Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Kto mi powie czym różnią się te dwa żywiczne komplety :

 

http://www.martola.com.pl/pl141/produkty21308/T_34_kola__odlew

 

http://www.martola.com.pl/pl141/produkty21309/T_34_kola__wytlaczane

 

Bo numer katalogu się nie zgadza z tym co jest na stronie producenta...]

A w ogóle dziwna sprawa...

 

I ile jest ich w zestawi :>

 

 

Edit.

 

Pytanie anulowano ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ritter i Wojtek_K - dzięki za info, chociaż wieść że Dragon już nie robi tej platformy mnie lekko smuci.

Rozumiem, że ta atakowa to ta:

http://www.jadarhobby.pl/atak-35a15-german-6axle-heavy-platform-p-16263.html

A dragonowa to ta

http://www.modellversium.de/kit/bilder/8/6/5/1865-deckel.jpg

Tyle tylko, ze one są różne ?!

Nie ma jakiegoś innego odpowiednika ? rosyjskich platform ? francuskich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1 zgadza się z tego wszystkiego się zagoniłem i napisałem głupotę. Odpowiednikem platformy dragona jest żywiczny zestaw firmy Tank WorkShop numer zestawu TWS3002. Zakupić mozna odrazu na stronie producenta ewentualnie szukaj na ebayu. Cena 0k. 450 zł dlatego i tak lepiej wychodzi zakupić Dragona mimo ceny

A tu taka mała rozpiska odnośnie niemieckich platform do przewożenia pojazdów wojskowych:

 

Licht Flachenwagon 50ton - dwuosiowa

Plattformwagen Type SSy 60ton - czterosiowa

Schwere Plattformwagen Type SSyms 80ton - sześcioosiowa

Pozostaje jeszcze platforma do transportu mastodontów rodzaju Maus ale tych z tego co kojarze powstało kilka sztuk.

 

Tak jak Seb wspomniał warto poczekać na Trumpetera bo z pewnością platformy bedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację gdzie można zdobyć planiki Tarpana/Honkera - głównie chodzi o podwozie - preferowana wersja Scorpion-3 - jezeli ktoś dysponuje jakimiś skanami proszę o kontakt na PW

cel ---> Tarpan 1:72 od ZERA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie głównie do pancerniaków.

Jak to kurde jest właściwie z lufami. Jak przeglądam galerie, to zauważam dwa "nurty w malarstwie". Mianowicie niektórzy malują lufy czołgów itp. kolorami metalicznymi (gun metal prawdopodobnie...), natomiast sporo ludzi maluje je mimo wszystko kolorem podstawowym, tak jak resztę pancerza.

I tu moje pytanie o zasadnośc...

Wydaje mi się że w "realu" farba na lufce po paru strzałach i tak by się od temperatury wypaliła.

Czy kotś z was ma jakieś doświadczenie w tej materii? Zasadnicza służba wojskowa w jednostkach pancernych czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po bardzo,bardzo długiej przerwie. Pytanie. Mam Tygrysa jedynkę z Academy... tego z wnętrzem i chciałbym zrobić dioramę (chociarz Tygrys jest ciągle w warsztacie) parku samochodowego. Z tym że chciałbym pokazać trochę środka i żeby wieżyczka była podniesiona nieco nad czołgiem na jakimś żurawiu czy cuś. Wie ktoś może gdzie można dostać taki zestaw z tym że żurawiem czy będę musiał go sam zrobić?? Pozdrawiam Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wagonik, będzie kolejny projekcik

Jędrass1 przygotowałem ci mały warsztato-poradnik jak zrobić samemu taka platformę czteroosiową tanio ,szybko i przyjemnie.nie wiem jak ci to posłać.Może założę temat w Warsztacie.Tylko nie bardzo wiem gdzie.No i czekam na Twój następny projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chyba wiem o co Jaśkowi chodzi, nie o papierówki, a o takie coś:

http://wp.scn.ru/en/ww2/f/470/2/0

rysunki autentycznych malowań samolotów (i śmigłowców) z różnych okresów.

Tylko: "czołgi & wszystkie pojazdy wojskowe" czy coś w tym rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysunki autentycznych malowań samolotów (i śmigłowców) z różnych okresów.

Tylko: "czołgi & wszystkie pojazdy wojskowe" czy coś w tym rodzaju.

Tak, dokładnie o to mi chodzi Nie sprecyzowałem tego w poprzednim poście

 

mart72 - PrimePortal znałem od jakiegoś czasu, ale chodziło mi właśnie o takie kolorowe profile. Ale dzięki za chęć pomocy

 

P.S.: Jakby było głównie o IIWŚ to byłoby super ale przygarnę chętnie wszystkie linki

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.