Skocz do zawartości

Panthera DRAGON 1/72


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 206
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

może spróbuj wpuścić trochę rzadkiego ciemniejszego koloru między kamienie, to fajnie zróżnicuje tonację.

Ano, wpusciłem troche, ale staram zachować sie umiar, bo to ma byc sucha gleba.

Nie chce przesadzic, bo wyjdie jak tu:

 

http://modelarstwo2008.eu.interia.pl/galerie%20modeli/e%20100/galeria%20e%20100.html

 

Moze i ładnie, ale teren wyglada jak po deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czak45 poszukaj może w necie zdjęć z Włoch z miejsc, gdzie toczyły się walki. Pamiętam, że jak kiedyż oglądałem foto reportaż z Monte Cassino ze współczesnymi zdjęciami to tam na ziemi było sporo białych kamieni - coś w rodzaju wapienia. Może pokusiłbyś się o takie podkolorowanie tych kamieni właśnie w takim stylu. Odcieło by to na pewno je od tła ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pokusiłbyś się o takie podkolorowanie tych kamieni właśnie w takim stylu.

 

To tak jak pisałem mają być grudy ziemi powstałe po wybuchy czy jakos tak i juz beda w takim kolorze jak jest.

Podstawka mi sie jako tako podoba i tak już zostanie.

 

Tymczasem, zabralem sie za Panterke, czyli robie na niej wash pigmentowy:

 

washx.jpg

 

washp.jpg

 

Po przetarciu wygląda to tak (górny pancerz)

Widac jak kontrastuje z czystą jeszcze wieżą.

Przedni pancerz przed przetarciem

 

poprze.jpg

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz robić, zacieki z tego "kurzu"?

To dopiero początek, potem jeszcze olejny wash, obicia.

Jesli chodzi o zacieki to nie ma tu za bardzo na nie miejsca.

A jesli chodzi o kurz to bedzie na podwoziu.

Zreszta w momencie rozpoczecia sklejania modelu nigdy nie wiem jaki bedzie on na koncu

Caly czas cos zmieniam, testuje, przymierzam, porównuje.

Meczace to sklejanie

 

Kolejne zdjecie tym razem całości.

 

przod0.jpg

 

tyl0.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wash pigmentowy... Nigdy o tym nie pomyślałem, trzeba będzie spróbować, zwłaszcza, że efekty są bardzo fajne.

Taa tylko na sidolux trza to robić.

i pamietaj jak bedziesz utrwalał zwyklym lakierem bezbarwnym to koloru zrobia sie ciemniejsze.

 

http://modelarstwo2008.eu.interia.pl/menu%20podrozdialy/warsztat/pigmenty%20strona/pigmenty.html

 

A jesli Fixerem Miga to nie ma problemu.

Polecam szybko wysycha

Nie to co oleje.

A zmiany zawsze mozna zrobic bo pigment ładnie schodi, jak cos bedzie nie hallo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolej na figurki.

Mlodzi i przystojni z Dragona

Chciałbym je przyodziac w plamiste wdzianka, ale czy we Wloszech takowe mieli?

Prosze o pomoc, ew wzory camo jak ktos posiad.

A jak nie to beda czarno białe ludki.

przystoniaki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zrobić SS-manów to bardzo efektownie wyglądały bluzy maskujące z tak zwanym "italian camouflage" (jak wpiszesz w google to w dziale grafika powinieneś mieć mnóstwo przykładów). Na pewno stosowały ten wzór SS-LSAH i SS-Hitlerjugend, ale również w innych jednostkach od 1943 roku dużo się tego pojawiało - zarówno w dywizjach Wehramchtu jak i Luftwaffe. Oryginalna nazwa to 1929 Talo Mimetico.

 

Jeżeli się zdecydujesz i się spodoba to zwróć uwagę na jedną szczególną cechę tego wzoru: brązowo-piaskowe plamy nigdy się ze sobą nie stykały. Zawsze były dzielone zielonym tłem (kolor tła to prawdopodobnie Verde Scuro - jest w palecie Lifecolor'a, plamy nie mam pojęcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.