US lub R-3S ???? Ewentualnie na wymianę. A może jeszcze kalki z numerami ???

Pomocy!!!

IMG_5964.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam składać pierwsze graty. 
w zasadzie składają się same. Tu jakość Eduarda jest na najwyższym poziomie. Po zestawie Horoszego to jak przejść z epoki kamienia do cyfryzacji.
Na pierwszy ogień, bo uzbrojenie jednak musi poczekać, pójdzie silnik, malowania oddymiania itp będzie od groma. Szkoda tylko że brakuje tej perforowanej części wydechu ale po złożeniu na sucho jest ona tak głęboko że w zasadzie będzie niewidoczna więc sobie ją odpuszczę. 

IMG_5980.jpeg

IMG_5981.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć jaka wersja silnika znajdowała sie w samolocie którego model zamierzasz robić, z tego co pamiętam to Eduard dodal do zestawu dwie wersje stabilizatora plomieni dopalacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tazman79 napisał:

Musisz wiedzieć jaka wersja silnika znajdowała sie w samolocie którego model zamierzasz robić, z tego co pamiętam to Eduard dodal do zestawu dwie wersje stabilizatora plomieni dopalacza...

U mnie jest jedna. 

IMG_5982.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niedziela zleciała. Dzień pracy, sześć kolorów, trzy pigmenty a na zdjęciach może z 30% widać. Do tego przekłamane barwy. Ech. 

IMG_5984.jpeg

IMG_5987.jpeg

IMG_5988.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znawców tematu. 
Moje dylematy w sprawie uzbrojenia nabierają tempa. Już miałem zamawiać zestaw czterech RS-2US lub R-3S gdy natrafiłem na zdjęcie demonstratora uzbrojenia. Jak widać podwieszenia są na pełnym wypasie i tak jak je sobie początkowo wymarzyłem. Pytanie do fachowców brzmi czy w takiej konfiguracji samolot latał/mógł latać w 11PLM ???

Ktoś, coś?

IMG_5995.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie sugerować się tabelą?. Ona wyklucza taką konfigurację tzn. te pociski według tabeli mogą być tylko ze zbiornikiem 800l a nie 480l. 

IMG_5964.jpeg.703c17f3bc526c290e872de6b1023780.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.