Skocz do zawartości

B-2 Spirit - Testors - 1:72


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 350
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki przyjaciele Wasze komentarze są mi bardzo pomocne!

Pomalowałem przewody na czarno. Trochę nerwów mnie to kosztowało, ale efekt wg mnie pomyślny. Użyłem czarnej farbki Humbrol, mocno rozcieńczonej i pędzelka 00 firmy MagPol. Nakładałem dość "grubą" warstwę farby, która ładnie się po danym druciku rozlewała. Wash dodatkowo złagodzi przejście czarny/biały w miejscu gdzie jakiś kabelek styka się ze ścianką za nim. Będzie dobrze

IMG_0720.jpg

IMG_0719.jpg

 

I teraz pytanie, czy moje zdjęcia Wam odpowiadają, czy do każdej aktualizacji mam rozkładać moje mini-studio fotograficzne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Moje komory w 1:144 nie wyglądały ani trochę tak dobrze; ba, nawet nie przypominały Twoich!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękowałem już za wsparcie? To dzięki Jest bardzo pomocne!

 

Wkleiłem kabinę, skleiłem połówki kadłuba oraz dokleiłem prawe skrzydło. Całość zaszpachlowałem szpachlówką epoksydową Taimy'y

IMG_0729.jpg

 

Niestety nie dokleiłem lewego skrzydła, bo nie było na to gotowe. Muszę jeszcze je przeszlifować. Tym zajmę się podczas najbliższych posiedzeń modelarskich ;)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu całego Twojego warsztatu, jestem pod ogromnym wrażeniem. Pamiętam, jak wyglądał B-2 w skali 1:144 (ktoś mi kiedyś takiego prezentował), ale tamten Twojemu to nawet do stóp nie dorasta. Powodzenia w dalszej budowie! Ciekawe, jak będzie wyglądał na koniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki! Dzięki Seito tornado dwelerrObO87 Kermit jachud3 itd

 

B-2 Otrzymał swój docelowy kształt i już taki pozostanie

IMG_0001.jpg

Dwie godziny szlifowałem, a końca nie widać... myślę, że do końca weekendu wyszlifuję 90% powierzchni i wezmę się za resztę komór.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbijając 12.000 wyświetlenie tematu umieszczam aktualizację

Po 5 godzinnym posiedzeniu przy TV (rozłożonym na dwa wieczorki) z arkuszami papieru wodnego 400 i szklanką wody, oraz psiknięciu "podkładu" z farbki Gunze C 305 - uzyskałem taki efekt. Jest to mniej więcej docelowy kolor:

IMG_0767.jpg

 

Nie mogłem się powstrzymać i jednak zakupiłem blaszki coby mi nieco przyspieszyły proces budowy. Tutaj wielkie ukłony dla sklepu Martola i Pana Daniela za ściągniecie owych blaszek i wysłanie z zabójczym tempie

IMG_0763.jpg

 

Tak więc wywaliłem dziurę we wnęce...

IMG_0766.jpg

 

I ochoczo zabrałem się do roboty. Było fajnie, puki nie zniszczyłem blaszki z kabelkami na poziomą ściankę wnęki. Musiałem więc dorobić od podstaw. Tak to wyglądało podczas budowy:

IMG_0772.jpg

 

Plany? Chciałbym wykończyć fajnie powierzchnie modelu papierami 600, 1000 i 1500, żeby fajnie się potem malowało. Czeka kolejne posiedzenie przy TV :D W miedzy czasie podłubię przy wnękach.

 

Pozdrawiam modelarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity progres chłopie! Gratuluję! Przyłóż się do malowania, cieniowania (wiem, że malowanie "na czarno" to dość ciężki temat, ale popatrz, pooglądaj - na pewno coś uda się wymyślić) to wyjdzie prawdziwy rarytasik! Czekam niecierpliwie na dalsze efekty prac

 

Doróbki i przeróbki podziwiam z otwartą szczęką! Wszystko czysto, nie widać śladów klejenia - niesamowite! Czym wycinasz, mierzysz to wszystko? Czym to kleisz ten plasticzek biały? Poopowiadaj kolego, poopowiadaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że malowanie "na czarno" to dość ciężki temat
Na szczęście B-2 tylko w niewielu miejscach jest czarny. Generalnie jest ciemno-szary.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jendrek!

