Skocz do zawartości

Panzer IV/70(A) Hobby Boss 80133 1/35


Jamat

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku miesiącach pracy udało mi się ukończyć ten projekt, który Wam tutaj przedstawiam. Czołg ten brał udział w walkach na Węgrzech podczas operacji Konrad II gdzie w styczniu 1945 został zniszczony.  Miniaturka jest od starusieńkiego Tristara przejętego przez Hobby Boss. Model wzbogaciłem kilkoma zestawami blaszek, wymieniłem gąski na wydruk 3d i dodałem kilka jeszcze zamienników, które można zobaczyć na warsztacie TUTAJ.  Z pracy ogólnie jestem zadowolony i zapraszam do komentowania.

 

QTo668o.jpeg

 

LX6aRTk.jpg

 

ZHSW7MB.jpg

 

Nt9YNmW.jpg

 

ttvz3dN.jpg

 

whQnesN.jpg

 

pX5bwO2.jpg

 

Kvb1o4e.jpg

 

WNlNxew.jpg

 

WeRqIfB.jpg

 

1aleqiE.jpg

 

xNFEQJP.jpg

 

8ERuynP.jpg

 

y1Wwcdv.jpg

 

E7UMlud.jpg

 

9tEc1gQ.jpg

 

IptpqcN.jpg

 

Hqnlyrl.jpg

 

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działo samobieżne (nie czołg) wyszło całkiem fajne. Jest żywe, coś się na nim dzieje. Troszkę bardziej bym ubrudził patrząc na podstawkę i porę roku. Dodatki też fajne. No, może lina na tyle za czysta. 
 

Figuranci w zielonym rewelacja. Wyszli bardzo naturalnie. Natomiast ten co siedzi ma minę jakby żywo wyjętą z głupiej sceny „Alo, Alo” albo jeszcze innego komediowego serialu. Ten z lornetką też średnio mi tutaj pasuje. 
 

Podstawka bardzo prosta ale fajna. Chciałbym umieć taką zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi to wrażenie ogólnie, podstawka wyszła miodzio, na poradniki się nadaje, co do małe aja bym itd...  no może faktycznie zbyt mało pobrudzona płyta nad silnikowa i szpej na niej, na pewno buciorami tam włazili, lubisz kolory widać, może jeszcze bardziej bym go w teren zagłębił bo to troszkę roztopy, no ten z lornetka to też by raczej nie stał na nożycowej ale tak to czepianie się :) bo weź i tak zrób.

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się cała dioramka z Pz. IV/70/(A) podoba, zapisałem sobie fotki na pendrive będzie z czego korzystać przy budowie własnej scenki.  Jamat warto by dodać paski nośne do broni którą trzymają w dłoniach ppsz-a 41 ważyła ponad 5 kilo razem z  tym magazynkiem. Co do tematów o których wspomnieli inni forumowicze : Pz. IV/70/(A) to nie jest błąd w nazwie, tak ten pojazd był również nazywany , Jamat wzorował się na oryginalnym niemieckim nazewnictwie różniącym się od naszego. Dokładne tłumaczenie na czym polega ta różnica wybiega poza ramy tego wątku , ale na priva odpowiem chętnie . Co do zabrudzeń lufy : poniżej parę fotek  ww pojazdu jak sami widzicie osmolona lufa w oryginalnym pojeździe to nie był widok na co dzień , w przeciwieństwie do modeli. Zainteresowanym polecam  poniższy link, oglądająć fotki zwróćcie uwagę na nazwę pojazdu jak i wygląd pojazdów

s1mexut.pngJagdpanzer IV/70(V) 162/1) Jagdpanzer IV De Fin D… Flickr, 48% OFF , Panther TankGerman SP artillery gun

Panzer IV/70 używał silnika benzynowego nie diesla stąd mniejsze okopcenia.

German Stug

Edytowane przez bulik58
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wykonana podstawka,  jest co oglądać.  Mam jednak dwie uwagi,  pierwsza to :  "pajacyki" nie maja pasów przy karabinach trochę to psuje odbiór  ( bo świetnie pomalowane).

