Skocz do zawartości

Sdkfz 251/20 UHU


badger

Rekomendowane odpowiedzi

No to odpowiadam po koleji:

Yonex13 spawy w górnej części robiłem sam - należy pamietać, że zdjęcia przedstawiaja powiększenie modelu (dość znacznie)

Rafał kolorystyka modelu jest różna w zależności od ustawienia monitora - sam korzystam z kilku kompów i zdjęcia na każdym wygladają inaczej. Faktycznie Vallejo przeznaczone do niemieckiej pancerki wpadają w zieleń to fakt. Na modelu najbardziej zielonkawy odcień ma generator. Wiekszość jest zdecydowanie "żółta" możliwe że jeszcze płaszczyzny boczne (te w których znajduja się pojemniki narzędziowe) są lekko zielonkawe.

Malowanie było eksperymentalne i teraz juz wiem jakich farb używać na przyszłość.

Reasumując malowanie live wyglada atrakcyjnie, aczkolwiek pojazd wydaje sie okrutnie styrany życiem. Gorszą sprawą sa błędy "sklejania", albo inaczej - nie do końca dopracowane niedopasowane części, co mnie osobiscie strasznie wkurza (mea culpa), a na etapie obecnym jest to nie do poprawienia.

skala72 w 72 to ja nie jestem w stanie nic zrobić

 

No i pozostaje jeszcze jupiter (droga przez mękę - wiekszość części z uwagi na ich delikatność jest tu strasznie łamliwa, materiał czyli plastik jest fatalny), który będzie założeniowo bardzo jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i pozostaje jeszcze jupiter (droga przez mękę - wiekszość części z uwagi na ich delikatność jest tu strasznie łamliwa, materiał czyli plastik jest fatalny), który będzie założeniowo bardzo jasny.

W pełni potwierdzam, najznakomitsza czynnością jest obrabianie motylków i inszych śrubek, trzymających tego "wooka"

Zakamufluj Jacku już ten ohydny plastik, bo na wspomnienie o nim mam ruchy"cofliwe" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alles ist schön :>

no i kusi mnie strasznie żeby dać desant na te ławeczki w postaci grenadierów pancernych.

No to do roboty, fajnie wypełnią przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu pozytywnych opini o modelu jego budowa trwa nadal.

Powstanie Security Uhu który będzie pokonywał teren o niskim znaczeniu strategicznym

2 pierwszych zawodników przygotowanych do malowania, jeszcze dwóch i zaczynamy zabawę w kolorki.

ZmianarozmiaruDSCN2214.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2218.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2216.jpg

 

Podpowiadać koledzy proszę - zbieram pomysły na dioramkę, na razie akceptuję pomysł rollingstonsa - Uhu wyjeżdżające z łąki na bruk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje figurki są beznadziejne. Dłłłłuuuuga droga przede mną.

No cóż, w każdym razie pierwsz w Uhu. Można jeździc do woli i tak tego nie zmienię bo go przykleiłem CA

Na razie na tyle tylko mnie stać w temacie pacynek:(

ZmianarozmiaruDSCN2325.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2326.jpg

002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najgorszy. Sam nie robie lepszych. Nie podobają mi się te plamki na hełmie i rękach. Poza tym to kamuflaż też taki średni. Kolor twarzy nawet ok. Pas i szelki też takie niezbyt. Zawsze jest cleanlux i dawaj od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, spokojnie i bez nerwów Najgorsza rzecz przy figurkach to pośpiech. Użyj dobrego podkładu - ja mam Chaos Black Citadela. Farbę bazową nałóż aerkiem. A później cieniowanie, tu już technika zależy od farb, czyli albo oleje artystyczne, albo akryle. Są pewnie lepsi nauczyciele niż ja, ale zawszę mogę służyć radą Kontakt w stopce.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku - czas i jeszcze raz czas (figurki zawsze jako tło, główne siły na pojazd) . Kamuflaż dla mnie trudny, "fachowcy" od figurek już mnie dopadli i tak łatwo mi nie pójdzie - nowy rozkaz brzmi - figurki mają upiększać pojazd a nie szpecić ........ i po ptokach, no i nie wiem co mnie podkusiło żeby dziada CA przykleić do generatora..... same straty.

Poza tym trochę sie ostatnio rozrzuciłem samoloty, ludziki....

Ale oczywiscie Tomku liczę na doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mundur wg wzorca, geometrii kamuflażu nie widać na zdjęciach ale jest. Nic tu nie powalczę, wiem że fatalnie to wygląda, że o wyglądzie na zdjęciach nie wspomnę, ale na moje standardy starczy, figurki same w sobie słabiutko wyrzeźbione. W naturze wygląd jest jak dla mnie akceptowalny, bez polotu co prawda ale zawsze. Tym bardziej ze podjąłem raczej decyzję o niewystawianiu modeli na konkursach, więc widzą je tylko moje oczy i gości domu. Ale oczywiście nad figurkami pracował będę.

 

No cóż wyszło jak wyszło, a że nie najlepiej więc zamykam już wątek tego Uhu. Model wędruje na półkę, dioramki do niego robił nie będę.

Może i te figurki psują wygląd modelu, ale do kolekcji modeli są wystarczające. Dziękuję kolegom za pomoc.

 

ZmianarozmiaruDSCN2478.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2479.jpg

ZmianarozmiaruDSCN2482.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mógłbym rzec, a widzisz....;)

Szkoda że rezygnujesz z podstawki, dość spory "cyrk" będzie na wozie.

Tu na fotkach jest jakby bardziej żółty, w porównaniu z tymi z galerii, czyżbyś go mocniej clearem żółtym potraktował?

I trzymając kciuki, liczę że jednak pomimo przeszkód(zrezygnowania?) dasz coś hani pod nóżki ;)

 

pozdrawiam

 

p.s. nie odpuść mu, zrób !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafałku ja nie pisałem że umiem lepiej, a wręcz przeciwnie - motywowałem Cię po prostu. Robisz dobrą robotę więc zmotywować czasem trzeba żebyś w rutynę nie popadł

Podstawka jest już w budowie, ale naprawdę malutka będzie, za to do sturmtigera będzie sporsza.

 

On żółty jest w naturze - wina oświetlenia, jeszcze się porządnego nie dorobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.