Skocz do zawartości

Pz IV mit Schmalturm, 1:35 RFM


Kalor

Rekomendowane odpowiedzi

Landcruiser mnie trochę straumatyzował więc żebym przypadkiem nie rozpoczął czegoś nowego postanowiłem wyciągnąć z szafy jednego z trupów. Żeby się nie wypalić a jednak porobić coś innego.

 

PZIV ze Szmalturmem od RFM, szło całkiem nieźle dopóki nie utknąłem na ekranach, za dużo metalu z klejeniem którego sobie nie radzę, niepotrzebnie kupowałem DLC bo mogłem to zrobić sam. I taki jest teraz plan na te ekrany, zastąpić ciągle odpadające metalowe uchwyty plastikiem i papierem. Chociażby dlatego że jedna rura właśnie odpadła jak wsadzałem go do pudełka...

Figurki to Stalingrad i Alpine, wieża jest do przemalowania, słabo mi to te dwa lata temu wyszło. Wieżę i kadłub chciałbym wykończyć na dwa sposoby - kadłub z odzysku, wieża nowa.

1Y5btcP.jpg

ypWMLTn.jpg

hguCLfH.jpg

 

FG 1250, chciałbym go gdzieś użyć bo ładne to, może położyć zdemontowane z boku?

3GAzzKZ.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, dobra robota skreczowa, na idealne modelowanie, na poziomie wypala. Czasami trzeba, sobie przerwę zrobić.

 

Widzę, ochrona na pancerzu, przez nalotami z karabinków samolotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Wiadomo, dobra robota skreczowa, na idealne modelowanie, na poziomie wypala. Czasami trzeba, sobie przerwę zrobić.

 

Widzę, ochrona na pancerzu, przez nalotami z karabinków samolotów.

Nie żeby tu nie było skratchu w planach : ) ale to połączenie przedłużającej się roboty nad samochodem w połączeniu z ciągle rosnącą listą nowych i nieskończonych modeli męczy.

A te płyty były w zestawie dodatków to szkoda było mi wyrzucać jak już za nie zapłaciłem, biedne zawieszenie PzIVa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, patrze na wariatów robiących co chwilę model..młodzi, my po 20 lat nie mamy są inne dziedziny. Trzeba się luzować, a nie wypalać...może to mało ktoś robi..

 

Właśnie męczenie buły w tej samej dziedzinie ryje baniak. Kto co chce i szuka siebie, warsztatu i nauki.

 

Wolniej coś 2-3 projekty niż 10 na raz. Weź to ogarnij potem heeh :D

 

DJ skrecz- normalna w modelarstwie rzecz.

 

Gdzieś jest oryginalne foto na wagonie, panthera jakaś A lub G z wieżą P4 z schurżen bocznymi- wygląda jak by amerykaniec,rusek z góry butem tą wieże docisnął- wygląd wieży a wanny pochyłej jak Teciak.

 

r/CursedTanks - a tank on a flatbed

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo coś gdzieś dzwoni ale nie wiadomo gdzie. To pantera z wieża panzer IV, która służyła jako pojazd dowodzenia czyli Befehlswagen. Twoja teoria obrony Ferdinandów i to że to forma działa samobieznego - nie pisz tak więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

z tego takie działo samobieżne jak z ruskiej katiuszy broń precyzyjna... prawdopodobnie nie strzelano z tego w ogóle, ot zamontowano dla pozoru ze jest harmata, coś jak w Cromwellu imitacja i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Greif napisał:

prawdopodobnie nie strzelano z tego w ogóle, ot zamontowano dla pozoru ze jest harmata, coś jak w Cromwellu imitacja i tyle.

może i tak... choć drewnianą atrapę w Cromwellu dowódczym łatwo rozpoznać, a tu harmata wygląda na normalną - pytanie oczywiście czy sprawna ect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@gajowy z wąsamijak stoisz obok pewnie łatwo ale przez celownik czy lornetkę z kilkuset metrów już raczej nie, ad strzelania  z tego - nawet jeśli - to tak mniej więcej z precyzją na dwie stodoły, naprowadzanie za pomocą obrotu całego pojazdu w tamtych latach...  wiadomo że w sprzyjającej sytuacji może i by się udało ale to jak wygrana w totolotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu dyskutować o tym czy Bergepanther do którego dospawano wieżę bo brakowało w nim miejsca, marnował by je na amunicję do kwk40 gdy reszta kompani była złożona z Elefantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Krzywo, krzywo i jeszcze raz krzywo. Za dużo zmiennych żeby to ładnie wyszło ale przynajmniej nie rozpada się teraz od byle dotknięcia.

Wersja ekranów podebrana z tego Pz IV H: https://www.landmarkscout.com/panzer-iv-auf-h-german-medium-tank/  bo była prostsza do zrobienia. Śruby, nity i nakrętki podoklejam jak będę miał przerwę od grania w Elden Ringa.

2uqbZZl.jpeg

Tutaj siatki są nieprzyklejone do rury, to zrobię dopiero po pomalowaniu.

LkU9qim.jpeg

SnOj3nr.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pogoda jest taka że nie wiem co innego mogę robić. Powoli buduję więc bazowy dunkelgelb, na początek zamalowałem większość podkładu z poprzedniego postu ciemnym brązem, na to brązowy i ochra z pustynnym żółtym. Chcę uniknąć malowania żółtym po czarnym bo wtedy wyjdzie z tego olive drab a nie dunkelgelb, brązowawe cienie też powinny lepiej wyglądać niż czarne. Nie przykładam się do pokrycia i marmurka bo zostanie z tego tylko 1/3 widoczna. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ja też nie wiem co robię.

 

Na wieżę nie mam jeszcze żadnego pomysłu.

j8DLniO.jpeg

txEC7RH.jpeg

RqAbJ5W.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Z góry wygląda ok,zostaw jak jest. Moim zdaniem na piaskowym wyciągniesz lepiej cienie pod baza niż ciemniejsze barwy-bo zawsze po pierwszych malunkach widzisz. Działaj dalej. "Nie wiem, co robię ale wiem, jak zrobić " oj tam🤣

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, jak mnie tu nie ukamienują zaraz.

Testowałem dwie formuły:

A, przód to ochra pomarańczowa + biały + odrobina czarnego żeby lekko zazielenić. Wydaje mi się być zbyt żółty w porównaniu z tym co jest zamieszczane jako referencyjne

B, tył. khaki + biały. W teorii khaki to ochra + czarny/ciemnoniebieski więc kolory powinny wyjść zbliżone, wygląda poprawniej, łatwiej się miesza więc ten pójdzie na główny kolor z małymi wstawkami tego drugiego.

 

kXRaxaa.jpeg

3zv1sH7.jpeg

BTN0A4p.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tak to wyszło:

eb5w3yg.jpeg

MKKKFnm.jpeg

1qJSiUr.jpeg

 

Co do wieży to nie chcę jej robić idealnie pomalowanej ani zostawiać takiej czerwonej, raczej spróbuję zrobić taki pośpiesznie malowany kamuflaż.

0dpDEHX.jpeg

Edytowane przez Kalor
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah, nie umiem. pojedyncze kolory mi wychodzą, ale dobieranie kolorów tak żeby do siebie pasowały nigdy mi nie wychodziło.

JCIZNy9.jpeg

n3Ekmur.jpeg

4yd3nkS.jpeg

wieżę idzie do przemalowania, potrzebuję innego pomysłu na nią. na kadłubie jeszcze ciapki w przeciwnych kolorach zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.