Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam takie pytanie... jak i kiedy najlepiej nakładać zimerit firmy ATAK???

tz. nakładać go przed przyklejeniem płyt pancerza do wanny kadłuba czy najpierw wszystkie płyty ( przednia, tylna, boczne ) przykleić do wanny i potem nałożyć zimerit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile do Sidoluksu mogę od biedy polecić pędzel ( i tak daje równą, w miarę cienką warstwę) to do modelarskich (bo tylko o takie mi chodziło) lakierów zalecał bym jednak aerograf. Pędzel daje za grubą warstwę. Jeszcze jest problem skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie odnośnie Fruili...

przeczytałem jak nadać tym gąskom właściwy kolor ( ocet + domestos ).

chciałbym tylko wiedzieć czy wrzucić ogniwka do takiej mieszanki luzem, czy najpierw złożyć z nich gąsienice, druciki zabezpieczyć klejem CA żeby nie wypadały i dopiero wtedy "wykąpać" je w tej mieszance??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Porzebuje pomocy wziązku z dioramą ,a konkretnie o warsztat moze być polowy lub gdzieś taki na stałe. Kupiłem zestaw italeri (Field Tool Shop nr seryjny 419) jakby ktoś mógł podesłać jakieś zdjęcia lub gotowe makiety coś podobnego do tego zestawu to bede wdzięczny.

 

Pozd Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzebuje pomocy wziązku z dioramą ,a konkretnie o warsztat moze być polowy lub gdzieś taki na stałe. Kupiłem zestaw italeri (Field Tool Shop nr seryjny 419) jakby ktoś mógł podesłać jakieś zdjęcia lub gotowe makiety coś podobnego do tego zestawu to bede wdzięczny.

Ps.Nie mam pomysłu jak zrobić takie coś. Mam jakieś beczki skrzynki i comant post+ ten zestaw i chce jakoś to zagospodarować

 

Pozd Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

kupiłem odpowiedni domestos i wziąłem się za robotę.

efekt jest taki :

http://img13.imageshack.us/gal.php?g=imag0009yqb.jpg

 

rzecz w tym że gąski leżały i nadal leżą w tej mieszance już 2h!

a to dlatego że po 30 minutach były ledwo "zabarwione" w kilku miejscach....

a czytałem na forum że po 30 minutach powinny być już OK, a poza tym patrząc na zdjęcie z tego tematu viewtopic.php?t=13703 mam wrażenie że osiągnąłem nieco inny efekt...

 

ktoś może się wypowiedzieć na ten temat???

 

edit :

umyłem i wyczyściłem gąski:

http://img14.imageshack.us/gal.php?g=imag0012w.jpg

 

coś nie wszystkie się udały.

powtórzyć ten zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja kupiłem niedawno taki zestaw http://www.martola.com.pl/pl629/produkty5150/Tiger_1_early_w_interior

 

I przy okazji chciałbym poprosić o pomoc. Chciałbym zbudować diorame z kilku pojazdów razem z tym Tygrysem. Może macie jakieś propozycje co zakupić do tej dioramy? POjazdy dodatki itp? Fajnie by było gdyby umieścić jakieś działo( z obsada) alenie wiem jakie. NAkierujcie mnie, prosze.

 

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Mam pewien problem i zwracam sie z prośbą o pomoc, zwłaszcza do osób które miały do czynienia z dragonowskim Abramsem nr. kat. 3535. Kupiłem juz drugi model tego czołgu i znów to samo, wanna jest makabrycznie powykrzywiana. Chciałem zapytac czy ta przypadłość wystepuje we wszystkich zestawach tego modelu, czy tylko ja mam takiego pecha, no i oczywiście byłbym bardzo wdzięczny za wszelka pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Jak wyprostować tą wannę ??? Za wszelkie wskazówki serdecznie dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moczę i moczę ale ciągle nic:( boję sie użyć drastyczniejszych metod jak np. rozgrzewanie nad ogniem, choć przeczytałem gdzieś tu, na łamach forum że ktoś właśnie przy pomocy zapalniczki wyprostował wannę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stał sie CUD!!! Po wszystkich tych zabiegach z gorącą wodą i suszarka do włosów, które w sumie nic nie dały, postanowiłem przyłożyc wanne do płyty górnej pancerza i o dziwo, po złaczeniu obu części gumkami recepturkami wanna nagle sie wyprostowała NO cóż chyba bede musiał przy tym pozostac ale skoro jest dobrze to chyba dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może opla blitza daj i pak40 jakaś scenka że wojaki wyjmują amunicje z opla a wszystko się dzieje przy jakimś domku albo kamienicy na ulicy:)albo na wsi .

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktokolwiek wie co było pod zimmem na niemieckich pojazdach ,chodzi mi oto czy jest tam farba antykorozyjna czy goła stal czy farba koloru dunkergelb ewentualnie czy jest tam jakiś podkład ,dzieki za odp.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktokolwiek wie co było pod zimmem na niemieckich pojazdach ,chodzi mi oto czy jest tam farba antykorozyjna czy goła stal czy farba koloru dunkergelb ewentualnie czy jest tam jakiś podkład ,dzieki za odp.

pozdro

 

Pod fabrycznie kładzionym zimeritem będziesz miał farbę antykorozyjną typu Minia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu zastanawiam się nad wykonaniem modelu polskiej Tankietki. Ale wiadomo, że dobrze wykonanych modeli jak na lekarstwo (czyt. czyli wcale)...

Do wykonania projektu zakupiłem model RMP'u - TKS z działkiem 20 mm i po przestudiowaniu zdjęć jak i postów/tematów na forum muszę stwierdzić, że owy odlew będzie prawie cały do przeróbki. Oferowany model nie posiada otwieranych włazów i w związku z tym pytanie czy ktoś wie w jaki prosty sposób wykonać zawiasy bądź jaki zestaw blaszek kupić który będzie mniej więcej emitował te zawiasy:

zawiasy.th.jpg

 

I drugi problem ktoś ma pomysł na wykonie żaluzji wylotowych powietrza ?

 

aluzja.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.