Skocz do zawartości

Sdkfz 251/20 UHU


badger

Rekomendowane odpowiedzi

Coś tam podlepiłem niewiele tego ale zawsze.

ZmianarozmiaruDSCN1953.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1952.jpg

 

Sebastianku ostatnie zdjęcie dla "for you" - tak wygląda z grubsza środek - może być ???? Cieniowanie drzwi miało się odbyć góra i dół w cieniu, środek rozjaśniony. Cztery kolory Vallejo i cztery oleje 502 Abteilungów. Rozcieńczalnik -Śliwowica "Nasza Łącka"

ZmianarozmiaruDSCN1951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sebastianku ostatnie zdjęcie dla "for you" - tak wygląda z grubsza środek - może być ????

o teraz fajnie

Rozcieńczalnik -Śliwowica "Nasza Łącka"

ja użył bym wody i white spirytu a śliwke wypił ale o gustach się nie dyskutuje -))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DBauer - nie przesadzaj - tylko bierz się za niego, poza tym nie wiadomo co mi wyjdzie na końcu, przecież może się nie udać.

Rollingstones - no to zostawiam i jadę do przodu

 

Mały update znacznie zbliżający do malowania transportera.

ZmianarozmiaruDSCN1956.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1957.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1958.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1959.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład Mr Surfacer 1200. Niestety prawy potykacz się "ułamnął" podczas malowania - potrza wymienić na nowszy model.

ZmianarozmiaruDSCN1961.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1963.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1964.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1965.jpg

 

NO TO ZABAWA SIĘ ZACZYNA

mimo tego że piszę sam do siebie, mam nadzieję że zjebki od modów nie dostanę za post pod postem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jacku,

No ładnie i bardzo delikatnie wyglądają drobiazgi na tym UHU, co AFV Club to nie Dragon. Troszkę dziwią mnie te spawy na tylnej płycie - hmmm czy, aby nie przesadziłeś z ich rozmiarem?? Wzorowałeś się na jakiś fotkach robiąc je dość dosadnie? Aha i jeszcze jedno pytanko, jak ogólnie oceniasz ten żywiczny zestaw wzbogacający do tego modelu?

 

PZDR

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba - to zasługa podkładu ten surfacer gunze to rewelacja

Spawy musiały zamaskować pewne nieścisłości AFV, aczkolwiek znalazłoby się zdjęcia gdzie lico spawu rozlane jest bardzo szeroko. Plastik jest koszmarny wyginający się pod wpływem cienkiego kleju Tamiya, w przypadku cienkich elementów łamliwy. Trochę teraz żałuję że pokusiłem się tylko na małą waloryzację (no ale tak wyszło) dopełniającą poprawności wersji, a nie weszłem z blachami w samo SdKfz. Widzę dużo błędów i trochę mnie one zesłabiają.

Sam zestaw z Blasta jest średni (pewnie dlatego cena w miarę przyzwoita, ale ciężko osiągalny) z wyłączeniem samej skrzynki generatora - ona mi się podoba jest fajnie wyrzeźbiona i nieźle pasi w model oraz była głównym powodem zakupu zestawu.

ShaDow FoX - dzięki, sam nie mam końcowej koncepcji malowania oprócz tego że żółty bedzie calutki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę posunąłem do przodu. Kilka kolorków, Obawiam się że dałem za małe kontrasty, ale ten model traktuję jako treningowy. Zdjęcia niestety zlały kolory. W weckend może uda mi się zrobić lepszej jakości, bo na razie oświetlenia sztucznego, odpowiedniego nie posiadam.

Oczywiście ułamałem prawy potykacz i wkleiłem nowy, to teraz dla odmiany ułamałem lewy.

Teraz może pogłębię efekt albo spłaszczę. Pożyjemy zobaczymy

 

ZmianarozmiaruDSCN1978.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1981.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1977.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1979.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1980.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1982.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1983.jpg

 

Śmiało można po mnie jeździć, nie obrażam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnę więc sobie monolog, ponieważ nikt mnie nie zje... to walę dalej post pod postem. Doszło trochę cieniowania olejami, oraz rozjasnienia wystających elementów. Jutro całość walnę żółtym clearem i wtedy pojazd nabierze własciwego wyglądu.

ZmianarozmiaruDSCN1985.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1989.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1988.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1986.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1984.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1993.jpg

ZmianarozmiaruDSCN1991.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, każdy ma swoją technikę i gust, ale mi te rozjaśnienia się nie podobają - stanowczo zbyt zróżnicowałeś barwy ( środek pancerza, a krawędzi)

Niemniej dalej śledzę wątek. Ciekawi mnie, jak wykonasz układ jezdny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nigdy nie robiłem czegoś takiego. Pomysłem wyjściowym jest kontrowersyjne CM, ale robię malowanie zdecydowanie na jaśniejszych barwach. Z doświadczenia wiem że stosowane zabiegi późniejsze związane z filtrami i pigmentozą ogólnie rozumianą zdecydowanie ściemniają model.

Jedno wiem na pewno zabawa z aerografem jest przednia. Zawsze większą uwagę przykładałem do poprawności merytorycznej pojazdu polegającej na "blachowaniu", poprawianiu modelu traktowanego jako bazę wyjściową, a tutaj bawię się malowaniem. Jak to wyjdzie końcowo pojęcia nie mam bo robię takie "dziwności" pierwszy raz.

Jakub - powiedzmy że powstała na razie baza malarska

dweler- dzieki, mi na razie też, model stojacy w mojej kolekcji gotowych pojazdów wyglada jak z innej bajki

Rafał - miło że pokładasz w moim malowaniu nadzieję, co do generatorka to później jak juz jupiter zamontuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitara. Wychodzisz z dobrego założenia - malowanie to podstawa. W chwili obecnej wygląda wielce apetycznie - baza wyjściowa dla istnego szaleństwa aerografowo-pędzlowego

Z tym Clearem uważaj - może zbyt pstrokato wyjść. No chyba, że potem bedziesz go jeszcze tonował jakimś kolejnym filtrem

Jak dotąd na medal (choć ja się nie znam, jak kiedyś wspomniałeś )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sebastian, no ale już za późno - zastosuję do pojemników bocznych.Fajnie że przedzieliłeś moje posty, nie muszę się doklejać.

Mały postęp prac parę innych technik modelarskich wykonanych, jakieś 70% efektów. Wygląda jak widać.

ZmianarozmiaruDSCN2004.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2002.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2007.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2008.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2009.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2005.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2006.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pozytywne odczucia w sprawie modelowania UHU.

No a teraz SOWA zaczęła się paplać w błocku.

 

ZmianarozmiaruDSCN2012.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2014.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2013.jpg

 

To początek błocenia, można się pobawić, bo zza gąsienic za dużo widać nie będzie, tak ze jak coś nie wyjdzie po oczach kuło nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.