Skocz do zawartości

BMP-3 - Skif - 1:35


93mati

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tylko wiesz że on tak naprawde nie posiada wnętrza bo to co daje Skif to kpina, nie wiem czy blaszki aż tak podratują ten model :roll

Tadam:

http://www.europe-miniatures.com/models.php/Eduard_35567

Wyświetlają się obrazki ??

PS. zrób Greka

Zaplanowałem już Ruska...

No jak na skifa to i tak niewiele szpachli idzie...

To dopiero początek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dotarły do mnie blachy

Bardzo ich dużo, nie wiem jak sobie z nimi poradzę...

 

Do klejenia tych blach wystarczy zwykła kropelka ??

 

Zbiorowo

 

01.jpg

 

Wnętrze

 

02.jpg

 

To co pójdzie na zewnątrz

 

03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klejenia tych blach wystarczy zwykła kropelka ??

 

O wiele lepszy jest klej cyjano-akrylowy w żelu. Kropelka za szybko chwyta- praktycznie od razu po zetknięciu ze sobą klejonych elementów, i praktycznie nie ma możliwości korekty ich ustawienia. Klej w żelu natomiast schnie trochę dłużej co daje Tobie czas na ewentualne poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że się tak zapytam odnośnie kleju CA...jest dostępny gdzieś klej CA z bardzo cienkim aplikatorem (np. igła)?? Bo od dłuższego czasu szukam i w rzeczywistych sklepach i w internetowych i tafić nie mogę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !!

Walka z blaszkami wciąż trwa ale widać pierwsze postępy... Niestety były klejone kropelką. Po zamontowaniu góry i tak nie będzie dużo widać.

 

Proszę nie bić, bo to pierwszy raz z blachami na tak dużą skalę...

 

01.jpg

 

02.jpg

 

I tu z Bachczą

 

03.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !

Jadę dalej z Bachczą...

 

Widać, ile ten Eduard dodaje modelowi... Super sprawa

 

01.jpg

 

02.jpg

 

Nie zakładając nowego tematu. Może ktoś mi powiedzieć czy Eduard produkuje blachy so Shot-a KAL 1973 od AFV ??

Ach zdradziłem jaki to będzie prezent pod gwiazdkę...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dalej jedziem

 

Przez ostatni tydzień tylko coś drobnego poskubałem... nie było czasu na to wszystko . Centuriona będę robił chyba z rok czasu

 

Wnętrze będę malował białym sprayem, chyba nic się nie stanie ??

Podłogę trzea będzie zrobić na szaro, a przedział z tyłu na zielonkawo. Oczywiście dojdą jeszcze jakieś szczegóły i spróbuję zrobić otwierane tylne włazy

 

Czas na zdjęcia

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładając nowego tematu. Może ktoś mi powiedzieć czy Eduard produkuje blachy so Shot-a KAL 1973 od AFV ??

No właśnie Eduard zrobił ten zestaw. Ale uczciwie mówię, ze lepiej za tą samą (albo nawet niższą) cenę kupić Voyagera. Blaszki tej firmy są po prostu świetne. Są doskonale dopasowane do modelu, o wiele lepiej rozwiązane technologicznie, mają czytelną i wysoce przejrzystą instrukcję. A i samo wykonanie blach jest lepsze - w jednym zestawie jest kilka grubości blach - od najgrubszych i twardych (jak np. ekrany boczne), po cieniutkie i delikatne - jesli częśc wymaga złożenia w kilku płaszczyznach. Po prostu BAJKA! W zestawie do Tygrysa było SZEŚĆ różnych grubości blachy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj udało mi się zrobić anteny i narzędzia.

Później byłem w sklepie i wreszcie kupiłem precyzyjne wiertła 0,5 - 1,3 mm . Już jeden ruchomy właz jest, rozwierciłem też lufy karabinów.

We wnętrzu zrobiłem okablowanie...

 

Czas na zdjęcia

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

Lekko wzorowałem się na tym zdjęciu z NTW 11/2008 ( nigdzie indziej nie mogłem znaleźć zdjęcia przedziału desantowego

 

04.jpg

 

A tutaj moje wiertło osadzone na uchwycie do skalpela

 

05.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta NTW nie była o grecki BMP ?

 

Była, była Ale nie mogłem znaleźć wnętrza ruskiego to jadę na greckim... A czy wszystko musi być idealnie odwzorowane ??

Jak założę górę to i tak nie będzie nic widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.