Jump to content

King Tiger, Dragon, z pudła, 1:35


author21
 Share

Recommended Posts

Super model i super zrobiony, mam tylko jedną uwagę, gąsienice są wszedzie zardzewiałe, nie ma błotka ani zdarć od jazdy, wygląda jak by stał w miejscu od jakiegoś czasy. Może je trochę "zeszlifujesz".

Link to comment
Share on other sites

Jak tak popatrzyłem, i pomyślałem (udało się) to bym zostawił tak jak jest, może chłopakom zabrakło wachy i czekają już jakiś czas, teraz można tylko coś zwalić.

Link to comment
Share on other sites

modele nr 6, 7 i 8 są znacznie lepsze, wkrótce zaprezentuje na forum, jak uda mi się sfotografować. Dwa ostatnie (Panther G i Stug II B) zrobiłem z Tamiya w skali 1:48 i uważam tą skalę za rewelacyjną, chyba się przerzucę. BArdzo dobra jakość, sklejalność, w miarę szybko się robi i efekt jest super, mniej miejsca zajmują. Na razie mam 5 modeli w 1:35 i 2 1 1:48, do tego 2 szt w 1:144 i 3 szt karton 1:35. I to cały mój dorobek panzerny

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy na gąskach sprawnego pojazdu w ogóle może być rdza. Co na to eksperci?

Ekspertem co prawda nie jestem, ale tak na zdrowy rozum ruchome, metalowe części, cały czas eksploatowane, mające kontakt z piaskiem nie mają prawa nosić śladów rdzy. Chyba, że przypadkiem ten tygrys trafił do Birmy w porze deszczowej, no to może by coś takiego mogło się stać Zresztą są tu chyba jacyś byli czołgiści, mogliby się wypowiedzieć.

Poza tym gratulacje!!! Świetnie Ci wyszedł. Żeby mój piąty model tak wyglądał...eeeh

Tym figurkom bym się chętnie bliżej przyjrzał, z daleka wyglądają na nieźle zrobione.

Link to comment
Share on other sites

To zdjęcie ze starego PWM które znajduje sie w temacie rdza na gąsienicach :]

Ale kiedy i gdzie zrobione? Zdjęcie kolorowe-małe prawdopodobieństwo, że z czasów II Wojny Światowej, przedstawia najprawdopodobniej zaniedbany eksponat w jakimś muzeum.

Link to comment
Share on other sites

To zdjęcie powyżej co niby ma udowodnić ?

Też się zastanawiam. Pojazdy były non stop eksploatowane więc wątpie by jakaś rdza się na gąsienicach pojawiła. Być może w miejscach, które nie stykały się z powierzchnią troche jej było.

Link to comment
Share on other sites

KLIK

KLIK

 

Bewup prawdopodobnie przyjechał na pokaz rankiem tego samego dnia co zostało zrobione zdjęcie. Jakby postał jeszcze trochę to świeże przetarcia zniknęły by pod warstwą rdzawego nalotu.

Ten BWP ma pewnie ze trzydzieści lat, parkują go pod chmurką i pewnie nie ma kasy, jak to u nas bywa w wojsku, żeby nim jeździć za często. Raz do roku defilada i parę razy ćwiczenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.