Druga uwaga to - góra pojazdu jest za czysta  ( snieg i błoto dookoła , kolesie kręcą się w różnych celach a tu nic /zero blotka , brak przetarć farby , etc /  wszystko świeżo wymalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin70 napisał:

Świetnie wykonana podstawka,  jest co oglądać.  Mam jednak dwie uwagi,  pierwsza to :  "pajacyki" nie maja pasów przy karabinach trochę to psuje odbiór  ( bo świetnie pomalowane).

Druga uwaga to - góra pojazdu jest za czysta  ( snieg i błoto dookoła , kolesie kręcą się w różnych celach a tu nic /zero blotka , brak przetarć farby , etc /  wszystko świeżo wymalowane.

 

A patrząc na uszkodzenia bocznych schurtzenów to pojazd w eksploatacji i musiał się już ubrudzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do nazewnictwa najczęściej Niemcy używali w dokumentach właśnie określenia panzer.

Nie "najczęściej" tylko zawsze. Te pojazdy raportowano jako czołgi. 

 

Diorama i sam pojazd wybitne! Trudne kamo i zrobione bardzo fajnie.

Ja wiem, że trzeba było pytać przy okazji warsztatu, ale jak bardzo rozcieńczałeś farbę do robienia tych plamek? 

I czy "psikałeś" bezpośrednio na powierzchnię, czy przez np. jakiś kartonik z małą dziurką (bo gdzieś widziałem taki trik)?

Edytowane przez Merten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z książki Nuts & Bolts 38 z różnymi wariacjami nazwy. Niemcy czasem tak ładnie swoje pojazdy nazywali.

E7bFWM6.jpg

 

5 godzin temu, Merten napisał:

 

Ja wiem, że trzeba było pytać przy okazji warsztatu, ale jak bardzo rozcieńczałeś farbę do robienia tych plamek? 

I czy "psikałeś" bezpośrednio na powierzchnię, czy przez np. jakiś kartonik z małą dziurką (bo gdzieś widziałem taki trik)?

 

Plamki malowałem z  ręki mocno rozcieńczoną farbą na niskim ciśnieniu, jak odkurz był zbyt duży to bawiłem się w odwrotny proces, zamalowując babole farbą, na którą była kładziona owa plamka. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "raportowano jako czołgi" miałem na myśli, że oddziały, które nimi dysponowały podawały je w linii "Panzer" z PzKpfw IV i Pantherami, a nie w linii "Jagdpanzer/PzJg".

Inaczej niż np. Jagdpanzer IV, które były raportowane jako niszczyciele czołgów.

Nota bene używanie nazwy JgdPz IV/48 jest błędne, bo... nie miałoby sensu skoro innego Jagdpanzera IV nie było.

Co widać z załączonej przez Ciebie listy z nazwami. 

 

 

No i dzięki za wyjaśnienie z tymi plamkami. Ulżyło mi, że jednak nie wszystko poszło Ci aż tak genialnie, że nie musiałeś poprawiać. 😉

Ale i tak szacun!

Nie kleję pojazdów pancernych (prawie), ale muszę kiedyś popróbować malowania takich małych punktów aerografem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że podkreśliłeś na tym camo, barwę podkładu minię przy km'ie i środki zapasowych kół jezdnych. Podoba mi się podstawka, te kałuże przy roztopach i cały grunt.

 

Ładne graty, figurki to nie ma co pisać. Masz dryg do cieniowania ich. 

 

Ten z lornetką, to bardziej do Stuga 3- już w wersji ostra zima. Kawał roboty. Jest co podziwiać bo  robi klimat taka podstawka w gablocie itp. Szacun!

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny. Fajna podstaweczka, widać że nie szedłeś na skróty. Jak koledzy wyżej czepiłbym się tylko do pajacyka z lornetką, jakoś odstaje (negatywnie) w porównaniu do pozostałych. Ale całość robi bardzo pozytywne wrażenie.

Woda to Still Water czy żywica?

Edytowane przez halset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.