Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

aha, trochę zmyliło mnie "...wariancie pustynnym", "...kolor beżowy/piaskowy z czego to wynika?" i ten znak ukośnika, który ma znaczenie a tu chodziło o taki kolorek z tej linkowanej strony (poniżej) FENNEK-Recon-KMW-004.JPG    więc spojrzałem na beże (głównie to mnie zastanowiło) i piaskowe (ah te odcienie) i pustynne i na pojazdy w necie, np. katarskie,Fennek_Qatar_is_now_one_of_the_most_well-equipped_military_forces_in_the_Middle_East_925_001.jpgoraz holenderskie misyjne 13346124_1328784180470600_8021245602528360664_o.jpg32296364-dutch-army-fennek-armoured-reconnaissance-vehicle-at-the-dutch-air-force-open-days-2014-in-gilze.jpg

17 godzin temu, Sjmport napisał:

lub wariancie pustynnym.

Tutaj jest kolor beżowy/piaskowy z czego to wynika?

https://www.knds.de/en/systems-products/wheeled-vehicles/fennek/fennek-fao/

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pencil37 napisał:

Witam, ma któryś z kolegów wiedzę na temat użytkowania przez IDF bojowo T-34-85? Może jakieś zdjęcia? Niestety doszukałem się tylko informacji / zdjęć tego czołgu jako punktu oporu, celu lub obiektu muzealnego. Z góry dziękuję :) 

Za informację w Euro trzeba płacić:

T-34 and the IDF: The Untold Story

https://plastmodel.pl/56155-502-abteilung-abt709-t-34-and-the-idf-the-untold-story-michael-mass--maor-levy-en?srsltid=AfmBOorLew1VUwoOddHnBuLU7tHHwk1jNrYjby_BtCZJ2zucvopEF5kj

T-34-and-the-IDF-The-Untold-Story.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej stawiam na brezentowe torby z przegródkami w których umieszczało się określone narzędzia i łatwo było różnej maści kontrolerom wojskowym  sprawdzić czy kierowca ma ukompletowane narzędzia. Tak bynajmniej było za moich czasów w wojsku. Później mogło się to zmieniać. Luzem raczej narzędzi nie trzymano. Jeśli dobrze pamiętam to w tych zasobnikach były przechowywane też podnośniki i pas zabezpieczający na pakę podczas przewozu żołnierzy na pace. Było to element, który często ginął i trzeba było pilnować aby nie zmienił właściciela. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się otwierało atrapę chłodnicy w 266? Myślałem że tak:

image.thumb.jpeg.8e3b9df591e69bf30ffe1f57fe55feba.jpeg

 

Ale potem znalazłem takie zdjęcia:

image.thumb.jpeg.75daf716583d2a76f8e2c654f244588d.jpeg

 

image.jpeg.e18fcc4d96dba86d8e950b079dd9cbff.jpeg

 

Niby ten zawias wygląda podejrzanie, ale jednak. A na większości zdjęć była ona w ogóle zdjęta i leżała obok.

I trochę zgłupiałem szczerze mówiąc.

 

I pytanie jeszcze jak trzymała się w górze maska silnika w kabinie? Motobieda twierdził że zaczepiała się o taki dings na podsufitce, a gdzie indziej ktoś twierdził że była podpórka. Poza tym mam zdjęcia podsufitki bez żadnego dzyndzla do zaczepienia.

Edytowane przez halset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wczesnej kabinie do góry (zatrzaski na dole), w późnej do dołu (zatrzaski u góry).  Ten zawias to (nie wiem jak to ująć) taki cyngwajs na którym można było odchylić klapę i jednocześnie z niego ją zdjąć. Na stałe był przymocowany do szoferki, a na klapie takie ucho które się o niego zahaczało.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mogło być z Panzer VII Maus. Chodzi mi o ten zbiornik paliwa z tyłu pojazdu.

To był zapasowy czy główny? 

Ja stawiam, że niemal na bank zapas, a jeżeli tak to czy zawsze byłby obecny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sjmport napisał:

Jak to mogło być z Panzer VII Maus. Chodzi mi o ten zbiornik paliwa z tyłu pojazdu.

To był zapasowy czy główny? 

Ja stawiam, że niemal na bank zapas, a jeżeli tak to czy zawsze byłby obecny?

To zbiornik zapasowy. Maus nigdy nie brał udziału w działaniach bojowych.  Palił bardzo dużo i pewnie dlatego dali dodatkowe beczki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, robertmodelarz napisał:

To zbiornik zapasowy. Maus nigdy nie brał udziału w działaniach bojowych.  Palił bardzo dużo i pewnie dlatego dali dodatkowe beczki.

Czyli zarówno może być i nie być taki zbiornik Shredingera 😁😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.