Skocz do zawartości

McDD F-4J Phantom II, Italeri, 1/48


Staryfajter1954

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam galerię drugiego ukończonego w tym roku modelu, którym jest McDD F-4J Phantom II w skali 1/48 zbudowanego z zestawu Italeri czyli starego ESCI. Zestaw stary z licznymi uproszczeniami charakterystycznymi dla zestawów lat 80. Model zwaloryzowany samodzielnie w obrębie kokpitów załogi, luków podwozia oraz dyszy silników. Kalkomanie HAD Models, malowanie farbami Mr. Hobby z serii H i C oraz Hataka z serii pomarańczowej.

 

IMG_7872.jpeg

IMG_7875.jpeg

IMG_7878.jpeg

IMG_7879.jpeg

IMG_7880.jpeg

IMG_7883.jpeg

IMG_7890.jpeg

IMG_7887.jpeg

IMG_7877.jpeg

Edytowane przez Staryfajter1954
  • Like 27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model po Twoim "upgradzie". Wygląda naprawdę kozacko, tym bardziej, że ze zdjęć warsztatu widać standard lat dawno minionych. Ja pozbyłem się wszystkich F-4 Hasegaw, Italeri i Fujimi, skupiając się tylko na kolejnych wersjach z Fine Molds (wszystko w 1/72). Po nich widać jak technika projektowania i wykonywania modeli poszła lata świetlne do przodu.

 

Model w skali szkolnej 6+ !

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, duju69 napisał:

Bardzo fajnie wykonany ten F-4. Jeśli można wiedzieć co to za żółte kabelki we wnękach podwozia, z czego je zrobiłeś ?

Te źółte kabelki to imitacje przewodów instalacji widocznych w łukach podwozia. Są to rozciągnięte nad ogniem kawałki ramek pozostałe mi po modelu samolotu F-104G Starfighter z zestawu Revell Monogram. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JJ62 napisał:

Bardzo fajny model po Twoim "upgradzie". Wygląda naprawdę kozacko, tym bardziej, że ze zdjęć warsztatu widać standard lat dawno minionych. Ja pozbyłem się wszystkich F-4 Hasegaw, Italeri i Fujimi, skupiając się tylko na kolejnych wersjach z Fine Molds (wszystko w 1/72). Po nich widać jak technika projektowania i wykonywania modeli poszła lata świetlne do przodu.

 

Model w skali szkolnej 6+ !

Zestawy Fine Molds są rewelacyjne. Mam jednego w wersji EJ i jest to najlepszy Phantom w 72. Jednak modele Hasegawy w 72 nie są złe i warto się nad nimi pochylić . Italeri niestety najsłabsze ze względu na wypukłe linie podziałowe ale ESCI niczego sobie chociaż to już zabytki. Ja przeszedłem na 48 i w tej skali czuję się najlepiej  :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Ja przeszedłem na 48 i w tej skali czuję się najlepiej  :)

Może masz i rację: oczy już nie te, pewność ręki itd. W końcu chyba te same pokolenie - 54-62. Ale jak tu zrezygnować z 72 jak nowe cudeńka wychodzą takie jak F-15 Fine Molds, który ponoć najlepszy ze wszystkich skal.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JJ62 napisał:

Może masz i rację: oczy już nie te, pewność ręki itd. W końcu chyba te same pokolenie - 54-62. Ale jak tu zrezygnować z 72 jak nowe cudeńka wychodzą takie jak F-15 Fine Molds, który ponoć najlepszy ze wszystkich skal.  

Masz rację jesteśmy w podobnym bo wieku chociaż jestem trochę młodszy (50 w listopadzie). Oczy niestety coraz słabsze i prace nad małymi detalami .stają się coraz trudniejsze… Dlatego świadomie zrezygnowałam z 72 mimo, że wychodzą

ciągle nowe i jeszcze nowsze. 48 jednak najlepiej na chwilę obecną najlepiej spełnia moje oczekiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, skarczu napisał:

Fajny F-4. Podoba mi się :super:.

Starałem się by wyglądał jak

najlepiej. Chyba się udało upodobnić ten wiekowy zestaw do zestawowi nowszej generacji.  Jak nie straszy wyglądem to ja już się z tego cieszę :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MAREK74 napisał:

Elegancko. Szacunek za wkład własny w taki stary model.

Teraz na warsztacie mam chyba jeszcze starszy model a mianowicie Mirage 2000C, którego Revell produkuje z form Monograma. Nacinam na powierzchni tego modelu linie z wypukłych a wklęsle oraz dodam od siebie trochę imitacji śrub mocyjących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.