Skocz do zawartości

[W] Sd.kfz.250/1 (Takom, 1/35)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Może merytorycznie Takom dał dupy, ale co do spasowania to nie dam złego słowa powiedzieć. Jedyne do czego używam szlifowania to wyrównywanie odcięcia z wypraski :)

 

 

sdkfz250_06.jpg

sdkfz250_06a.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda! Zaczyna też być widać jaki to mały pojazd jest. Życzę powodzenia w dalszej budowie i pozdrawiam

Paweł

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Thalgonis napisał:

Może merytorycznie Takom dał dupy, ale co do spasowania to nie dam złego słowa powiedzieć. Jedyne do czego używam szlifowania to wyrównywanie odcięcia z wypraski :)

 

 

sdkfz250_06.jpg

sdkfz250_06a.jpg

 

Fotele wyglądają lepiej niż myślałem, że będą.

Jesteś pewien, że poprawnie wkleiłeś kierownicę? Wygląda na strasznie prostopadła do podłogi. Czy przez przypadek nie wkleiłeś jej tam, gdzie powinna być część N42?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AchtungCancer napisał:

... Czy przez przypadek nie wkleiłeś jej tam, gdzie powinna być część N42?

Tak, masz rację, dzięki za zwrócenie uwagi :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, “problem wizualizacyjny” :)

Patrząc na grafikę pudełkową zastanawia mnie ilość szmat/plandek na bocznych błotnikach… Grafik chyba tu popłynął kraulem wink4  Na mój chłopski rozumek, jeżeli mamy rozłożoną na stelażu górnym plandekę (a tak właśnie chcę zrobić) to jedna z tych złożonych z boku kadłuba powinna odpaść z projektu…

Ci co mają instrukcję: dla mnie szerokościowo pasuje do tej rozłożonej częśċ J4+J2+J3 - nie dawałbym jej na boku kadłuba w ogóle…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, bardzo ładnie. Ale dajesz jeszcze jedną warstwę, jaśniejszą? Czy to już wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, SFModel napisał:

Ładnie, bardzo ładnie. Ale dajesz jeszcze jedną warstwę, jaśniejszą? Czy to już wszystko?

Chyba wszystko... Zawsze mam problem z ostatnimi rozjaśnieniami, ciągle wydaje mi się, że będzie zbyt jasno... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Thalgonis napisał:

Chyba wszystko... Zawsze mam problem z ostatnimi rozjaśnieniami, ciągle wydaje mi się, że będzie zbyt jasno... 

Zostaw tak, nie kombinuj bo jest dobrze, i tak już jest jasny, jeszcze zawsze  są oleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przeleciałem DeckTanem właściwie same ranty wszystkich „paneli” - na tym koniec.

Teraz lakier i kalki. Potem kredki - olejami się od pewnego czasu nie bawię - prawie cały brudzing robię kredkami :) 

 

sdkfz250_10a.jpg

sdkfz250_10b.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kalkach... Przy okazji: Takom spieprzył koła napędowe przy gąskach (albo same gąski) :neutral:  - zęby nie wchodziły w ogniwa, trzeba było każdy ząbek szlifować, bo inaczej rozwalały sklejone gąsienice... Ale po za tym OK :)

 

sdkfz250_11a.jpg

sdkfz250_11b.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Thalgonis napisał:

 Takom spieprzył koła napędowe przy gąskach (albo same gąski) :neutral:  - zęby nie wchodziły w ogniwa, trzeba było każdy ząbek szlifować, bo inaczej rozwalały sklejone gąsienice

 

 

Może znowu problem wynikający z kopiowania Dragona? Koła napędowe z "nowych" wyprasek mają złe rozmiary (za małe itp) i ja swoje podobnie obrabiałem, żeby MT na nie weszły. Jakie są wymiary takomowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AchtungCancer napisał:

 

Może znowu problem wynikający z kopiowania Dragona? Koła napędowe z "nowych" wyprasek mają złe rozmiary (za małe itp) i ja swoje podobnie obrabiałem, żeby MT na nie weszły. Jakie są wymiary takomowych?

14,51 mm (wg suwmiarki) -> bez zębów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda. Po lakierze nabrał fajnych barw. Ale popraw błoto na boku. Jest jak już napisano jak od linijki. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyszedł! Mógł takom zrobić cieńsze klapy silnka, bo wyglądają na mocno pancerne.

A powiedz, jak Ci się składało te plasterkowe koło przednie? Wyciąłem je w swoim modelu i jak składam na sucho to odnoszę wrażenie że te plasterki są za grube. Obciąłem nadlewki przy wypychaczach  ściskam koło z całych sił a na wewnętrznej stronie felgi wciąż jest szpara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Merten napisał:

To się do oznaczeń przyczepię...  Te pojazdy nie wchodziły w skład baterii artylerii, więc oznaczenie trochę bez sensu. Producent takie dał?

Tak. Już po zabawie (u mnie większość to sf więc najwyżej zmienię tytuł...) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Pan_Cerny napisał:

Pięknie wyszedł! Mógł takom zrobić cieńsze klapy silnka, bo wyglądają na mocno pancerne.

A powiedz, jak Ci się składało te plasterkowe koło przednie? Wyciąłem je w swoim modelu i jak składam na sucho to odnoszę wrażenie że te plasterki są za grube. Obciąłem nadlewki przy wypychaczach  ściskam koło z całych sił a na wewnętrznej stronie felgi wciąż jest szpara.

 

składało się tak sobie... U mnie też jest szpara ale „pod” błotnikiem, więc nie widać :) Ale generalnie tu nie jest tak źle jak w drugim półgąsienicowcu (gdzie zastosowali to samo rozwiązanie z „plastrami bieżnika”), który klęję (sWS) - tam jest po prostu masakra z tymi szparami :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.