Skocz do zawartości

Mowag lV Eagle. Vespid Models 1:35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam z pojazdem, którego chyba nikt tu jeszcze nie budował. Forma VESPID mi nie znana, ale nie śledzę rynku i nie wiem kto, co i komu przepakował. Zawartość wyglada nieźle. Koła w przeliczeniu na 1/35 są za małe, ale rozwiązanie już znalazłem. Kusi wersja duńskich sił specjalnych, ale zdjęć jak na lekarstwo- raptem dwa. Zobaczymy, 

66B214AC-904D-4063-AAD1-55A3AA6E16D5.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, makinen napisał:

 Koła w przeliczeniu na 1/35 są za małe, ale rozwiązanie już znalazłem. Kusi wersja duńskich sił specjalnych, ale zdjęć jak na lekarstwo- raptem dwa. Zobaczymy, 

Ciekawy temat, co do kół to porównałem oryginalne gumowe z żywicznymi które są w zestawie VS 350001S  i wychodzi na to iż chyba dostrzeżono ten problem gdyż te drugie są większe . Nie dużo ale jednak, co do wersji to Das Werk wypuści kolejnego ,,Orła ,,Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

jeśli byś robił krzyżaka to możesz zrobić go  z Mali mali-gao-minusma-un-mission-german-army-bundeswehr-on-patrol-with-eagle-armored-vehicle-in-gao-city-deutsche-bundeswehr-un-mission-minusma-in-mali-patrouille-mit-gepanzertem-fahrzeug-eagle-mowag-in-gao-2CC69FB.jpgl\Mowag Eagle Fotos | IMAGOMali Flagge Fotos | IMAGOMowag eagle hi-res stock photography and images - Alamy

lub Afganu

Eagle V gegen AMPV: Die deutsche Rüstungsindustrie hat erneut das Nachsehen  – Augen geradeaus!tw20120703-105A.jpgGDELS | EAGLEEagle IV, German Army, PatSich

może ci się przydadzą

2018-08-07_Bundespolizei-FLW-01.jpg

Mowag eagle hi-res stock photography and images - Alamy

eagle_iv_bat_28_of_84.jpgeagle_iv_bat_26_of_84.jpgeagle_iv_bat_45_of_84.jpgeagle_iv_bat_46_of_84.jpgeagle_iv_bat_15_of_84.jpgeagle_iv_bat_32_of_84.jpg

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lipstein napisał:

Bulik zum befehl! 

Spocznijcie żołnierzu , możecie wstąpić do szeregu

Makinen z zasady przy rozpoczęciu nowego projektu ma już uzbieranych parę dobrych fotek, ale może komuś innemu też się przydadzą.

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, makinen napisał:

Kusi wersja duńskich sił specjalnych, ale zdjęć jak na lekarstwo- raptem dwa. Zobaczymy, 

Na pierwszym planie duński Mowag  IV Eagle

24055761176_832a4e67f4_c

opony używane przez Niemców to Continental  i mają rozmiar 335/80 R20 MPT , Duńczyków natomiast mają rozmiar Michelin  335/80 R20 XZL

te w modelu powinny mieć 30 mm a mają 27 mm  (porównano podobne opony Vespid-a i Hobby Bossa ) , można to poprawić poprzez taką operację . Za to opony tych pierwszych są szersze 

20231017_18251320231020_19372520231020_193946_mfnr

 

Edytowane przez bulik58
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulik58- widzę, ze śledzimy te same wątki  :-). Oczywiście temat kół jest mi znany, a ponieważ w Jackalu użyłem żywicy, to mam materiał gumowy do Mowaga. Dzięki za zdjęcia- jak słusznie zauważyłeś dokumentacje mam, ale zawsze coś się nowego może pojawić. Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, makinen napisał:

@bulik58- widzę, ze śledzimy te same wątki  :-). Oczywiście temat kół jest mi znany, a ponieważ w Jackalu użyłem żywicy, to mam materiał gumowy do Mowaga. Dzięki za zdjęcia- jak słusznie zauważyłeś dokumentacje mam, ale zawsze coś się nowego może pojawić. Dziękuję. 

Tak te same wątki. Jest jeszcze jeden wątek na Armie , bardzo przypomina mi twój. ☺️A tak na poważnie to masz może jakieś materiały do tego duńczyka którego fotkę wrzuciłem powyżej? Chodzi mi o ten zestaw z km M2 , itp.

