Skocz do zawartości

Panthera DRAGON 1/72


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 206
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie tylko ma skopaną fakturę (dwa skręcone postronki) ale i jest za długa. Przecie masz tyle "renomowanych" sklepów na podorędziu....

Dla mnie to i tak luxus, to moja pierwsza stalowa lina, wczesniej uzywalem tych grubych plastikowych. A pozatym to koszty :(

bo drzewko wygląda naprawde zacnie

dzięki.

Sam pien i korona to komosa ciernista, pien pogrubiony miliputem, liscie to oregano wlkejone na klej do drewna.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap składania-sklejania zakończony.

Teraz czeka mnie malowanie, które odkładam na potem.

Czas na kontynuację projektu z SU i JP.

 

Zdjęcie poniżej zrobione na max. zoomie aparatu, czyli x10.

 

zoomrl4.jpg

 

A to już normalny tryb macro.

 

przodiy8.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mnie cały czas chodzi po głowie pytanie jak zrobić realistyczne gałęzie na pojazdy w tej skali. Różne patenty już widziałem ale one nijak się mają do rzeczywistości. Ale odpowiedź na to pytanie chyba wisi na Twoim drzewku na tej dioramce ;-)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

cały czas chodzi po głowie pytanie jak zrobić realistyczne gałęzie na pojazdy w tej skali.

Czytałem na którymś z forów że niezłe są wysuszone korzonki drobnych roślinek ogrodowych a listki to tak jak w wypadku drzew - przyprawy + klej.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na allegro widziałem listowie na siateczce firmy "Polak" chyba z czech. Myślę że by pasowało. Kiedyś zrobiłem drzewko z oregano i włókniny a wyszło tak:

2edw1.jpg

2dwo3.jpg

Gdyby oregano było a grube to można je delikatnie zmielić.

Poza tym kawał świetnej roboty, patrzę i podziwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znalazłem coś takiego:

licie1bn2.jpg

licie2mn7.jpg

licie3ln3.jpg

Ale nigdy tego sposobu ie testowałem, może Ty się skusisz

A jeśli chodzi o gałązki z korzonków to polecam wyprawę do lasu z saperką po korzenie brzozy najlepiej młodej. System korzeniowy brzózki rozrasta się we wszystkich kierunkach i tworzy bardzo wiele rozgałęzień. Kiedy jest mokry można go delikatnie uformować w koronę drzewa lub gałązkę a gdy podeschnie to żeby się nie połamał trzeba go spryskać gliceryną i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do realistycznych gałęzi i liści w 1:72 na modelu to pozostają tylko fototrawionki.

 

Jakoś tak czuję, że nie koniecznie. Ta wycinarka do liści jest fajna z tym, że w 1/72 ta rurka musiała by mieć 1mm średnicy dla oddania duzych siedniocentymetrowych liści. Wydaje się mało praktyczne ale można spróbować chociaż naklejanie takich listkow na gałązki wydaje się być zajęciem dla masochistów.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niezła kompozycja i naprawdę ładne to drzewko. Dobry pomysł z tym zawieszeniem w tej skali.

A propo liści na takich gałęziach (na pojazdy) miał ktoś może do czynienia z wyrobami wycinanymi laserowo z papieru? Mają coś takiego np. na Jadar Hobby, składałem ich słoneczniki-niezłe. Fakt sporo sobie liczą za taki arkusik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Kupiłem sobie to cudo.

Probowalem i faktycznie podklad z modelu nie schodzi, ale farba z podkladu juz tak :(

Zapach nieciekawy, areo tez pewnie sie ubabra a do tego trzeba bedzie wszystko czyscic zmywaczem wamodu.

Nie wiem czy sie zdecyduje na uzycie.

 

surfacer.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.