Skocz do zawartości

Su-22M4 kovzavody prostejov 1:72


Lunch896tearful

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam mój pierwszy w życiu model. Pomalowany został farbami Vallejo najtańszym chińskim aerografem a do budowy nie zostały użyte żadne blaszki. Sam przerobiłem luki podwozia, środek dyszy, działka, spiłowałem statecznik pionowy, dorobiłem kilka nitów itd. Z racji tego ze jest to mój pierwszy samolot to wiem że wiele rzeczy jest do poprawy i miałem kilka wpadek z budowaniem tej suczki ale moim zdaniem nie wyszła tak zle. Z góry przepraszam za słabej jakości zdjęcia, liczę na jakieś porady i zostawiam model do oceny.

DSC03887-min.JPG

DSC03892-min.JPG

DSC03894-min.JPG

DSC03898-min.JPG

DSC03899-min.JPG

DSC03901-min.JPG

DSC03881-min.JPG

DSC03884-min.JPG

DSC03875-min.JPG

DSC03878-min.JPG

DSC03886-min.JPG

DSC03885-min.JPG

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest coś nie tak z szachownicami

Godzinę temu, Lunch896tearful napisał:

DSC03901-min.JPG

 

Nie usunąłeś szwów na belkach

Godzinę temu, Lunch896tearful napisał:

DSC03881-min.JPG

 

Ale ogólnie ok :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Grzes napisał:

Tu jest coś nie tak z szachownicami

 

Nie usunąłeś szwów na belkach

 

Ale ogólnie ok :super:

jesli chodzi o położenie szachownic to sa ok tylko moze aparat tak znieksztalcil a jesli chodzi o te szwy to początkowo mialo byc tam podwieszenie ale nie podobalo mi sie i tak zostawilem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lunch896tearful napisał:

jesli chodzi o położenie szachownic to sa ok ....

No chyba jednak nie :hmmm:

Zobacz położenie pól białego i czerwonego na szachownicy znajdującej się na stateczniku i na burcie :wow:; ja się nie znam, ale wydje mi się że przynajmniej jedna z nich jest obrucona o 90 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Slawek_26869 napisał:

No chyba jednak nie :hmmm:

Zobacz położenie pól białego i czerwonego na szachownicy znajdującej się na stateczniku i na burcie :wow:; ja się nie znam, ale wydje mi się że przynajmniej jedna z nich jest obrucona o 90 stopni

masz rację nawet na to nie zwracalem uwagi kladac kalkomanie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy model to fajnie wyszło. Czysto, schludnie. Wpadki będą, wiadomo, także przy późniejszych modelach, więc nie martw się.

Drobne prztyczki dotyczące umeblowania mają zwrócić Twoją uwagę na tło zdjęć.  Masz już bonus w postaci marmurowych płyt pasa startowego.

Spróbuj to wykorzystać i zamiast na tle firanek, rób zdjęcia na jednolitym tle. Może to być kawał brystolu. Ważne, żeby nic nie odwracało uwagi od samej pracy.

Niedoświetlone fotki możesz (powinieneś) rozjaśnić w jakimś prostym edytorze zdjęć.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota, aż trudno uwierzyć, że to Twój pierwszy model. Udany debiut. Popracuj nad oświetleniem modelu do zdjęć no i tłem. 

Jakie wrażenia z budowy modelu tego producenta? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy z życiu model to wyszedł bardzo dobrze. Pojawiły się pewne błędy, które zostały wymienione powyżej, ale widać potencjał. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Yachieku napisał:

Dobra robota, aż trudno uwierzyć, że to Twój pierwszy model. Udany debiut. Popracuj nad oświetleniem modelu do zdjęć no i tłem. 

Jakie wrażenia z budowy modelu tego producenta? 

Dziękuję bardzo, co moge powiedzieć o budowie to nie wiedziałem czego sie spodziewać zabardzo z racji ze była to dla mnie nowosc to budowalem go prawie 3 miesiące. Duzo szlifowania, szpachli, przeróbek itd. Jesli sie nie mylę to jest to stary bilek w innym opakowaniu i czesci nie byly zbyt dobrze spasowane. Z malowaniem juz bylo lepiej ale pod koniec gdy nakladalem lakier błyszczący (vallejo gloss varnish) mialem spory problem z jego struktura lecz finalnie sie udalo. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki👍

Patrząc po zdjęciach to mam wrażenie że całkiem ładnie wstrzelileś się e kolory, napiszesz jakich farb użyłeś (producent, nr)?

Dzięks 

Pozdr ww

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, wuwumaster napisał:

Elegancki👍

Patrząc po zdjęciach to mam wrażenie że całkiem ładnie wstrzelileś się e kolory, napiszesz jakich farb użyłeś (producent, nr)?

Dzięks 

Pozdr ww

 

 

 

Uzywalem farb vallejo:

-nato black 

-nato brown(zmieszane z czerwonym nie pamietam proporcji) 

-US forest green(fs34079) +german gray(RAL6006) 22:1

-aluminium

-pale blue(fs35414) 

US forest green (zmieszany z zielonym na oko) 

Edytowane przez Lunch896tearful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.