Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to moja pierwsza wypowiedz na forum więc zacznę od powitania was ! Cześć, jestem Michał

 

A teraz zacznę od opisania sytuacji, potem zadam parę pytań.

Jestem zapalonym modelarzem, choć głównie zajmowałem się figurkami w systemach W40k czy Mein Panzer (jako jeden z niewielu zajmowałem się Japończykami) w skali 1:pchła Teraz postanowiłem zabrać się za coś większego jako patriota, wybieram naszych !

Planuję zakup TKW, i pozostanie mi ok. 100 zł do dyspozycji - teraz pytania do was, ponieważ chciałbym zebrać trochę tych modeli (jak tankietki ) i chciałbym:

-1 7tp jedno wieżowy i 1 dwu wieżowy

- pare tankietek

I teraz pytania, jakie firmy polecacie, czy raczej ich modele - rpm z tego co słyszałem jest kiepski ale ma największy wybór, jest jeszcze mirage ale i on nie ma super opinii i jest droższy, dlatego prosiłbym was o wskazanie paru modeli wartych uwagi, uwzględniając oczywiście podaną przeze mnie kwotę. Do tego dochodzi jeszcze zakup gąsienic i lufy ewentualnie do modeli rpm'u (chyba ,że i mirage się nadaje do wymiany) np. do 7tp i tu również mam pytanie, gdzie to mogę nabyć gdyż przeszukałem cały jadar.pl a na mojehobby.pl znalazłem tylko błotniki.

Ponadto interesuje mnie sposób klejenia żywicznych modeli (narazie tylko z plastikiem miałem zabawę)., jak to obrobić, jak dbać - jaka jest żywica. Bo w przyszłości interesował by mnie zakup tego :

- http://www.jadarhobby.pl/armo-35024-polish-light-tank-p-506.html?language=pl

Ewentualnie dokupię jeszcze H-35 by mieć komplet jednostek używanych przez naszych żołnierzy.

Pierwsze zdjęcia zamieszczę, jak zakupię modele.

To by było chyba na tyle, zaznaczam że jestem kompletnie zielony w temacie modeli tej klasy więc proszę się nie zrażać Nie wiem jak to malować, małe powierzchnie łatwo się malowało a tu nie wiem jak zacząć tak by nic nie zamalować - zaznaczam iż używam akryli ! Jakoś nie lubię farb olejnych itp.

Pozdrawiam was !

 

Ps.sry, nie napisałem skali - 1/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię odpowiedzieć na pytania poprzednika , chciałbym jednakże na krótko powrócić do interesujących stron o pojazdach z II WŚ. Tutaj też może znajdzie ktoś coś dla siebie - ja parę razy tam zaglądałem odnośnie malowań modeli: http://www.wwiivehicles.com/.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o firmy to niestety nie ma alternatywy pozostaję RPM i Mirage ewentualnie s-model ale to już żywica i nie tankietki i 7 tp raczej inne pojazdy i uzbrojenie używane przez WP. Proponuje wejść na stronę www.martola.com.pl i w wyszukiwarkę wpisać np: 7 TP i masz wszystko jak na dłoni. np 7 TP jedno-wieżowy

Koszty:

model 28 zł miraga

Blachy abera 56,80

Lufa metalowa 30 zł

gąski rpm plastik 17 zł

lub metalowe firulki 109 zł Pasuja do całej rodziny (vickers t-26,7tp, itp)

 

Ewentualnie dokupię jeszcze H-35 by mieć komplet jednostek używanych przez naszych żołnierzy.

 

no jeszcze paru Ci zbraknie do komplet np: Vickersa, FT-17, paru sampanców i innego sprzętu używanego

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie części będą warte w przybliżeniu 100 zł, a ja chcę pare pojazdów Więc najwyżej wykonam pojazdy bez gąsienic i paru elementów i poczekam.

A ogólnie który model lepiej oceniasz - mirage czy rpm 7tp ?

 

Ps. tej lufy tam nie ma już, oglądałem wszystkie stronki w dziale lufy aluminiowe i nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. tej lufy tam nie ma już, oglądałem wszystkie stronki w dziale lufy aluminiowe i nic :(

Spokojnie można ja zamówić tylko czeka się długo bo czekają aż się uzbiera trochę chętnych i wysyłają zamówienie ja czkałem 2 m-ce na swoją

 

akurat Martola zamawia w Jadarze więc tam możesz poszukać symbol: Armo 35731 37mm Bofors wz.37 - lufa działa do 7TP (jedna wieża)

 

więc jeżeli chodzi o 7 tp z dwojga złego lepszy Mirage a najlepszy z tego będzie chyba model wyprodukowany przez Łódzkie Zakłady Zabawkarskie Spółdzielnia Pracy, bywa na allegro rzadko ale do dostania. Jeżeli chodzi o tankietki i to poczytaj temat znawcy zagadnienia Jendrasa porównuje obydwa modele i wytyka błędy obydwu modeli Rpm i Miraga

jeżeli chodzi o Czołg lekki Hotchkiss H-38/39 to robi go SK model i chyba jak dobrze pamiętam Bronco i Trumpeter ale w wersji francuskiej.

