Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Można gdzieś dostać model BWP-1 w 35 bo z tego co szukałem to same 2i 3 a mi zależy na polskim akcencie w postaci 1 xD

 

Można, można Z tego co pamiętam to Dragon robił, a i Zvezda chyba też, model dosyć pospolity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś dostać model BWP-1 w 35 bo z tego co szukałem to same 2i 3 a mi zależy na polskim akcencie w postaci 1 xD

 

Można, można Z tego co pamiętam to Dragon robił, a i Zvezda chyba też, model dosyć pospolity.

Właśnie w tym problem że nie jest taki pospolity. W slepach już się raczej nie pojawia ani od Dragona, ani Zvezdy. Czasami jest na allegro, osiąga cenę około 100 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem że nie jest taki pospolity. W slepach już się raczej nie pojawia ani od Dragona, ani Zvezdy. Czasami jest na allegro, osiąga cenę około 100 zeta.

No co też wygadujesz? Ja swojego BMP-1 ze Zvezdy kupiłem na allegro bodajże w marcu/kwietni i zapłaciłem 5 dych.

Patrz po allegro i hobbyście, tam chyba najcześciej go widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem że nie jest taki pospolity. W slepach już się raczej nie pojawia ani od Dragona, ani Zvezdy. Czasami jest na allegro, osiąga cenę około 100 zeta.

No co też wygadujesz? Ja swojego BMP-1 ze Zvezdy kupiłem na allegro bodajże w marcu/kwietni i zapłaciłem 5 dych.

Patrz po allegro i hobbyście, tam chyba najcześciej go widziałem.

 

Dzięki za wskazanie gdzie szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ilu ogniw powinna się składać lewa i prawa gąsienica w Tiger I Late ??

mam Fruile ATL-06, złożyłem gąski z 95 ogniw ( bo tak było w instrukcji modelu ) ale gąski po przymiarce okazały się stanowczo za długie.

 

z ilu ogniw zrobić te gąsienice???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co do malowania radzieckich pojazdów z II wojny światowej. Wiem, że ogólnie pasuje każdy oliwkowo zielony, ale który wg was jest najlepszy kolor jaki ja posiadam, tylko one wg mnie mogą być mniej więcej dobre do malowania.

 

Wszystko to farby Humbrol-a:

-155;

-102;

-75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, karabinowych łusek jako pojedynczych nie widziałem. Dragon dodaje do paru modeli taśmy amunicyjne do kmów (np. do Abramsa 3535). Griffon Model produkuje fototrawiony zestaw German Ammo Boxes/Sets/Drums for MG34 and MG42 (L35A004) gdzie są całkiem ładne taśmy które się składa z dwóch elementów przez co są dosyć przestrzenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zakup tego o to zestawu http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=6&przedm=1433514&kateg=1433414

Moje pytanie, czy tam jest też fixer do utrwalania pigmentów, jeśli nie ma czy jest on niezbędny i ostatnie, czy w ogóle warto?

Proszę o pomoc, z góry dzięki

P.S. jeśli nie ten dział to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do doświadczonych modelarzy i skreczowców

 

Największym moim zmartwieniem przy budowie czegoś od podstaw jest brak rurek/walców, które można ciąć i przerabiać robiąc z nich głównie małe elementy.

Wiadomo, że rurki średnicy 2mm i więcej można pozyskać z wkładów po długopisach, patyczków od lodów itp ale mniejsze ? Pręciki o średnicy np 1, 1,5 mm ? jednolite na swojej długości. Z ramki raczej ciężko coś takiego wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igły lekarskie dostępne w aptekach bywają za krótkie, poza tym wolę ciąć nożykiem, a nie gimnastykować się z rurką, żeby jej nie zgnieść przypadkiem. Dostałem już konkretną odpowiedź od FAZZEGO za co mu serdecznie dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igły lekarskie dostępne w aptekach bywają za krótkie, poza tym wolę ciąć nożykiem, a nie gimnastykować się z rurką, żeby jej nie zgnieść przypadkiem. Dostałem już konkretną odpowiedź od FAZZEGO za co mu serdecznie dziękuję !

 

A możesz uchylić rąbka tajemnicy

 

Bo też mam problemy z takimi elementami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od firmy. Dość niedawno Dragon wydał w edycji Premium i T-34/76 i T-34/85. W edycji premium są części fototrawione i bardzo ładnie odwzorowane detale choć cena.....

Pozdrawiam Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi pomóc i mnie oświecić bo mam dylemat a mianowicie

Jakich czapek używałą armia Amerykańska w czasie działań w Europie do zimy 1944r. Przy czym nie chodzi mi tu o czapki oficerskie ani te od mundurów wyjściowych tylko tak zwane polowe. Czy był to tylko jeden wzór czy może kilka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.