Skocz do zawartości

B-2 Spirit - Testors - 1:72


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 350
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Ogłaszam wszem i wobec, że model został zniszczony... Lakier matowy na dolnych powierzchniach zważył się, co będzie wymagało pomalowania od nowa połowy spodu... Zostały dwa dni do wyjazdu - może zdążę. Trzeba jeszcze położyć kalki na górne pow. i to polakierować. Dokleić kilka elementów i zrobić do końca podstawkę. Zamówiłem sobie arkusz PCV o odpowiednich wymiarach, nagniotłem linie podziałowe, przykleiłem paski folii samoprzylepnej na której wycięte zostały owale, mające imitować kratki dylatacyjne wzdłuż pasa. Pomalowałem toto, zwashowałem. Jutro po szkole kupię matę trawiastą coby obok płyty lotniska przykleić. Podstawka dostała "nóżki", oraz instalację el. i o dziwo wszystko działa! Trzeba teraz skombinować klej przewodzący prąd, żeby przykleić takie małe druciki w modelu - zlutować nie mogę, bo podwozie pójdzie się j... no na spacer... Czy ktoś może mnie szybko wspomóc informacją na temat czegos takiego? Ogólnie mam cichą nadzieję, ze zdążę, ale... niestety może odbyć się to kosztem modelu.

IMG_4973.jpg

IMG_4974.jpg

IMG_4975.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak wyszło ale nie wszystko da się przewidzieć i takie niespodziewajki niestety są wpisane w życie modelarza

Cieszę się jednak, że nie zarzuciłeś projektu i nie wyrzuciłeś modelu do śmietnika

Co do klejów elektroprzewodzących to nie mam wielkiego doświadczenia ale kiedyś miałem okazję raz z takiego preparatu skorzystać.

Kupiłem taki specyfik dwuskładnikowy na giełdzie i użyłem do zrobienia połączeń niskoprądowych - połączenie wyświetlacza LCD z płytką drukowaną. Działało to dobrze więc może Tobie także się uda.

Użyłem kleju dwuskładnikowego do naprawy szyb samochodowych - a właściwie do naprawy struktury grzewczej na tylnej szybie. Producenta niestety nie pamiętam ale znalazłem coś co wydaje się podobne we właściwościach - http://www.tme.eu/html/PL/klej-przewodzacy-do-szyb-samochodowych/ramka_3557_PL_pelny.html. W firmie TME robiłem już zakupy i nie miałem z tym problemów - fachowa i szybka obsługa.

Jeśli zależy Ci na czasie to może spytaj w pobliskich sklepach z częściami samochodowymi o specyfik do naprawy grzałek na tylnych szybach - może będziesz miał szczęście i uda Ci się kupić ten klej lokalnie bez ponoszenia kosztów przesyłki i może za niższą cenę.

Oprócz kleju dwuskładnikowego widziałem kiedyś gdzieś lakier jednoskładnikowy z pędzelkiem - tak jak lakier do paznokci - też służył głównie do naprawy grzałem na tylnych szybach aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pomogłeś mi! Jutro pochodzę po mieście i poszukam. Najwyżej będzie bez oświetlenia na wystawie. Tym czasem ostatnie fotki, bo mama zabiera aparat na wakacje. Do podstawki dokleiłem matę trawiastą, którą wycieniowałem aerografem, oraz dokleiłem listwy na podstawę podstawki. Jutro okleję obrzeża czarną, matową folią. Wtedy podstawka będzie 100% finished. Wrzucam fotki stanu dolnych powierzchni modelu. Nie wygląda to dobrze, a mam półtora posiedzenia modelarskiego, żeby to wykończyć i spakować! Na górę B-2 położyłem lakier bezbarwny. Dziś położę kalkomanie, oraz polakieruję toto na mat. Może wyszlifuję też spód i kolorkiem poprawię. Oby się udało, trzymajcie kciuki.

IMG_4983.jpg

IMG_4984.jpg

IMG_4985.jpg

IMG_4987.jpg

IMG_4988.jpg

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem kalki na górne pow. i polakierowałem Gunze C. Pomarszczyły się bardzo mocno. Ale walczę! Boki podstawki okleiłem czarną folią samoprzylepną, a na czołową ścianę podstawki nakleiłem napis wycięty na ploterze. Do obejrzenia na żywo Modelu nie skończę na 100%, ale może nie będzie wstydu...

 

Dostałem z Lidlu fajne kartony po bananach. Idę zrobić zabezpieczenie na model, spakować się do Warszawy, a potem robić B-2 do oporu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten model zawitał w sobotę w moje skromne warszawskie progi i się nie chwale

 

Ale fakt, model piękny, Łukaszu napraw co trzeba, skończ co trzeba i bądź dumny, bo warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, przypomniało mi się o Was, więc wrzucam fotki prawie gotowego modelu, bo niektórzy nie widzieli. Przepraszam za jakość - flash. W galerii już będą normalne. Okropnie podarły się kalki, reagowały z lakierem Gunze a przy ich polerce - poniszczyły się. Wyglądają bardzo marnie. Model spróbuję opchnąć na eBayu za jakieś 700zł... może ktoś jest chętny?

IMG_5928.jpg

IMG_5930.jpg

IMG_5931.jpg

IMG_5933.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty, wg mnie kalki są w porządku. Ja tam nic nie widzę. Gdybym miał te 700, kupiłbym. Ale nie mam...

Model naprawdę świetny. Dawaj galerię!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, sam wiesz jakie to ciśnienie, zresztą pierwszy raz, później zwięźle starałem się trzymać ekipy MW, chociaż tej sytuacji nie mogę skojarzyć. Ehh jeśli tak to wyglądało to wszystkich urażonych najserdeczniej przepraszam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.