 

Czym wycinasz, mierzysz to wszystko? Czym to kleisz ten plasticzek biały? Poopowiadaj kolego, poopowiadaj

Pytaj o konkrety

 

Kermit ma rację - B-2 nie jest czarny. Jest w kolorze FS 36118 ( o ile dobrze pamiętam) Kolor +/- (cieniowanie) taki jak położony przeze mnie podkład.

 

A co na warsztacie? Ano ukończyłem przednią komorę. Goleń oczywiście jeszcze zdejmowalna

IMG_0778.jpg

 

A teraz zabieram się za dalsze szlifowanie modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki!

 

Tym czasem ciągle na przemian szpachluję, szlifuję, maluję podkładem itd. Coraz mniej niedoróbek pozostało Surfacer w spreju, który zakupiłem w Bytomiu przy okazji wystawy bardzo ułatwia życie. Tak więc:

 

Fajne kamo wyszło przy okazji poprawek na podkładzie

IMG_0815.jpg

 

A tak sprawy się miały od spodu:

IMG_0816.jpg

 

Potem wyryłem linie podziałowe przy sterach i pomalowałem całość podkładem. Tak to wyszło:

IMG_0821.jpg

IMG_0819.jpg

 

Ryłem skrobakiem Tamiya/Olfa. Super sprawa. Jutro powinno coś drgnąć przy wlotach powietrza. Pozdrawiam i dzięki za doping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryłem skrobakiem Tamiya/Olfa.

Czy można prosić o garść szczegółów na temat tego ustrojstwa? Gdzie kupiłeś i za ile? Jak grube linie tym ryłeś? B-2 masz w 1/72 myślę, że linie podziału powinny być raczej cienkie. A takie narzędzie chętnie bym wypróbował, bo nie mogę sobie poradzić z igłą i skalpelem.

No i trochę miodu. Model i relacja

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklonowałem sobie sprężarki I stopnia do silników:

IMG_0824.jpg

 

Potem je pomalowałem, "zsuchopędzlowałem", zaszpachlowałem linie podziału na wlotach oraz owe wkleiłem:

IMG_0825.jpg

 

Czy można prosić o garść szczegółów na temat tego ustrojstwa? Gdzie kupiłeś i za ile? Jak grube linie tym ryłeś? [...] A takie narzędzie chętnie bym wypróbował, bo nie mogę sobie poradzić z igłą i skalpelem.

Właśnie z podobnego powodu kupiłem tego "skrobaka" - z igłą się nie lubiliśmy. Kosztował dokładnie 5.71 USD już z przesyłką na LuckyModel. Jest to to samo co narzędzie Olfy tylko w innym kolorze i z inną naklejką Jak odkręcisz magiczną śrubkę - w środku są 3 dodatkowe ostrza. Narzędzie Olfy dostaniesz za 25zł w Castoramie. Oto dwa zdjęcia pobrane z LM:

000000019135.jpg

000000019136.jpg

 

A jeszcze odnośnie linii podziału...

Fakt- poniosło mnie z nimi jak zawsze, ale po konfrontacji z niektórymi fotkami wygląda chyba dobrze... co myślisz?

IMG_0819.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, walczę dalej

 

Ale jesteście gapy... nie zauważyliście małego drobnego szczegółu. Nie wyposażyłem przedniej goleni w taki bajer jak światła. Dziś zdałem sobie z tego sprawę i wziąłem się do roboty. Oryginalna część była przezroczysta więc najpierw pomalowałem ją na srebrno (za wyjątkiem miejsca, które ma być "szkłem"), a potem na biało. To dało chyba fajny efekt. Cała goleń została obficie opryskana sidoluxem i jutro chyba ją zwas:bip:e. W rzeczywistości "wypukłości" reflektora nie rzucają się tak w oczy, bo te mają aż 1mm średnicy.

IMG_0853.jpg

 

A bryła modelu... wypolerowana trafiła do malarni i czeka na podkład. Mam nadzieję, że już ostatni. Potem wnęki podwozia i malujemy

IMG_0848.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O k....

 

Jaki on jest ogromny

 

Pozazdrościć takiej ilosci miejsca na warsztat

 

Osobiście nie lubię za bardzo tych kosmolotów z zza oceanu, jednak model to inna sprawa, zawsze to coś nowego i ciekawego, dopinguję

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.