Skocz do zawartości

SH Hawker | Tempest z Niemiec | 1:32


shadowmare

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że Special Hobby w tej skali poszło ostatnio w kierunku bardziej cywilizowanych modeli. Nic bardziej mylnego. Masa problemów z połączeniem wszystkiego w całość, bonusowo skiepszczony przód (poprawiłem tylko kołpak) i wznios (podniosłem skrzydła).
Zestaw Hi-Tech z żywicami, pasami HGW plus blaszka Edka i maski do starszego modelu PCM.


ugyO62A.jpeg

BaDWEZc.jpeg

Wd39kDF.jpeg

CXb76Pq.jpeg

JopzC4A.png

840Y6KF.jpeg

OVZCbKE.jpeg

8Lge7SW.jpeg

gWu0KJK.jpg

 

 

  • Like 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shadowmare napisał:

Myślałem, że Special Hobby w tej skali poszło ostatnio w kierunku bardziej cywilizowanych modeli. Nic bardziej mylnego.

No to mnie zmartwiłeś, Mk.II czeka na półce. Ale model świetny, nawet krateczkę ci odpuszczę :D .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponujący model i ładnie sfotografowany. 

Szczególnie podoba mi się robota ze spodnimi numerami, które częściowo znajdują się na klapach podwozia. Mam też parę uwag (choć nie nazywam się Popielecki), jeśli się nie obrazisz. O kratce koledzy pisali, chyba byłoby lepiej gdyby nie była taka regularna. Ostatnio KFS wrzucał Hayate, tam jest fajnie pokazane jak robił preszejding i jaki efekt uzyskał. Cały Twój model fajnie wymęczony tylko oznaczenia nowiutkie. Rondle i błyskawice bardzo odcinają się od reszty, tu pewnie wystarczyły by niewielkie zabiegi upiększające. Mam też pytanie o rolę otworu na krańcu lewego skrzydła. Może wiesz, czemu miał służyć?

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Podziękowania!

1 godzinę temu, zaruk napisał:

Ostatnio KFS wrzucał Hayate, tam jest fajnie pokazane jak robił preszejding i jaki efekt uzyskał.

Robię efekty na koniec, łatwiej wtedy zaplanować końcowy efekt i nie ma ryzyka zamalowania wcześniejszych warstw-kwestia filozofii malowania i gustu. Uważam że delikatne efekty są fajne tylko w idealnych warunkach oświetlenia.
tyxaQJt.jpegOGoTniA.jpeg
 

1 godzinę temu, zaruk napisał:

Cały Twój model fajnie wymęczony tylko oznaczenia nowiutkie. Rondle i błyskawice bardzo odcinają się od reszty, tu pewnie wystarczyły by niewielkie zabiegi upiększające.

Rondle są brudne widać na fotach (może nie wszystkich) ale są, błyskawica ok może się odcinać.

 

1 godzinę temu, zaruk napisał:

Mam też pytanie o rolę otworu na krańcu lewego skrzydła. Może wiesz, czemu miał służyć?

Po fotkach się zorientowałem, że do zaszpachlowania.

Edytowane przez shadowmare
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.