Jump to content
93mati

BMP-3 - Skif - 1:35

Recommended Posts

Normalnie gały mi wystają jak na ten model patrzę. Nic tylko pozazdrościć umiejętności.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w budowie modelu.

Witam

Kamo już nałożone. Jeszcze kilka poprawek i nakładam sido... albo coś jeszcze czego nie pamiętam

"Podobuje" się kamo ?? Dobre jak na rosyjskie ?? Bo na zdjęciach z tym BMP widać, że nie trzymają się schematów malowań

Czas na zdjęcia

01.jpg

02.jpg

Tylko popoprawiaj krawędzie, na siatce Ci farba popłynęła

Bardo fajne. Kolega wyżej już powiedział co masz poprawić. Popatrz na zdjęcia i w tych miejscach popraw.

Czołem

Teraz wszystko szybko idzie

Zrobiłem jeszcze obicia w kolorze bazowym, tj. zielonym na "pustynnych" i czarnych plamach. To jeszcze oczywiście nie koniec z młotkowaniem, po sido i łoszu pójdą takie bajeranckie...

Czas na zdjęcia, tylko nie bijcie

01.jpg

02.jpg

Mam pytanko. Podoba się Wam kamo jak na pędzel ??

Nikt tu nie twierdzi, że nie można malować modeli pędzelkiem. Lepiej jest dobrze pomalować pędzelkiem, niż odwalić kiszkę za pomocą aerografu.

Z moich obliczeń wynika że to Twój 4 model a do tego 2 z kamo, to ja ide popatrzeć na moje pokraki

Twój 4 model

Oj nie

To nie jest mój 4 model... gdzie to wyczytałeś ??

Z pojazdów to mój będzie gdzieś z 7 model. No ale tamte wcześniejsze pokraki nawet nie pokazuję, bo nie znałem tego forum i tych technik... i byłem młody (teraz też)

Ale, że 2 z kamo to już się zgodzę

jachud3

Na razie te obicia są tylko zielone, później będą lepsze. Robiłem je za pomocą małego pędzelka 0/10

Powiedzcie mi proszę kiedy się robiło biedronkę

Po washu ale przed lakierem matowym ?? Czy jak się chce ?? Proszę o odpowiedź.

Wooow. No model Primo Gusto. Nie przepadam za takimi maszynami, ale ta maszyna prezentuje się Super. Całość jest miła dla oka i już nie mogę się doczekać kolejny wyczynów z nią jakie będziesz robił.

Pozdrawiam

Mati a myślałeś o konkursach, ja sam nie wiem czy nie pójść na Świdnik w tym roku, ale wątpie żebym coś Strykerem wywojował Chociaż rok temu juniorów było mało :hmm:

Powiedzcie mi proszę kiedy się robiło biedronkę

Po washu ale przed lakierem matowym ?? Czy jak się chce ?? Proszę o odpowiedź.

Ja osobiście biedronkę robię po położeniu ew. kalek. Z tym, że moja biedronka to takie kilka w jednym, nie robię według żadnych przepisów tylko po swojemu, oleje to bardzo wdzięczne farbki do takich zabaw, po prostu spróbój, mieszaj kolory, tapuj, rozcieraj, ścieraj, przecieraj ;-)

Dzieki temu wychodzą mi i przebarwienia i wash i zacieki i wiele innych w jednym.

Zeby było bardziej obrazowo to zajrzyj sobie do mojego topicu z IT-28, jest w warsztacie konkursowym.

peter Wcześniej myślałem ale żadnych konkursów nie ma w mojej okolicy... no był może Poznań i to wszystko

A Świdnik jest na drugim końcu Polski od mojego miasta

Kamil K. Dzięki za odpowiedź. Coś tam poeksperymentuję i zobaczymy co wyjdzie

Podpatrzę jeszcze warsztat Twojego Su-122 na innym forum, bo ten jest na prawdę zacny

I jeszcze coś Jak robisz te bajery to używasz jakiegoś whte spirita ??

Nie, praktycznie wszystko na sucho - chyba, że muszę nadmiar olei wyciągnąć z jakiegoś zakamarka to wspomagam się w/w. Oleje po prostu ścieram pędzelkiem, chusteczkami, wacikami.

Witam

Wczoraj na model położyłem sido, kalki i jescze raz sido. Użyłem pierwszy raz płynów do kalkomanii od Gunze ...

Dzisiaj zabrałem się za rozjaśnianie sposobem Kamila K. z efektem mam nadzieję widocznym na zdjęciach ale i tak będę musiał poprawić

01.jpg

02.jpg

Tutaj te rozjaśnienia na płaskich powierzchniach najlepiej wyglądają... coś w ogóle widać ??

03.jpg

04.jpg

Ładnie! Rozjaśnienia troszku widać. Kalki się jeszcze troszku święcą, ale w wersji finalnej pewnie nie będą. Gratuluje, oby tak dalej!

Pozdrawiam