Skocz do zawartości

King Tiger, Dragon, z pudła, 1:35


author21

Rekomendowane odpowiedzi

Super model i super zrobiony, mam tylko jedną uwagę, gąsienice są wszedzie zardzewiałe, nie ma błotka ani zdarć od jazdy, wygląda jak by stał w miejscu od jakiegoś czasy. Może je trochę "zeszlifujesz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak popatrzyłem, i pomyślałem (udało się) to bym zostawił tak jak jest, może chłopakom zabrakło wachy i czekają już jakiś czas, teraz można tylko coś zwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modele nr 6, 7 i 8 są znacznie lepsze, wkrótce zaprezentuje na forum, jak uda mi się sfotografować. Dwa ostatnie (Panther G i Stug II B) zrobiłem z Tamiya w skali 1:48 i uważam tą skalę za rewelacyjną, chyba się przerzucę. BArdzo dobra jakość, sklejalność, w miarę szybko się robi i efekt jest super, mniej miejsca zajmują. Na razie mam 5 modeli w 1:35 i 2 1 1:48, do tego 2 szt w 1:144 i 3 szt karton 1:35. I to cały mój dorobek panzerny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na gąskach sprawnego pojazdu w ogóle może być rdza. Co na to eksperci?

Ekspertem co prawda nie jestem, ale tak na zdrowy rozum ruchome, metalowe części, cały czas eksploatowane, mające kontakt z piaskiem nie mają prawa nosić śladów rdzy. Chyba, że przypadkiem ten tygrys trafił do Birmy w porze deszczowej, no to może by coś takiego mogło się stać Zresztą są tu chyba jacyś byli czołgiści, mogliby się wypowiedzieć.

Poza tym gratulacje!!! Świetnie Ci wyszedł. Żeby mój piąty model tak wyglądał...eeeh

Tym figurkom bym się chętnie bliżej przyjrzał, z daleka wyglądają na nieźle zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie ze starego PWM które znajduje sie w temacie rdza na gąsienicach :]

Ale kiedy i gdzie zrobione? Zdjęcie kolorowe-małe prawdopodobieństwo, że z czasów II Wojny Światowej, przedstawia najprawdopodobniej zaniedbany eksponat w jakimś muzeum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie powyżej co niby ma udowodnić ?

Też się zastanawiam. Pojazdy były non stop eksploatowane więc wątpie by jakaś rdza się na gąsienicach pojawiła. Być może w miejscach, które nie stykały się z powierzchnią troche jej było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIK

KLIK

 

Bewup prawdopodobnie przyjechał na pokaz rankiem tego samego dnia co zostało zrobione zdjęcie. Jakby postał jeszcze trochę to świeże przetarcia zniknęły by pod warstwą rdzawego nalotu.

Ten BWP ma pewnie ze trzydzieści lat, parkują go pod chmurką i pewnie nie ma kasy, jak to u nas bywa w wojsku, żeby nim jeździć za często. Raz do roku defilada i parę razy ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na gąskach sprawnego pojazdu w ogóle może być rdza. Co na to eksperci?

Ekspertem co prawda nie jestem, ale tak na zdrowy rozum ruchome, metalowe części, cały czas eksploatowane, mające kontakt z piaskiem nie mają prawa nosić śladów rdzy. Chyba, że przypadkiem ten tygrys trafił do Birmy w porze deszczowej, no to może by coś takiego mogło się stać Zresztą są tu chyba jacyś byli czołgiści, mogliby się wypowiedzieć.

Poza tym gratulacje!!! Świetnie Ci wyszedł. Żeby mój piąty model tak wyglądał...eeeh

Tym figurkom bym się chętnie bliżej przyjrzał, z daleka wyglądają na nieźle zrobione.

 

 

Co do gąsek, maja delikatne przetarcia, troche słabe są zdjęcia i nie widać. Figurki sredni poziom, niemniej mnie się podobają, ale moze az do zbliżeń się nie nadają Jedna dłoń np sam dorabiałem, bo brakowało . Może dziś uda mi się zaprezentować modele nr 6, 7 i 8 w moim zyciu (jeśli chodzi o plastyk). Na tym tygrysie sporo potrenowałem i poeksperymentowałem z malowaniem. Generalnie pędzel tylko, kolejna pantera psiknieta nieco aero. Własnego aero nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rdzy na gąskach - jesli spychacz (czołg) jeździłby wyłącznie po piasku, żwirze, węglu (elektrociepłownię mam zawodowo za oknem) to gaski są metaliczne. Natomiast rzut oka na koparkę na budowie, glina, błoto, woda, ziemia i jedynie czasem grzbiety lekko wyszlifowane,a tak tomatowy, rdza, błoton agasienicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.