Skocz do zawartości

IS-3M Szczuka - Trumpeter - 1/35


Avi

Rekomendowane odpowiedzi

Avi napisał:

Wiecie co, korci mnie, żeby z tych bocznych fartuchów jeden segment usunąć. Coby bardziej 'zużyty' wyglądał. Co o tym sądzicie?

 

chyba trzeba było by spiłować sąsiednie, żeby za grube nie były.

Już to zrobiłem

Ot, ussuriskij striełok!

I jeszcze szybciej go skończy niż ja, chociaż później zaczął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A zatem 'wyrżłem środkowego elementa' bocznego fartucha. Fktycznie - wygląda lepiej. No i założyłem wstępnie gąski. Tak się zastanawiam, czy nie są za luźne - chyba o jedno ogniwko je jeszcze skrócę

P1010027.jpg

P1010031.jpg

P1010032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fktycznie - wygląda lepiej.

To ciemna strona mocy jest...na którą właśnie wkroczyłeś Avi !

Tylko pozostałe ospowiednio zmasakruj, coby widać było że używany ;-)

A tu jak widzisz..A się rzekło...poleci cały alfabet..niszcz, gryź, szpeć( a będzie Ci dane )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fktycznie - wygląda lepiej.

To ciemna strona mocy jest...na którą właśnie wkroczyłeś Avi !

Tylko pozostałe ospowiednio zmasakruj, coby widać było że używany ;-)

A tu jak widzisz..A się rzekło...poleci cały alfabet..niszcz, gryź, szpeć( a będzie Ci dane )

Niewątpliwie model nie będzie przedstawiał czołgu 'pierwszej świeżości'. Będzie obtłuczony, podrapany co nieco, choć nie mogę przesadzić. Bowiem:

gl002290bf5beawg7.jpg

Tak wyglądały ISy, które porzucone przez Egipcjan zostały przejęte przez Izraelczyków. Jak widać są w dobrym raczej stanie (ten na fotce to chyba nawet nie zdążyl ani razu wystrzelić, hehehe). Dla mnie aż za sterylne. No nic, trochę 'naciągniemy realia' z tym 'zużyciem', ale..... jak sam zawsze podkreślam - ma być ŁADNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten na fotce to chyba nawet nie zdążyl ani razu wystrzelić, hehehe

Heh widać jak dzielnie walczyli Egipcjanie :>

 

Co do gąsek, to skróć o jedno ogniwo, ponieważ jest ich za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej fotce jest już"zdobyczny" IS ? A co się stało z orłem ? Nie widać by był zamalowany. I publika jakoś arabsko wygląda.

Co do urwanego elementu dlaczego środkowy ? (wiem, wiem - dlatego bo ponieważ ) Prędzej podczas manewrowania mógł zahaczyć skrajnymi, ale ... twoja wola Mógłbyś pokusić się o dorobienie jednego z blaszki i lekko go podgiąć tak by nawiązywało do tego urwanego. (jakbyś nie bardzo wiedział o co mi chodzi to połóż to na karb faktu, że u mnie sylwester już się zaczął )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi mam coś dla Ciebie. W najnowszym numerze Fine Scale Modeler w dziale New Products jest takie oto cudo:

 

WA35645.jpg

 

oraz

 

WA35641.jpg

 

a także

 

WA35585.jpg

 

i na koniec

 

WA35307.jpg

 

 

Tanie nie są i do tego przesyłka z USA, ale mogą znacznie wzbogacic dioramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej fotce jest już"zdobyczny" IS ? A co się stało z orłem ? Nie widać by był zamalowany. I publika jakoś arabsko wygląda.

Co do urwanego elementu dlaczego środkowy ? (wiem, wiem - dlatego bo ponieważ ) Prędzej podczas manewrowania mógł zahaczyć skrajnymi, ale ... twoja wola Mógłbyś pokusić się o dorobienie jednego z blaszki i lekko go podgiąć tak by nawiązywało do tego urwanego. (jakbyś nie bardzo wiedział o co mi chodzi to połóż to na karb faktu, że u mnie sylwester już się zaczął )

Tak, zdobyczny. Poza tym nie wszystkie ISy mialy te orły.

Urwany element jest środkowy, bowiem skrajnego (w modelu) nie da się już zdemontować - za dużo roboty by było (w zasadzie to nawet baaaaardzo duzo), a biorąc pod uwagę, że model oklejony blaszkami - jest to raczej nie wykonalne bez zniszczenia niektórych. Załóżmy więc, żo odpadł bo się coś poluzowało, albo dostał weń z jakiejś broni typu wkm

Avi mam coś dla Ciebie. W najnowszym numerze Fine Scale Modeler w dziale New Products jest takie oto cudo:

Jaka to firma? Figasy bardzo ciekawe Dzięki

Co do gąsek, to skróć o jedno ogniwo, ponieważ jest ich za dużo.

