Skocz do zawartości

F-16 1/48 PL


KARPIU

Rekomendowane odpowiedzi

duży plus za polonizację efa
Przyłączam się. Choć nieco odbiegający, to i tak przypomina nasze Jastrzębie. Grunt, to rodzima maszynka. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje pytanie to jedną z bardziej rzucających się w oczy różnicą są "plamy". Przyjrzyj się zdjęciom polskich szesnastek, kolory w plamach przenikają łagodnie a nie ostro jak mamy na załączonych obrazkach (też tak niestety zrobiłem na moim polskim F-16).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje pytanie to jedną z bardziej rzucających się w oczy różnicą są "plamy". Przyjrzyj się zdjęciom polskich szesnastek, kolory w plamach przenikają łagodnie a nie ostro jak mamy na załączonych obrazkach (też tak niestety zrobiłem na moim polskim F-16).

A jezeli chodzi o roznice w budowie platowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim samolty roznia sie silnikiem. Pokazana prze kolege wersja Block 50 wyposazona jest w silnik General Eletric. Ten silnik ma wieksze zapotrzebowani na powietrze, w zwiazku z czym chwyt powietrza jest wiekszy (tzw. big mouth) w porownaniu do wlotu w wresji Block 52 (zakupionej przez Polske) wyposazonej w silinik Pratt & Whitney. Oba silniki roznia sie tez troche konstrukcja dyszy wylotowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kiedy kupowałem ten model występowały f-16 tylko w Block 50 i innego wyboru nie było. Miałem go zrobić w barwach gwardii amerykańskiej, ale kumpel podrzucił mi zestaw waloryzacyjny do tegoż modelu (blachy, żywica i kalki) więc postanowiłem go spolonizować. Co do układu plam opierałem się na załączonej instrukcji.

th_DSCN3099.jpg

 

Rzeczywiście przejścia plam są zbyt ostre, ja dopiero się uczę malować i niestety nie zawsze mi to wychodzi w 100%.

Mam do was koledzy takie pytanie, może się orientujecie czy na rynku jest jakiś model F-16 Block 52+ najlepiej od razu z kalkami polskimi

 

PS: nikt nie zauważył, ze nr samolotu w rzeczywistości dotyczy maszyny 2osobowej , wynika to z tego, że mój kumpel zużył nr maszyn jednoosobowych i musiałem improwizować.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą model początkowo miał być "amerykański", dopiero w czasie robienia postanowiłem go spolonizować.

Witam. Chyba lepiej było kontynuować amerykańca, bo jak zauważyli koledzy tylko trochę przypomina Jaszczębia a co do plam kamo w 1/48 można spokojnie z reki zrobic fajne przejścia aerkiem( zresztą w 1/72 też da sie). Model fajny(1/48 zobowiązuje) tylko zabrakło posiłkowania się fotkami i wyszło jak wyszło.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciagu model Tamii jest produkowany tylko w wersji Block 50. Ale istnieja zestawy zywiczne dajace mozliwosc konwersji do wersji Block 52. Jest nawet jeden dedykowany do pokazanego przez Ciebie modelu:

http://www.wolfpack-d.com/catalog/htm/48022.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: nikt nie zauważył, ze nr samolotu w rzeczywistości dotyczy maszyny 2osobowej , wynika to z tego, że mój kumpel zużył nr maszyn jednoosobowych i musiałem improwizować.

pozdrawiam

...ale za to prawie wszyscy od razu zauważyli że twój model "ma" inny silnik (vide wlot powietrza) itd.

 

Podobny czy niepodobny, według mnie fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciagu model Tamii jest produkowany tylko w wersji Block 50. Ale istnieja zestawy zywiczne dajace mozliwosc konwersji do wersji Block 52. Jest nawet jeden dedykowany do pokazanego przez Ciebie modelu:

http://www.wolfpack-d.com/catalog/htm/48022.html

 

Tamiya robi Block 52, ale i tak wymaga on zestawu waloryzacyjnego.

 

Rozmawiałem kiedyś z Piotrkiem G. via GG i powiedział mi, że najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby zakupienie modelu Tamiya w wersji Block 32, konwersji Wolfpack'a i zestawu uzbrojenia od Hasegawy.

 

Pozdrawiam.

 

A no i kalki od Two Bobs, które niestety też nie są pozbawione błędów kolorystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o zestawie F-16 Mastercraft.
Gdzieś na naszym forum ktoś już poruszał ten problem; generalnie Mastercraft, choć jest rodzimą firmą, w standardach bardzo odbiega od innych, "światowych" firm. Chociaż u mnie w poczekalni ta sztuka jest i mam zamiar kiedyś ją zrobić...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepak Italeri? Chyba z odrobiną inwencji twórczej Mastercraftu największą wadą tego modelu jest dysza wylotowa, która jest po prostu zwężającą sie rurką z plastiku. Podobno Mastercraft może ci przysłać dobrą jak ich poprosisz (tak samo jest z wybrakowanymi kalkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elcin a popatrzyłeś na linka?

RAV - dzięki za uwagę . Przepraszam, że napisałem tego wyraźnie - tak, chodzi mi o Mastercraft w skali 1:48 a nie 1:72, który rzeczywiście jest bardzo miernej jakości. Jak chcecie to mogę zrobić relację ze sklejania tego modelu Mastercraft w skali 1:48 i wtedy się okaże co on jest wart.

- Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.