Skocz do zawartości

BMP-3 - Skif - 1:35


93mati

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chodziło mi o przedział desantowy

Nie znasz takiego jednego Pana na forum co wytrzaśnie Ci zdjęcie konkretnej śrubki, konkretnego egzemplarza o konkretnej godzinie ale tylko egzemplarzy radzieckich/rosyjskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie Ci świetnie - to jedyny z nowoczesnych pojazdów który mi się podoba - ciągle tu zaglądam i podziwiam

O dziękuję

Pochwała samego mistrza mobilizuje mnie do dalszej walki z tym pudłem

Nie znasz takiego jednego Pana na forum co wytrzaśnie Ci zdjęcie konkretnej śrubki, konkretnego egzemplarza o konkretnej godzinie ale tylko egzemplarzy radzieckich/rosyjskich

Aż tak w to się nie bawię Jak zakryję górą to i tak prawie nie będzie nic widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu widać ile blachy dają uroku modelom Skifa

Jakby Eduard był stworzony do ich modeli

ja tam czekam na BMP-3 Trampka bo tego Skifoskiego kleiłem również a tak to model ładnie wychodzi

Ja wolałem nie czekać na Trumpka... nie wiadomo kiedy wreszcie wyjdzie

Sprawdziłem u siebie: białe odpryski na białym tle (po washu) widać, możesz tak spróbować u siebie.

Ok. Zobaczę co da się zrobić

 

Tylko podłogi nie będę malował na biało, wszędzie widziałem ciemno-szarą... może też wreszcie kupię arkusz polistyrenu, bo ta podłoga nie jest taka płaska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty odwalasz z tymi blachami. Pomalujesz go pewnie lepiej niż poprzednie modele i wszystko piknie się uzupełni

Dzięki I to pierwszy raz z Eduardem

Jak uda mi się trójbarwne kamo to będzie elegancko

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach

 

Wnętrze wstępnie pomalowane razem z dodatkami

Oczywiście to jeszcze nie koniec... dlatego tak badziewnie wygląda

Będę musiał zrobić też podłogę jak w prawdziwym BMP

Na końcu pójdzie sidolux, łosz i obicia

 

 

01.jpg

02.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żeś "diable" pomalował te przewody? Osobno czy przyklejone? Bo jak przyklejone to szcun.

E tam... jaki szacun ?? Pomalowałem je przyklejone, ale i tak je poprawię, bo krzywo jest

Czyściutki jak z katalogu wysyłkowego. Może zostawisz go takiego, bez śladu buta wojskowego?

Joł

Jak dla mnie za czysty teraz jest... chiński badziew-zabawka, ale będzie jak brudna szmatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sięzdaje, czy wnętrze malowałeś aerkiem, lub jakąs inną psikawą(te łagodne przejścia z białego do plastiku to sugerują) Poza tym bardzo schludne wnętrze.

Aerkiem może w przyszłości... Centuriona bardzo bym chciał

To był zwykły spray z Castoramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był zwykły spray z Castoramy

Nie chciałbym straszyć, ale słyszałem o przypadkach, że po roku/dwóch (lub więcej) latach spray nie dedykowany do modeli plastikowych robił wrzery w plastiku. Poinformował mnie kiedyś o tym.. sprzedawca ze sklepu modelarskiego. Jednak jakoś średnio chce mi się w to wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym straszyć, ale słyszałem o przypadkach, że po roku/dwóch (lub więcej) latach spray nie dedykowany do modeli plastikowych robił wrzery w plastiku. Poinformował mnie kiedyś o tym.. sprzedawca ze sklepu modelarskiego. Jednak jakoś średnio chce mi się w to wierzyć.

No to będzie nie miło jak po roku zobaczę ten model bez podłogi i ścianek

Kurcze... też jakoś nie mogę w to uwierzyć... Ale plastik Skifa przetrzyma wszystko

Być może niedługo skończy się takie sprayowanie i nabędę wreszcie jakiś aero... czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym straszyć, ale słyszałem o przypadkach, że po roku/dwóch (lub więcej) latach spray nie dedykowany do modeli plastikowych robił wrzery w plastiku. Poinformował mnie kiedyś o tym.. sprzedawca ze sklepu modelarskiego. Jednak jakoś średnio chce mi się w to wierzyć.

No to będzie nie miło jak po roku zobaczę ten model bez podłogi i ścianek

Kurcze... też jakoś nie mogę w to uwierzyć... Ale plastik Skifa przetrzyma wszystko

Być może niedługo skończy się takie sprayowanie i nabędę wreszcie jakiś aero... czas pokaże

Eeeee, jakby miał wżery robić to od razu Logicznym jest, że jak wyschnie to już nie reaguje dalej z tworzywem. Ja używam np. jako szarego podkładu Śnieżki w sprayu albo jakiegoś jeszcze innego, co akurat jest pod ręką (na półce w sklepie) - jeśli ma być białe. Śmierdzi tak samo jak Tamiya czy Gunze. I jeszcze nigdy wżerów nie porobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie nie miło jak po roku zobaczę ten model bez podłogi i ścianek

Ja zrozumiałem to raczej jako nie wyżarcie na wylot, ale raczej jak wżery takie jak przy szpachli wamod. A tą informację uzyskałem przy okazji kupowania farby w spray-u do jednego z moich modeli samochodów. I ddotyczyło to głównie lakierów samochodowych. A najlepiej byłoby zapytać ludzi, którzy malowali takimi farbami jakiś (dłuższy) czas temu.

 

[edit]Jednak Avi byłeś szybszy.Jak widać nie zawsze sprzedawca ma rację, ale dzięki tobie się upewniłem, że te farby są bezpieczne dla modelu.[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wykonałem w końcu ruchome tylne włazy

Widać też pierwsze próby malowania, ale dla ruska jakikolwiek odcień zielonego może być... tylko na zdjęciu wygląda na oliwkowy ten zielony

 

Wnętrza nawet nie opłaca się pokazywać. Jest jeszcze nie skończone

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.