Ft-17 tylko RPM ewentualnie model kit ale podobno to to samo

Z S- modela masz: http://www.s-model.com.pl/site_35p.html

Jest jeszcze ciągnik C7P ten maksymalnie waloryzowany wyniesie:257 zł + ewentualnie firulki +109 zł sam model Miraga 50,50 zł

więc jak widzisz możliwości wiele i nie wiele kwestia kasy

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zostałem przez ekipę wywołany do tablicy

 

Ingen175 - napisz dokładnie czego Ci trzeba i co chcesz mniej więcej robić jako pierwsze. Z tego co czytam do 7TP, ale to szerokie pole do popisu więc odezwij się na PW.

 

Prezentowany tu model 4TP jest ładniutki tyle tylko że ma dość grube ściany, np wieży co wymusza "ostre tarcia" na linii modelarz-model.

A propos TKS to gros zostało już powiedziane w cytowanym poradniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie !

Mimo, że moim konikiem jest "Lotnictwo Pokładowe ", mam zamiar zlepić King Tigera w 35-ce. Najlepszy chyba będzie któryś z Dragonów, no właśnie, ale który ? Chciałbym zrobić ten model w malowaniu, któregoś z S.Pzb. walczących w Bolszewii ( Rosja ) lub Polski z 1944 roku. Z tego co czytałem model powinien chyba mieć Zimmerit ( były go pozbawine tylko Tigery II z Arden i późniejsze ). Natrafiłem na takie ustrojstwo Dragona :

 

KingTigerZimmerit6303.jpg

 

Proszę Was o opinie na temat gotowego Zimmerit-u Dragona na tym modelu ( słyszałem pozytywne i bardzo negatywne - że jest za gruby , ale wolę zapytać fachowców ). Myślę też o zakupie tego trudno dostępnego modelu Dragona :

 

KingTiger-zArden.jpg

 

nałożeniu na niego Zimmerit-u Atack-a i malowaniu z Bolszewii lub Polski. Poradźcie proszę ! W szczególności co do tego Zimmerit-u Dragona.

 

a może ten z innymi, niestandardowymi gąsieniacami i kołami napędowymi, tylko czy można go zrobić w malowaniu z frontu bolszewickiego :

 

KingTigerNowekoa.jpg

Może ktoś z Was ma do sprzedania któryś z wyżej wymienionych modeli ?

 

Dziękuję Wam z góry i pozdrawiam.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelarstwie wszystko można ;)

 

Co do pierwszego to za nim przemawia właśnie gotowy zimmerit i nie trzeba się "męczyć" z jego nakładaniem. Co do wyglądu to na żywo nie widziałem tego ale na zdjęciach prezentuję się dobrze (oczywiście to moje odczucie).

Dwójka jak sam pisałeś trudno dostępna i daje radość nakłania samemu zimmerit jeśli chcesz się sprawdzić możesz poszukać tego modelu.

Trzeciego modelu nie znam więc się nie wypowiem.

 

Osobiście jeszcze polecałbym Tygrysa z Tamki, może nie jest aż tak bogaty w części ale też daje rade!

 

TM35164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ten z innymi, niestandardowymi gąsieniacami i kołami napędowymi, tylko czy można go zrobić w malowaniu z frontu bolszewickiego :

Do wymiany te powyższe rzeczy, jeśli miałby być z walk z czerwonymi.

 

Najlepiej, wybierz konkretny egzemplarz KT jaki chcesz zbudować poprzez znalezienie konkretnego zdjęcia historycznego i wówczas można radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko w związku o ten model

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=954401&kateg=100106

 

Chciałbym go zrobić w wersji wojskowej. I teraz prosze o pomoc.

 

1.Czy nadaje sie ten zestaw? Bo chciałbym dać takie amory do niego. Czy one będą pasować??

