Jump to content

M-60 IDF


Erni
 Share

Recommended Posts

Nareszcie udało mi się skończyć ten modelik.Jest to produkt Academy + Friule i lufy RB Model . Malowany oczywiście Gunze:) Oceniajcie.

 

Fotki juz zmienione:)

 

IMG_0032.jpg

IMG_0033.jpg

IMG_0035.jpg

IMG_0037-1.jpg

IMG_0042.jpg

IMG_0043.jpg

IMG_0046.jpg

IMG_0049.jpg

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Bardzo ładny model, też mi się taki marzy dopatrzyłem się jednak pewnej nieścisłości merytorycznej. Jeżeli zrobiłeś gąsienice od Merkavy i osłonę termiczną lufy to powinieneś też dać czujnik meteorologiczny i głowice optyczną świadczące o zamontowaniu SKO Matador tak jak to powinno być w wersji Magach 6 Beth-Gal. Na temat tego czołgu jest ciekawy artykuł w nTW nr 8/2002

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Hehehe, no super jest ten Magach . Z tymi gąskami wygląda faktycznie nieporównanie lepiej. Co Friul to Friul. Świetnie go pomalowałeś - dobre obicia (wiem bo widziałem 'na żywca'), ale fotki są po prostu tragiczne - niewiele widać (nie mam na myśli tego, że przy sztucznym robione).

W kwestii dodatków, to Kat ma rację - czujnika brakuje, ale z tego co kojarzę, w wersji Magach 6 i 6B (bo taką przedstawia chyba Twój model) nie było go początkowo (w tej pierwszej chyba w ogóle).

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście świetny model , cieniowanie i obicia dodają mu smaczku. Naprawdę są takie jak powinny być .

Friule wyglądają świetnie tylko .....wydaje mi się że są założone odwrotnie ,jeżeli sie mylę to przepraszam .

Reasumując stworzyłeś coś co naprawdę moze sie podobać .

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi się że są założone odwrotnie

Faktycznie!! Nie zauważyłem tego. Są wsadzone odwrotnie. Ale to właśnie jest przewaga Friuli nad innymi gąskami - można je w każdej chwili przełożyć

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi sie podoba jak wash wyciagnal detale, widze takze ze w dobrym kierunku ide z moimi pigmentami jak patrze na twoje.

Pytanie o gaski, czy to sa dedykowane do M-60 friule, a takze ta czesciowo materialowa oslona jarzma dziala, mogla by byc bardziej "materialowa".

Link to comment
Share on other sites

Wczesne wersje Magach 6 (połowa lat 70-tych) miały tylko wieżyczkę dowódcy Urdan, pancerz reaktywny Blazer oraz powiększony kosz z tyłu wieży. Modernizacje prowadzone od początku lat 80-tych obejmowały montaż SKO Matador i osłony termicznej lufy. Ostatnią fazą modernizacji tej wersji było montowanie nowych gąsienic. Nie wszystkie czołgi był modernizowane jednocześnie, te modernizowane wcześniej nie otrzymywały jeszcze gąsienic, późne już odstawały pełny pakiet. Dlatego mało realne jest aby istniał wóz bez SKO ale już z nowymi gąsienicami i osłona termiczną na lufie.

 

Nie zmienia to jednak faktu że model mi się podoba i czekam na nowe fotki

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dlatego mało realne jest aby istniał wóz bez SKO ale już z nowymi gąsienicami i osłona termiczną na lufie.

 

W IDF jest wszystko możliwe

Co do samego modelu, no świetny jest, widzę że założyłeś jednak friule, zamiast tych zestawowych winyli, teraz to wygląda super, świetny wash no i temat jakże zacny

 

Pytanie o gaski, czy to sa dedykowane do M-60 friule

 

Friul nie robi gąsek do M-60, te są pewnie od Merkavy mk.1

 

Na temat tego czołgu jest ciekawy artykuł w nTW nr 8/2002

 

Dobry artykuł, ale jest parę nieścisłości np. piszą , ze Magach 7 jest modernizacją Magacha 6B Gal, a niestety to nie jest prawda- Magach 7 powstał z modernizacji M-60 A0 a więc tych z wieżą od M-48

Link to comment
Share on other sites

Ładny model, chociaż zdjęcia kiepskie - przydałoby się 2 źródło światła.

Obicia wydają mi się jakieś nieprzemyślane, często wypadają pomiędzy wystającymi elementami, a znowu elementy wystające z kadłuba - szekle, uchwyt transportowy lufy - są w dziewiczym stanie.

Link to comment
Share on other sites

Heh, teraz wygląda zdecydowanie lepiej - jakość zdjęć ma olbrzymie znaczenie. Rozpisywać się nie będę - model mi się po prostu podoba - mówiłem Ci zresztą osobiście.

Jedyne co mnie w nim razi, to amunicja na taśmach pomalowana kolorem miedzi zamiast mosiądzu. Farba miedziana jest po prostu za czerwona żeby malować nią naboje.

Link to comment
Share on other sites

Ładnie pomalowany, ale przydałoby się parę "niższych ujęć" na boki i układ jezdny...

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

model rewelacja, te gąsienice to miażdżą system ja sie nie znam dobrze na pancerce, więc nie chce sie czepiać ale - czy ta amunicja nie jest coś nazbyt nienaturalna? tak sie świeci, wybija się... ale to taki szczagół, model super

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.