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie mam, aczkolwiek, jeśłi miałbym się rzucić na duński egzemplarz, to na ten z wieżą używana w HMMWV Julkat- tylko tu brak zdjęć dachu. Wieżyczkę mam 

Tam tył wygląda tak, a górę mam tylko takai obrazekimage.png.6008be0eda9ef5fd10c09dfc9a815c87.png

927bo6th.jpg

kpx1zrmj.jpg

Edytowane przez makinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, makinen napisał:

To prawda. Taki byczek. Na dużych kołach powinno robić wrażenie. Jakkolwiek M-ATV i JLTV i tak wygrywają 

Ktoś mógłby sądzić iż tylko w polskim MON są problemy z zakupami sprzętu , tłumaczenie z niemieckiej prasy .

„Orzeł”  jest czymś w rodzaju ciernia w boku niemieckiego przemysłu obronnego, który jest szczególnie dumny ze swoich pojazdów opancerzonych. Ponieważ pojazd nie pochodzi z niemieckiej deski kreślarskiej, ale od amerykańskiego konkurenta General Dynamics i jego szwajcarskiej spółki zależnej MOWAG, która cztery lata temu zdobyła kontrakt na samochód pancerny w klasie małych samochodów wojskowych. Teraz wydaje się, że w przypadku Niemców klęska się powtarza: Bundeswehra chce nabyć nowe pojazdy i polega na amerykańskim następcy modelu „Eagle V”. Zakup poprzednika wywołał już w Berlinie ogromny gniew. Niemieccy producenci, a także członkowie Bundestagu wszelkimi sposobami próbowali uniemożliwić zakup „Eagle IV” i miesiącami zwlekali z decyzją o zakupie samochodów. Ostatecznie decyzja na korzyść produktu amerykańskiego producenta została podjęta po prostu dlatego, że niemiecka firma nie miała do zaoferowania odpowiedniego pojazdu w wymaganej klasie wielkości i wagi.

Cztery lata później wszystko wygląda inaczej. Do misji takich jak ta w Afganistanie Bundeswehra potrzebuje nowych samochodów, które są lepiej chronione niż istniejące przed strzałami, materiałami wybuchowymi i minami, przy czym znów istnieje zapotrzebowanie na pojazdy ważące mniej niż dziesięć ton, które można przewozić na miejsca rozmieszczenia starymi Transal. Niemieckie firmy również zgłosiły się do przetargu w marcu ubiegłego roku i teraz miały do zaprezentowania produkt: „opancerzony pojazd wielozadaniowy”, w skrócie AMPV, opracowany przez firmy Kraus-Maffei Wegman i Rheinmetall MAN Military Vehicles. Z kolei General Dynamics zaoferował swojego następcę modelu „Eagle IV”, „Eagle V”.

AMPV   

AMPV_Rheinmetall.jpg

Eagle V

Lot na dużej wysokości: Eagle V startuje z gniazda

3 godziny temu, makinen napisał:

Jakoś idzie. Nawet nieźle. Czekam na żywiczne koła. 

 

 

Ciekawie się zapowiada , rozstrzygnąłeś już Maki jaki pojazd będziesz budować?

Stanowisko  FLW 100 z MG3

FLW 100 mit MG3Sensorkopf LAZ 200

FLW 100 mit MG3

5033_5045!02.jpg5033_5045!03.jpg

Sprawdź czy wersja którą budujesz ma zamontowaną z tylu nadwozia kamerę , pierwszy pojazd ma ich 3 , następny już 1

015g.jpgbw_gff_kl_2_eagle_iv-001.jpg

Rückblickkamera eines Militärfahrzeugs vom Typ Eagle V in Nahaufnahme

Afganistan

- Gepanzerte Radfahrzeuge der Bundeswehr Teil 2

Eagle IV 1 Batalionu Jegrów

urban1.023hgkr6.jpg?itok=74PJC3cK

Widać iż mamy nową modę na modułową zabudowę pojazdów , pancerna kazamata z przodu z tyłu ... na zyczenie klient

Enok

ACS Armoured Car Systems stellt LAPV Enok 7.5 vor

Dingo itp.

Atf Dingo Stock Photos - Free & Royalty-Free Stock Photos from Dreamstime

 

 

Edytowane przez bulik58
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie też ma kosmiczne. Hamulce przy mechanizmie różnicowym , a nie przy piastach...

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, makinen napisał:

Jeszcze wersji nie wybrałem. Duńczyk odpadł. ENOK już jest dostępny, ale czekam na wersje używana przez KSK 

O ile dobrze pamiętam to Enok nie jest na bazie Eagla IV , choć palca bez sprawdzenia pod topór nie oddam bo jestem do niego przywiązany. Coś dorabiałeś , dokładałeś w modelu bo nie wiem czy to wina przekłamania obrazu ale mam odczucie iż niektóre części mają inny kolor jak reszta modelu.

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.