Skocz do zawartości

Panthera DRAGON 1/72


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

Też kiedyś kupiłem ale nie używam głownie ze względu na duże trudności w usuwaniu tego specyfiku. Z powierzchni to jeszcze jakoś złazi ale w zagłębieniach to koszmar. Jeśli planujesz malowanie vallejkami to surfacer zupełnie się do tego nie nadaje. To jest specyfik dedykowany pod farby gunze w szczególności dla serii C. Z doświadczenia polecam poczciwą tamiyę matową. W razie czego zejdzie w clenluxie lub alkocholu (denaturacie) Modelik przed malowaniem polecam umyć miękkim pędzelkiem w dużej ilości denaturatu, można też opcjonalnie prysnąć denaturkiem z areka ale ryzykujesz wdychanie oparów

Widzę że masz rozpuszczalnik gunze który doskonale nadaje się do tamiyjek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A po co zmywać surfacer'a? Jego się nie da źle położyć. Jest świetny ale fakt - upierdlwy w myciu aerka. To mycie po malowaniu to koszmar: u mnie na uszczelkach zostaje i igła się blokuje. Trzeba wszystko rozbierać i uszczelki wyciągać ale cóż...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeśli planujesz malowanie vallejkami to surfacer zupełnie się do tego nie nadaje.

 

Nic podobnego Zapraszam do przeglądnięcia mojego np. ostatniego wątku warsztatowego Pz.IV D lub Mardera III.

Stosuję z powodzeniem surfaser Gunze 1000 i Vallejo i Tamije i nie widzę w tym nic problematycznego.

Mycie "po" jest owszem nieco kłopotliwe ale znowu bez przesady...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co zmywać surfacer'a? Jego się nie da źle położyć. Jest świetny ale fakt - upierdlwy w myciu aerka. To mycie po malowaniu to koszmar: u mnie na uszczelkach zostaje i igła się blokuje. Trzeba wszystko rozbierać i uszczelki wyciągać ale cóż...

 

Popieram wypowiedź w całej rozciągłości. Nie da się tego źle położyć. Poza tym ten podkład "siada" przy wysychaniu więc nie ma też dużego ryzyka zalania detali. Kolejną jego świetną cechą jest bardzo dobra szlifowalność, daje się szlifować warstwami papierem 1000 tak samo jak szpachlówka, nie schodzi w całości jak farba (chociaż przy zimmericie tego chyba akurat nie wykorzystasz... )

 

Niestety uwagi odnośnie smrodu i upierdliwego czyszczenia aero też są prawdziwe. Zazwyczaj zużywam więcej rozpuszczalnika do mycia aerografu, niż do samego malowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pomalowany bez podkładu.

Nastepny etap to Sidolux, który jest znakomity do washa, jak rowniez zabezpieczy farbe przed wycieraniem.

Generalnie lepiej modeli za bardzo nie macac

Inspiracja z tego malowania z wyd. Militaria

 

malowanie12.jpg

 

malwieza.jpg

 

malwanna.jpg

 

tylhpd.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się nie dałem namówić na żadne surfacery, tylko lecę Chaos Blackiem w sprayu. Dla modelarza używającego akryli czyszczenie aero po takich cudach czy po olejach to tragedia. A tak to mam czyste aero i podkład, na którym Vallejki nie schodzą nawet przy draśnięciu pilnikiem, a paznokciem można szarpać ile wlezie.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandaże chyba trochę krzywo, ale 1:72 to nie wiem, czy się da równo, nie próbowałem w tej skali. Lina napewno do wymiany (za gruba, jak z okrętu), a reszta miodzio. Szczególnie tył mi się podoba - uszkodzony zasobnik i brak drugiego. Jak zrobiłes to zgniecenie zasobnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale nie ma co panikować bo wash i tak zasłoni.

Dokładnie, wash, brudzenia i kurzenie i nie bedzie nic widac tak wiec nie ma sie co pod.....ć.

Lina faktycznie za gruba, ale tak juz zostanie, zasobnik poprostu scisnelem jakimis kombinerkami.

Wikol ewentualnie tasma dwustronna tez dobra pozatym.

Wikol jest delikatnie elastyczny i nie strzeli od pukania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to malowanie wydaje mi się błędne. W żadnym okresie Niemcy nie zostawiali nie pomalowanych górnych powierzchni, a tym bardziej na wczesnych wozach...

 

A po drugie twój pojazd, a ten przedstawiony na rzutach to dwie różne serie produkcyjne, w dodatku twoje G ma kilka dziwów na sobie, tak było w instrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to malowanie wydaje mi się błędne. W żadnym okresie Niemcy nie zostawiali nie pomalowanych górnych powierzchni, a tym bardziej na wczesnych wozach...

 

A po drugie twój pojazd, a ten przedstawiony na rzutach to dwie różne serie produkcyjne, w dodatku twoje G ma kilka dziwów na sobie, tak było w instrukcji?

 

Dzieki za rady, jestem swiadomy, tyle tylko ze mam troszeczke inne podejdcie do modelarstwa i stad te DZIWY

Ps. Bardziej skupiam sie na malowaniu i samej wizualizacji, aniezeli na faktach zgodnosciowo-historycznych.

Ps.Mam swiadomosc, ze moze to razic, ale co zrobic takie zycie

A jesli chodzi o gorne powierzchnie to podobno ciezko stwierdzic bo malo fotek jest, ktore to pokazuja (zdjecia z gory)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to malowanie wydaje mi się błędne. W żadnym okresie Niemcy nie zostawiali nie pomalowanych górnych powierzchni, a tym bardziej na wczesnych wozach...

 

A Panthery pomalowane w pasy (np z bitwy o Seelow), a panthery z terenów Polski (1944) - ukośne pasy w różnych kierunkach. Nie wszystkie czołgi miały malowany pancerz od góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Zdjęcia zrobione moim nowym tel.

Model gotowy do psikniecia rozwodnionym bazowym.

Potem sido, kalki, sido i to co najlepsze.

 

32371252.jpg

 

30649006.jpg

 

Zastanawiam sie jakie dać kalki, a może bez.

No i uniformy pancerniaków czarne, a moze kamo.

Teren działan to Wlochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie z powrotem na ekranach naszych kompów.

Wiedziałem że ten serial musi się dobrze skończyć ;)

 

Co do pancerniaków nie jestem pewien, ale w zakresie kalek mogę podratować jakimiś materiałami do przejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie z powrotem na ekranach naszych kompów.

Taa jakos abrałem checi do zycia, ciekawe na jak długo

 

A teraz apropos tej mgiełki z koloru bazowego.

Jestem leniwy wiec nie bawie sie w metalizery na poczatku wszystkie czarnawe elementy malue na czarno (zdjecie 1)

Potem daje mgiełke z koloru bazowego (zdjecie 2)

A następnie sidolux moj kochany (zdjecie 3)

Jak zmieniaja sie kolory to chyba nie musze tłumaczyć, bo widać.

Metalizery i jakies suche pedzle z farby Silver robie na samym końcu.

 

mgielka.jpg

 

A taka kalke zastosowalem, długo dumalem nad nia, jestem zadowolony.

 

kalka.jpg

 

Pozatym:

Ładną pogode dzis mamy w Warszawie

 

Ps. Ma ktos fotke kolorową z ziemia włoska tzn kolorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jaki telefon? Ja muszę swoje HTC przetestować przy modelach Właśnie przywiozłem Panterkę z dragona A po co psikasz rozwodnionym bazowym? Nie lepiej dać filtr z olei? Lepiej kontrolujesz co robisz, a i efekty dużo ciekawsze można otrzymać.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.