Skocz do zawartości

I-401- Julong 1:300 <-per aspera (może...)ad astra


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A na jaki lakier to wszystko dajesz? Ja zawsze lecę z zaciekami na satynowy (Vallejo MC Satin Varnish). Mała kropeczka, miękkim szerokim pędzlem w dół i git. Wychodzi zaciek z lekko rozmytymi krawędziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, dlatego wszystko jest takie ostre, wyraziste i błyszczące. Jakbyś na to co masz dał na koniec lakier matowy/satynowy to by trochę zgasiło te zacieki, ale i tak byłby za ostre.

Warto pokombinować z farbami olejnymi na różnych lakierach akrylowych, bo świat na sidoluxie się nie kończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje niewprawne oko za dużo farby dajesz.

Dokładnie tak.

Ślady eksploatacji tego typu powinny być delikatne - zwykle robi się to tak:

- u nasady otworu kładziesz niewielką kroplę farby (lub kilka kropelek w różnych kolorach)

- za pomocą pędzla lub wacika do czyszczenia uszu zaczynasz ją rozcierać pionowo (czyli tak, jak grawitacja na spółkę z deszczem układają zaciek) aż powstanie smuga przebarwienia, najszersza u nasady otworu i zwężająca się do dołu (i coraz mniej "rdzawa"). Spróbuj pierwszych kilka pociągnięć zrobić z-góry-na-dół żeby rozmazać kolor po kadłubie, a potem kilka z-dołu-do-góry żeby zaciek u nasady otworu był bardziej wyraźny niż na dole.

- zasadą jest ABSOLUTNY brak ostrych krawędzi tej smugi - kolor brzegu zacieku musi w miarę płynnie przechodzić w kolor kadłuba

- lepiej dać mniej farby niż za dużo

- oleje artystyczne schną długo, więc masz duuużo czasu na eksperymenty (i zawsze możesz wszystko zetrzeć, jak Ci nie wyjdzie)

- zacieki nie występują przy każdym otworze tak samo intensywne, przy niektórych czasem nie ma ich w ogóle, a czasem są ledwie widoczne.

- jaskrawa rdza występuje stosunkowo rzadko, dobrym rozwiązaniem jest więc wyciśniecie na paletę (płytę CD) również brązu lub czarnego i wybełtanie ich z 'rdzą', żeby 'złamać' kolor na "brudną rdzę". Wybełtanie nie musi być dokładne - spróbuj nanosić zacieki w różnych odcieniach - będzie naturalniej wyglądało.

 

Tyle na gorąco.

Spróbuję w weekend wrzucić kilka fotek pokładu malowanego olejami tak, żeby wyglądał na "drewniany". Co prawda to nie zacieki z rdzy, ale technika kładzenia farb jest bardzo podobna.

 

EDIT:

Tu:

http://www.modelshipgallery.com/gallery/ca/ijn/mogami-350-kk/kk-index.html

masz przykład zacieków na modelu okrętu nawodnego. Nie jest to ideał, ale widać to "rozmycie" smugi o które mi chodziło.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZzB dziękuję za tutorial W tym momencie tak to wygląda...oj dłuuuga droga mnie czeka...wygląda to znośnie z przymrużeniem oka ? Muszę nad rozmyciem popracować.To tutaj to siena palona...żeby zróżnicować zaciek dam chyba jeszcze brąz...

 

4fb82d742eb501e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Treevill

 

CD...

A to strona druga.Brąz Van Dyke dodany na niektórych większych zaciekach.Jak to wygląda?

 

7964ae791b10aa38.jpg

 

Dość na dziś.Dobrej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam wszystkim cieszę się że jakoś to wyszło...coś jeszcze porobię przy tym ale nie za wiele.Czekają na mnie pozostałe szczegóły i uzupełnianie braków malarskich (o ile są a są na 100%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu onisk dzięki wielkie ale nie mówmy hop...to nie koniec i (odpukać w niemalowany pokład ) wiele może się stać na minus...Póki co karawana idzie dalej...Seiran już na wózku (zdjęcie zrobione w ten sposób by było jasne że wózek jest ażurowy a nie z kawałka klocka Poprawiłem też wschodzące słonko na kiosku i dopisałem I-401 (rzecz jasna "I" jest japońskie ).Zaczerniłem też otwór kotwiczny.

 

68c8e524859bee96.jpg

 

3c9c7b097428cb11.jpg

 

c98c3392cf1bb4e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów raport słowny bo tak naprawdę nic nowego się nie podziało Ponieważ oleje chyba wyschły (nie da się ich już rozmazać palcem) pociągnąłem zabezpieczającą warstwę lakieru a jutro pójdzie kolejna warstwa.Poprawiłem też braki malarskie.W tym momencie pracuję nad kołami ratunkowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za posta pod postem , edytować umiem ale nie chciałem łączyć dwóch dni.Uporałem się z kołami ratunkowymi.Dziś lub jutro dorobię olinowanie i położę ostatnią warstwę matu.

 

Tak to wygląda:

 

112dd5a63a118e44.jpg

 

f493c09cb379f23f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.