Skocz do zawartości

IBG Ślązak 1/700


Klapouch

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

No i się wróciło, czas się brać za robotę. Dwie warstwy, raczej problemy były z “mazami” niż bąblami. Efekt próbowałem na zdjęciach uchwycić. Taka “mokrość”. 
 

 

IMG_2360.jpeg

IMG_2362.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem WZDŁUŻ fal a nie w poprzek jak zrobiłeś. W sensie nie z kierunku wiatru tylko wzdłuż grzebietów fal, Przy takim malowaniu te linie od pędzla znikają..... Jeszcze raz. Popatrz jak to wyszło w Gwieździe Śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, niech sobie wysycha. Ta woda z gwiazdy śmierci to prawie jak zalana tym specyfikiem wygląda. Ja nakładałem dość cienkie warstwy. Teraz pojachałem grubiej, zobaczymy jak wyschnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Gwiezdzie są 2 warstwy gęstego i 2 warstwy rzadkiego. Nie przyciskaj pedzla. Nabierz sporo i po prostu przejedź z kierunkiem grzbietow fal. Będzie tego tyle że powinno samo się wygładzić . Tak samo z rzadkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zazdrość bierze, jak ładnie to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie taka refleksja. Malowałem i maziałem to moje morze piękne i wszystko świetnie. ALE. Namaziałem to tu to tak za dużo i przez to zaburzyłem wycięcie na okręt. Zastanawiam się czy watą skoryguje te dziury czy muszę jednak dorobić kawałek kadłuba (oby nie !)

 

 

IMG_2376.jpeg

IMG_2375.jpeg

IMG_2374.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Możesz podciąć podstawkę nożem, To jest gumowate i można spokojnie ciąć. Pamietaj tylko żebyś dobrze przeciął zanim pociągniesz, żebyś nie zdjął tego jak skóry z parówki :haha:

co mniejsze szczeliny zaklajstrują się jak go wlepisz wikolem i tak potem mozna to zamaskować watową pianą. Proponowałbym jednak trochę podciąć, żeby ładniej siadł i tylko wykańczać wikolem.

To i tak pieśń przyszłości, kadłub musi być w pełni pomalowany, obity i obrdzewiony zanim go wsadzisz w ten kisiel. Nadbudówki i to co tam jest na kadłubie możesz pomalować osobno i instalować na kadłubue w wodzie później, ale kadłub wsadzany w wodę musi być już na gotowo.

 

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Pierwszy strzał. Nie jestem zadowolony. Pytanie czy próbować wyciągnąć czy zmywać. Przede wszystkim panele trzeba było zrobić równe i cieniować jak pokazał @Lipa. Mazanie ich różnymi kolorami mi się nie sprawdziło. 

 

IMG_2384.jpeg

Edytowane przez Klapouch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei. Krok po kroku. Zrobione poszycie - pierwszy etap. Po maskowaniu podkład “500”  szary, potem czarny, potem bez maskowania całość białym. No i mamy jakieś sekcje. Teraz cieniowanie kawałków. Względnie ołówkiem delikatnie zaznaczyć podział 

 

 

IMG_2392.jpeg

IMG_2391.jpeg

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 22:33, Super_Hans napisał:

Kujawiak mały ale knąbrny. Trzeba go było wyprowadzić na gładko i kindersztuby nauczyć skoro razem z innymi ma się ludzIOM pokazać.

Wobec czego pasem mu się dostało po kadłubie.  :mrgreen:

Żeby było łatwiej, wypukłe są oczywiście na linii bulajów.  Na szczęście całość bez skrawka papieru ściernego. Okapniki ocalały.

Jak to powinno wyglądać to wiadomo:

33190147038_81769f4dab_o.jpg
 

A tak mi wyszło:

32123531997_7c61c73f2a_o.jpg

33190146778_9db45668fe_o.jpg

33190146888_a79b7a1100_o.jpg

 

 

W dniu 10.04.2019 o 22:39, Szydercza Gała napisał:

ZUCH!!!! 

Nie dość że kolejny Krakowiaczek, to jeszcze każdy w innym kamo. Mój FETYSZ właśnie zakończył etap kolorów bazowych i się zalakierował. Po świętach zacznęolejowe oszÓstFA...

 

32639358347_c3315569e6_o.jpg

 

46857978894_a33b9b3b8b_o.jpg

 

40615819383_ca59ae4e1e_o.jpg

 

40615819333_6873b994a2_o.jpg

 

32639358407_83345118b2_o.jpg

 

46857978934_54c98f00c4_o.jpg

Tu se pozor, a potem idź do kąta i poważnie się nad sobą zastanów :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę. Te wcześniejsze kafelki, które zrobiłem były szerokie na 2mm. Dlatego wydawało mi się, że panele też takiej szerokości będą OK. Z drugiej strony 1mm są zbyt wąskie - trzeba się spotkać w połowie. 

 

Dobrze, że kadłub prosty, to i zmywa się łatwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.