Skocz do zawartości

Sdkfz 251/20 UHU


badger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Błotko na chwile obecną - to mieszanka pigmentów MIGA na zasadzie co pod ręką masz to syp, trochę gipsu szpachlowego i żywicy MIGA. Jutro użyje kredek błociaków tamiya i coś pokontrastuję.

 

Sebastian - dzisiaj zakupiłem osprzęt drewniany do wykonania bazy winietki, ale na razie koncepcji nie mam coby tu bądź co bądź z nietypowym sprzętem zrobić - co gorsza jedyne oddźwieki wykorzystania tego pojazdu w działaniach dotyczą 26 marca 1945 - plucha straszna wtedy była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy białych gwiazdek nie bedzie - nie moja bajka

Prawidłowo,

Biała gwiazda to wygląda tylko ładnie w jednym miejscu (Badger wie, bo jest z Krakowa) :>

33onmu0.jpg

 

Ogólnie, Jacku bardzo fajnie to błotko wychodzi. A no i oczywiście fajnie stonowałeś przejścia w odcieniach tych barw, o których pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... jestem z Warszawy, a w mojej dzielnicy króluje Legia, ale cuż, mam to gdzieś bo nikomu nie kibicuje wole taki ładny mecz co się Kursk zwie XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model. ale .. tak się ostatnio zastanawiałem, czy nie za dużo błota przy kołach, u siebie tez to zauważyłem, na dodatek, ten twój stoi na trawce.

 

BTW. model super, mogę tylko pozazdrościć, 6/6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie za dużo błota przy kołach,

Jeśli chodzi Ci o wannę wozu i zakola, to nie, jest w sam raz.

Martwi mnie natomiast pstrokatość modelu, nie wiem czy to fotki, wygląda jakby przesadzone z transparentnym zółtym(?)

Widzę, że pominąłeś drzwiczki od zasobników, te pierwsze - czy ta tylna para będzie uniesiona ?

Jednak to jest etap, na którym sie jeszcze wszytko pozmienia, więc nie ma co wybrzydzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badger - albo fotki tak przekłamują, albo to to jest rzeczywiście bardziej "limonkowozielone", aniżeli piaskowe . Poza tym - fajny smaczek widzę - ten wyciek/zaciek smaru dookoła okrągłęgo paneliku na przedzie kadłuba. Czyżbyś szedł "za ciosem" po "smarowaniu" piast kół w "jotce"? Jedna rzecz mnie tylko zastanawia - czy ten otwór nie był przypadkiem przeznaczony na korbę do ręcznego rozruchu silnika? Jeżeli tak, to tego "smaru" raczej tam nie powinno być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest pięknie żółty. Do zielonego - porównując chociażby do trawy, mu daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko zielonkawy odcień ma tylko generator, reszta żółciótka - można by powiedzieć że próbnik koloru próbowałem dopasować na podstawie oryginalnej farby eksponatu muzealnego.

Rafał ta pstrokatość jest kwestią eksperymentu - badam na ile można sobie pozwolić, no i oczywiście masz rację dużo rzeczy jest dopiero na bazowym kolorze i trochę sie zmienią - np pigmenty i zacieki jeszcze dojdą.

Mi nie widzą się jeszcze koła jezdne pod gąsienicę - ale może coś wymyślę (wertuję zdjęcia).

 

Nałożyłem gąsienice, oczywiście inne niz zestawowe ba tamte były nie halo. Zdjęcia słabiutkie, no ale dalej cierpię na brak oświetlenia.

ZmianarozmiaruDSCN2056.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2058.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2059.jpg

 

No właśnie poprawiam zwisy na gąsienicach, wyszło nie za bardzo - widać dopiero na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na uwagi kolegów, co sie nie podoba, co poprawić i biorę się za reflektor, figurki i może jakąś winietkę.

ZmianarozmiaruDSCN2060.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2064.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2063.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2065.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2066.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2067.jpg

 

Oczywiście model ma sporo błędów i raczej do publicznego pokazania nadawał się nie będzie - powiedzmy że wina AFV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.