Skocz do zawartości

B-2 Spirit - Testors - 1:72


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki koledzy

 

Mam pytanie odnośnie konkursów modelarskich live... czy oceniający modele mają prawo obrócić sobie model (za zgodą autora) by zobaczyć więcej detali? Pytam bo komora jest kompletnie nie widoczna gdy model stoi na podstawce. Lustrzana podstawka też na niewiele się zdaje bo model jest bardzo nisko nad podłożem osadzony, a komora wgłębi. Ma ktoś doświadczenie z tego typu sprawami?

 

Relacja słowna: stworzyłem sobie lepszą ramkę na folię i za drugim podejściem udało mi się wytłoczyć super kabinkę, dużo lepszą od pokazanej wcześniej nie ma już tylu nierówności. Jestem w trakcie wklejania...

 

Z modelarskimi pozdrowieniami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 350
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A co myślicie o podstawce tego typu? Jej "długość" wynosiłaby poniżej 30cm, więc by lustro z szybą utworzyło kąt 45 stopni wysokość też musiałaby wynieść poniżej 30cm. Chyba nie za wielka?

B2_Spirit_3_view_poster.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego ekscelencja wyraża swą aprobatę dla tego śmiałego pomysłu. Co prawda pomysł ten przywodzi na myśl czasy, kiedy jego ekscelencja Biskup zaglądał za pomocą tej techniki niewiastom pod spódnice. Tylko wtedy nie było tej górnej szyby, a lusterko przyklejało się do buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera zdałem sobie sprawę, że w takiej podstawce nie poprowadzę przewodów które wyjdą z goleni podwozia i nie umieszczę baterii zasilających diodę w kabinie. Kurcze, zostanę przy płycie lotniska... nasuwa się jednak kolejne pytanie. Jak połączyć elektrycznie model z podstawką tak by był łatwo zdejmowalny? Umieścić w kołach wtyczki typu jack, a w podstawce dwie dziurki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jak byś zrobił pół podstawki z lustra by było widać luki a druga polowe jako płyta lotniskowa ( jak na Twoim schemacie )i na płycie lotniska zrobił połączenie z bateria??

A połączenie może być za pomocą normalnych złączek lub jak na płytkach foto trawionych kawałek płytki miedzi lub lutu dotykający tylko kawałka zatopionego w płycie

52b7e24cbb5cc183m.jpg

czerwona plamka to miedz lub lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o podstawce tego typu? Jej "długość" wynosiłaby poniżej 30cm, więc by lustro z szybą utworzyło kąt 45 stopni wysokość też musiałaby wynieść poniżej 30cm. Chyba nie za wielka?

B2_Spirit_3_view_poster.jpg

Nie musisz robić tak wysokiej podstawki, przecież lustro nie musi być pod całością modelu, tylko pod częścią, która Cię interesuje - dzięki temu może się kończyć wcześniej, co da niższą ściankę przednią:

e729be9f47a00acd.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okablowania;

1. mój pomysł- wewnątrz goleni zrobić wtyk[lub umieścić poziomo kawałek blaszki], a z podstawki wystawałby szpic, który wchodziłby do wnętrza goleni.

2- wewnątrz goleni puścić kabel, a u dołu goleni dać okrągły kawałek blaszki miedzianej, a z podstawki wystawałby szpic, który dotykałby blaszki u dołu goleni [rysunek robiony na szybko]:

48509d769996b56amed.jpg

 

Oba sposoby są bardzo podobne, do wyboru (prościej zrobić tą drugą)

 

 

PS Światła pozycyjne też mają być oczywiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Światła pozycyjne też mają być oczywiście?

Oczywiście, ale oczywiście nie świecące ;-) Nie chcę choinki, tylko model

 

Jeszcze wrzucę fotkę nieudanej owiewki. Jest to mój przedostatni, siódmy wytwór. Jak widać jest prawie idealnie gładka, ale zdarzył się babol...

IMG_0688.jpg

 

Potem wytłoczyłem następną. Jest równie gładka, ale idealnie dopasowana do kopyta. Mega przezroczysta :D:D

 

Z ciekawości walnąłem sobie B-2 do kupy... KOLOS!

IMG_0693.jpg

 

Nie mogę się doczekać sklejenia go w całość, żeby już na zawsze został w tak pięknej postaci

 

PS: Dzięki koledzy za pomoc w sprawie podstawki. Główkujmy dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale schemat, a jaki "obserwator"

 

Te "kolumny" jak przytwierdzisz do szkła na którym stoi samolot na jakieś lepiszcze do szkła? Może zastosuj tam grube pleksi, wtedy te kolumny będzie można przyczepić do tego na śruby i wtedy konstrukcja nabierze większej sztywności...

 

Pięknie ci idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi pomysl z podstawka fajniejszy. Widze tylko jeden drobny mankament. Mianowicie moze nie byc tam pod spodem wystarczajacej ilosci swiatla, zeby bylo dobrze widac wszystkie szczegoly komory. Ale mozna to rozwiazac umieszczajac dzies tam w okolicy dodatkowa diode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też nad wykorzystaniem takiego pomysłu:

IMG_0264.jpg

 

W moim przypadku lusterko byłoby w głębi pod modelem, czyli nie powinno stracić na "klimacie" płyty lotniska. Robiłem już próbę i wygląda extra, pokażę Wam potem.

 

Zdjęcie zrobione przeze mnie podczas wystawy modelarskiej w Bytomiu 2008. Jeśli autor modelu nie zgadza się na umieszczanie jego zdjęcia tutaj, proszę o wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Trzeba trochę rozruszać imprezkę, bo coś mało ludzi odzywających się tego weekendu w konkursie... nie wytrzymałem i pomalowałem komorę! Najpierw pół-dniowa sesja malarska, czyli smarkanie białym surfacerem od Gunze. Udało się w miarę ładnie pokryć komorę. Potem delikatnie przeszlifowałem gdzie trzeba i pomalowałem znowuż. Następnie przyszedł czas na zróżnicowanie powierzchni. Niektóre elementy, miejsca psiknąłem mocno rozcieńczoną bielą (złamaną ciemnym szarym). Potem przyszło mi pomalować elementy wyrzutni bomb. Do pomalowania wszelakie przewody na czarno, lub ciemno szaro. Potem tylko wash. Oto zdjęcia z malowania:

IMG_0709.jpg

IMG_0713.jpg

IMG_0717.jpg

IMG_0715.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.