Tak zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, można by rzec, że kadłubek gotowy. Oklejony blaszkami, wstępnie pomalowany. Wędruje do szafki, a ja zabieram się za dłubaninkę przy wieży

P1010034.jpg

P1010039-1.jpg

P1010041.jpg

P1010042.jpg

P1010043.jpg

P1010044.jpg

Jak wspomniałem, docelowo IS trafi na dioramkę. Fragment asfaltowej drogi, pobocze piaszczyste, fragmenty jakiegoś złomu egipskiego... Jednym słowem pojazd porzucony. Myślę jeszcze, czy nie dorzucić jakiegoś izraelskiego M-38 obok, i dwóch żołnierzy lustrujących czołg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor to farba Lifecolor UA90 - Light Sand - moim zdaniem idealna do arabskich pojazdów z tego okresu

Natomiast w kwestii drogi, na której będzie stał porzucony IS, to imaginuję sobie coś takiego zrobić:

89304151mc8.jpg

Zresztą jest to zdjęcie właśnie z 1967 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno małe ale, Czy ten panel odpadł w trakcie działań wojennych ? Czy wcześniej ?

Jak pisałeś wcześniej ISy były tryśnięte jak leci na defiladę. Gdyby panel odpadł w trakcie działań, to pod panelem widać by było inny odcień farby lub wręcz kolor podkładu. Dodatkowo rażą czyste otwory po śrubach (nitach?) Jeśli panel został oderwany, to pozostał by choć jeden łeb nita czy urwana śruba. Nie wiem z jakiej grubości blach robili te osłony, ale można by "pozostawić" urwany narożnik trzymający się na jednym mocowaniu. Zdaję sobie sprawę że wanna jest dopiero w podkładzie, ale to takie moje przemyślenia, bo na tym etapie łatwo można jeszcze coś dodać czy zaplanować.

I te opaski z dodatkowego zbiornika, jakieś za ładne są , nie powinny być rozpięte lub lekko zniekształcone jeśli zbiornik się utentegował w ramach guerry ? No chyba, że zdjęli go wcześniej. (jakby coś nieteges to patrz mój post wyżej i miej na względzie że się to nasila )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edno małe ale, Czy ten panel odpadł w trakcie działań wojennych ? Czy wcześniej ?

Jak pisałeś wcześniej ISy były tryśnięte jak leci na defiladę. Gdyby panel odpadł w trakcie działań, to pod panelem widać by było inny odcień farby lub wręcz kolor podkładu. Dodatkowo rażą czyste otwory po śrubach (nitach?)

No przecież model jeszcze w zasadzie jest niepomalowany - to dopiero taka wstępna warstwa. Przyjdzie jeszcze wash, brudzenie, odbarwienia, przebarwienia i wszystkie inne rzeczy o których piszesz.

Co do panelu to zakładam, że mógł zostać po prostu odkręcony. Czasem trzeba dostać się do flaków układu jezdnego.

No, super wygląda, tylko nie obijaj go za mocno

No trochę go poobijam, ale bez szaleństw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi te figurki są firmy Warriors Scale Models USA, dostępne w sklepie Squadron.com. Jak wejdziesz na stronę sklepu to w wyszukiwarce wybierz nazwę firmy a w opisie napisz "arab" i Ci pokaże te cztery zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ! Koniec z modelarstwem w tym roku! Zrobiłem jeszcze radiostacje (trzy) do wnętrza wieży, i teraz z czystym sumieniem mogę iść z Ernim na wódkę - świętować nadejście Nowego Roku Do zobaczenia jutro (mam nadzieję, że będziecie w stanie wejść na forum?

Zatem Panie i Panowie - Do Siego Roku 2009 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(mam nadzieję, że będziecie w stanie wejść na forum? Mr. Green

Zatem Panie i Panowie - Do Siego Roku 2009 !!!

We Wsim, - nie wiem, czym "paniom czy paniem" ale doszło się

Apropos, miałeś juz jakichś studentów koranu z MIG,a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He! Hehehe! Heheheheheh!

Sylvesra spędziłem ja trzeba - z Ernim i z dwoma Kurdami (plus dużo ankoholu, heh heh):mrgreen:

Zatem było tak jak powinno być - a skoro jestem w stanie pisać tego posta - zatem było porządnie , heheheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi, na wagi zawodnicy zostali w tyli, daleeeeko pomimo nietreningów.

Dziś postanowienie,kino, film - dla dzieci, bo dzięki Bogu bar tam mam i walka z kilkoma blaszuniami - ino w latadłach - zatem NAJ Avi, naj...acha i dawaj PIXELOZE, dziś, po wstaniu, wyjdzie jak NIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.