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=18&przedm=1455694

 

2. Czy sa jakies ludziki, aby pasowały do tego zestawu??

3. Czy jest jakis zestaw broni w tej skali?

4. Czy są kalkomanie do tego modelu?, ponieważ chciałbym go zrobić w malowaniu w Ardenach

Bardzo rosze o pomoc i dziekuje

 

Pozd:Arek17

 

PS.Chyba ze jest jakis zestaw willysa w 1/24 ale już wojskowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Mimo, że moim konikiem jest "Lotnictwo Pokładowe ", mam zamiar zlepić King Tigera w 35-ce. Najlepszy chyba będzie któryś z Dragonów, no właśnie, ale który ? Chciałbym zrobić ten model w malowaniu, któregoś z S.Pzb. walczących w Bolszewii ( Rosja ) lub Polski z 1944 roku. Z tego co czytałem model powinien chyba mieć Zimmerit ( były go pozbawine tylko Tigery II z Arden i późniejsze ). Natrafiłem na takie ustrojstwo Dragona :

 

KingTigerZimmerit6303.jpg

 

Proszę Was o opinie na temat gotowego Zimmerit-u Dragona na tym modelu ( słyszałem pozytywne i bardzo negatywne - że jest za gruby , ale wolę zapytać fachowców ). Myślę też o zakupie tego trudno dostępnego modelu Dragona :

 

KingTiger-zArden.jpg

 

nałożeniu na niego Zimmerit-u Atack-a i malowaniu z Bolszewii lub Polski. Poradźcie proszę ! W szczególności co do tego Zimmerit-u Dragona.

 

a może ten z innymi, niestandardowymi gąsieniacami i kołami napędowymi, tylko czy można go zrobić w malowaniu z frontu bolszewickiego :

 

KingTigerNowekoa.jpg

Może ktoś z Was ma do sprzedania któryś z wyżej wymienionych modeli ?

 

Dziękuję Wam z góry i pozdrawiam.

Paweł

 

Dziękuję Wam za porady ! TEMAT JUŻ ROZWIĄZANY ! Nabyłem od kolegi Jakuba P. ( dziękuję Mu za pomoc ;) ) King Tigera Dragona z Arden, z Volkssturmem:

 

KingTigerNowekoa.jpg

 

i dzięki temuż, wyrozumiałemu koledze Jakubowi P. - z wcześniejszymi gąskami. Będę próbował robić Zimmerit sam. Postaram się na "Warsztacie" zdać Wam relację :P. Pozdrawiam Was serdecznie !

 

Paweł

 

P.S. Ale, ale może ktoś z Was Ma do odstąpienia dwie kalki z "Rycerzem" 505-go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Czy mogę użyć któreś z tych Friulmodel do Firefly z "policzkiem" :

 

FriulmodelDoFireflytypT54E.jpg

 

FriulmodeldoFireflyATL-35-94.gif

 

wiem, ze "Świetliki" ( szczególnie te z naszej 1-szej Dywizji ) jeździły na gąsienicach z tym wytłoczeniem na czole ogniwa gąsienicy. Tylko czy szerokość itp., będzie dobra ? Poradźcie proszę. Dziękuje z góry i pozdrawiam.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam zamiar lada dzień zabrać sie za budowe M4A2(76W) z Academy, po długim kombinowaniu by dopasowac malowanie do typu kół, gąsienic i reszty, mam jeden problem. Chodzi mi o część do mocowania tylknego komina powietrznego... Academy podaje by je przykleić na rury wydechowe (kominów nie ma), nie wiem czy rosyjskie shermany je miały(?) Na jednym zdjeciu widać że czołg je ma, ale przypuszczam, ze to zależało od danego ezgemplaża. Jak ktoś ma jakieś zdjęcia lub coś wie na ten temat, to będę wdzięczny za pomoc. Druga sprawa to czy kleić do wieży małe wałeczki wokól jarzma armaty (zapewne do mocowania brezentowej osłony w rzeczywistości)? Instrukcja podaje to jako opcjonalne rozwiązanie. Pozdrawiam Konrad.

p.s. czy ktoś wybiera sie do Kraśnika na zawody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam poważny problem do rozwiązania i wyjaśnienia. Ten problem to aerograf i rodzice Kolega zalatwil mi kompresor zrobiony z agregatu lodówkowego i nie wiele dzieliłoby mnie od kupienia sobie aerografu gdyby nie teoria rodziców, że "cząsteczki farby będą się unosić w powietrzu i zamalują cały pokój", "będzie smród jak w lakierni", "zabrudzisz firanki, monitor i ściany". I mam co do tego gadania wątpliwości. Czy to na prawdę tak się unosi i trzeba mieć osobny pokoj do malowania aero tzw. modelarnię" Czy aerograf na prawdę rozpyla tak farbę jak pistolet do farby i nie nadaje się do malowania w zwykłym mieszkaniu i rozpyla preparat tak, że zostaje później wszystko na ścianach? Proszę o dokładną odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matuśno , jak bym słyszał swoich rodziców . Ja miałem zwykła psikawkę za 50zł , i żadnych ścian nie pomalowałem .

A malujesz w zwykłym mieszkaniu czy masz modelarnie? Można malowac tak na otwartej przestrzeni czy trzeba obklejać najbliższe ściany gazetami itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.