Skocz do zawartości

IBG Ślązak 1/700


Klapouch

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No to tak. Ma być okręt, o taki :

pudełko.jpg

 

 

Farby wybrałem takie (plus biały)

 

 

farby2.jpg

farby1.jpg

 

 

Ma być woda, taka "entry level". O jak wyszło. Trochę chyba ciemne, ale jak rozjaśnie po wierzchu będzie ok?

 

image.png.dfdd41c6eb80cc3b63eafe350ba34b10.png

 

 

woda1.jpg

 

No i sam okręt. Takie ma paćki na razie. Z bliska widać, z daleka średnio. Na to pójdzie niebieski pasek. Pytanie, czy te szarości jeszcze rozjaśniać? 

 

okret1.jpg

 

Edytowane przez Klapouch
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, M.A.V. napisał:

ambitnie   :super:   powodzenia w budowie    :piwo:

 

jeśli nie znasz tego wątku - zajrzyj tutaj , może się coś przyda :

 

Tak, ale to robili kosmici. Ja bym chciał coś dla ludzi 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba TY :haha:

To coś to nawet  zaczątek wody nie jest. Trzeba to przede wszystkim wyrzeźbić.  Debilnie prosta metodę na wodę pokazywałem ostatnio we wONtku o paznokciach.

Szary jest duzo za ciemny. Te ciapki to ma być co własciwie, marmurki? Na to są zdecydowanie zbyt mało kontrastowe i za duże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Chyba TY :haha:

To coś to nawet  zaczątek wody nie jest. Trzeba to przede wszystkim wyrzeźbić.  Debilnie prosta metodę na wodę pokazywałem ostatnio we wONtku o paznokciach.

Szary jest duzo za ciemny. Te ciapki to ma być co własciwie, marmurki? Na to są zdecydowanie zbyt mało kontrastowe i za duże. 

w sensie glina gnieciona? OK, niech i tak będzie. 

 

Tak, marmurek. Zrobi się mniejszy, zobaczymy. Alternatywa z wątku kosmicznego to różno-odcieniowe (jest w ogóle takie słowo?) pasy wzdłuż bulajów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Można i tak, Bartek tak zrobił, poodcinał różnymi kolorami kawałki pasów poszycia, a na to potem dał bazę. Krzychu robił Ślązaka i go po prostu trochę podcieniował i też było w pytę.

Jeżeli chcesz iść w glinę to pamiętaj zeby dać ją na coś twardego, wysychając sie kurczy i jak podstawa nie będzie dostatecznie sztywna, zrobi sie śmigło.

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2024 o 09:34, Szydercza Gała napisał:

Debilnie prosta metodę na wodę pokazywałem ostatnio we wONtku o paznokciach.:haha:

 

Efekt, jak pisałem, świetny. A jak go osiągnąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. Glina na sztywną podstawę paluchami ugniatasz kształt głównych fal, potem dentystyczną kulą wygniatasz w miękkiej jeszcze glinie małe falki i tyle. Zostawiasz na 2-3 dni żeby wyschło.  Potem kolor, gesty liquitex ze dwie warstwy, rzadki liquitex. Na koniec jakaś pianka i szlus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeśli pisałeś to przegapiłem, sorki.

 

11 minut temu, Szydercza Gała napisał:

 Potem kolor, gesty liquitex ze dwie warstwy, rzadki liquitex. Na koniec jakaś pianka i szlus.

 

Ten liquitex to farba/tusz? Nigdy nie stosowałem, czy w sprzedaży są gęste i rzadkie, czy też samemu się rozcieńcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zaruk napisał:

Dzięki, jeśli pisałeś to przegapiłem, sorki.

 

 

Ten liquitex to farba/tusz? Nigdy nie stosowałem, czy w sprzedaży są gęste i rzadkie, czy też samemu się rozcieńcza?

Właśnie. Glinkę już kupiłem ale o liquitex pierwsze słyszę. Jeszcze lakiery bezbarwne mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wątek manikiurystyczny i, mimo że zdarza mi się ze zrozumieniem przeczytać Superaka, nie znalazłem słowa na temat sposobu przygotowania wody.

Jestem w stanie zrozumieć, że chcesz tę metodę utrzymać w tajemnicy. Szkoda. Chciałem sobie zrobić taką małą wodę na podstawce. Bez modelu. Patrzyłbym i myślał o wakacjach nad Adriatykiem.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał utrzymać coś w tajemnicy, to wstawiłbym galerie gotowego i nie odpowiadał na Wasze pytania :haha:

U mnie dałem zdjęcie i odpowiedziałem na pomocnicze pytanie Micha. Tu w tym wątku opisałem całość krok po kroku, co jeszcze Ci potrzebne? 2 godzinny wykład ze slajdami o czymś co zajmuje przysłowiowe 5 minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumieliśmy się.

Z sympatią pisałem, nie mogę znaleźć informacji na temat tej wody, ale już odpuszczam.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

To nie są żele  tylko akrylowe medium i zaje..scie błyszczący lakier. Wszystko to było walcowane na wszystkie strony w obu projekcikach....

Messenger_creation_1bf946f8-8fea-4e82-953f-8ab27c8354ee.png

Messenger_creation_08d6f409-aab4-41d8-b86a-20882e147010.png

 

To ja jeszcze chwilę powalcuję, jeśli pozwolisz. Czym się charakteryzuje medium? Ja sobie ten żel średni rozcieńczam dość mocno wodą i on przyjemnie wygładza róźne nierówności fal. Gęstym "kitem" operuję dość rzadko, ale też ma swoje miejsce. A medium - ki czort?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęste robi głębokość,  ma mniej więcej konsystencję wikolu,takiego raczej rzadkiego. Bez tego sam połysk nie robi roboty, woda jest płaska i wygląda właśnie jak pomalowana. Tego co masz nie znam, więc może da się tym zrobić taki sam efekt. Z resztą co się mnie pytacie, ja tego nie wymyśliłem tylko stosuje. To zdaję się są patenty Chrisa Flodberga, przynajmniej te liquitexy on używa...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też podkreślić kontrast na kaflach. Cała technologia z Marsa to; kONtownik, rozumISZ, z dwóch kawałków taśmy maskującej, dysza 0,3 lub 0,2, dobrze rozcieńczona farba oraz kompresor ze zbiornikiem, rozumISZ, wyrównawczym. No i dużo cierpliwości.

mgm.jpg.321d818913d13992c77d77f195f29003.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lipa napisał:

Możesz też podkreślić kontrast na kaflach. Cała technologia z Marsa to; kONtownik, rozumISZ, z dwóch kawałków taśmy maskującej, dysza 0,3 lub 0,2, dobrze rozcieńczona farba oraz kompresor ze zbiornikiem, rozumISZ, wyrównawczym. No i dużo cierpliwości.

mgm.jpg.321d818913d13992c77d77f195f29003.jpg

Ha, zupełnie o nim zapomniałem :haha:

Ostatecznie to akurat wyszło bardzo fajnie po bazie :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie popatrzysz na fale Szyderczej Gały, albo innych dobrych modelarzy? Poszukaj prac Chrisa Flodberga, albo naYT Blue Ocean Studio. Na Britmodellerze bardzo fajnym twórcą jest Robgizlu. W innym wątku na naszym forum jeden z kolegów zadał siebie trudu zebrania do kupy różnych porad i ciekawych warsztatow. Te Twoje to jakieś wielkie i wysokie za to bardzo krótkie bałwany, a w dodatku przy krawędziach się z nimi robi coś dziwnego- jak rozgniecione na formie ciasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.