Skocz do zawartości

Goły Sea King - Heller 1:72 - taki pomysł na wieczory


vader9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu przyszedł mi do głowy aby "odkryć" coś w śmigłowcu najbardziej do tego moim zdaniem nadał się model hellera Sea Kinga choć do celowo będzie to Sh-3h ale to nieważne na razie. Zacząłem od wycinania czego się da

 

fcb227f6a1c3b360m.jpg

 

Przyznaje nie szło mi za szybko ale miałem trochę czasu po pracy więc

9a7a852cef4d4e8fm.jpg4df0effa20f0259em.jpg

 

To tak na razie wygląda - trochę więcej powycinałem ale teraz myśle jak zrobić wnętrze - na razie jest tyle.

c6d92dffaa1e16bfm.jpg

 

W planach są różne instalacje wręgi i inne szczegóły

Jeśli się podoba to fajnie pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niesamowite rzeczy robi pan Ziober z tym Mi-6 gdzie mi tam do niego ale coś i tak podłubie a co.

Ja powoli zaczynam wypełniać wnętrze kadłuba

 

e98daeb4b7ce637dm.jpgb627040c33e2c314m.jpg

 

W trakcie robienia tego modelu rodzi się co chwila nowy pomysł jak coś tam dodać. jak tak dalej pójdzie to się obawiam czy to sie da skończyć - ale nie oto chodzi aby złapać zajączka ale by gonić go - jak mawiał "sofronow"

 

0214c6417358c741m.jpg716af85e9533b0c5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam modelarzy ( swoją drogą fajni ludzie z tych modelarzy - ale mówią że nie powinno się być sędzia we własnej sprawie )

 

Prace trochę poszły do przodu:

495662001f7c1463m.jpg2e6aa10475715767m.jpg8de7cd1170321ec3m.jpg

 

i to chwilowo tyle, muszę się zająć świętami. Wszystkim modelarzom życzę spokojnych i rodzinnych Świąt, modele mogą chwile poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam w 2009 i życzę pomyślności modelarzom. W nowym roku prace ruszyły do przodu:

 

Podłoga z dźwigarami

2a31ffc7a2c47c5em.jpg b31214d545e9a329m.jpg

i gotowy element jednak jeszcze dodany będzie moduł pod kabiną pilotów:

072d1b8cbfaf1c7bm.jpg

 

Kadłuby zostały jeszcze dopracowane (czytaj więcej dziur ) ale również coś w temacie sufitu i silników z przekładnia się coś posunęło

bbae02c70d805032m.jpg 152c6f6fee83782am.jpg

 

no to idę dalej dłubać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że jestem pod wrażeniem tego co wyczyniasz z modelem Rozumię że model ma być "przekrojem" śmigłowca, no bo tyle otwiranych klap to on chyba nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Vader9 chłopie dajesz czadu . Pokazujesz to co jest moim skromnym zdaniem istotą tego hobby. Oby tak dalej. Już nie mogę się doczekać końcowego efektu.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy panowie aż tak dokładnych planów - czytaj planów wszystkiego nie posiadam, ale dbam o to aby rozwiązania techniczne były w zgodzie z realiami w stopniu możliwie największym. To są głownie zdjęcia różnych śmigłowców rozbite lub w remoncie bo wtedy widać coś więcej pod skóra.

 

Tu kilka zdjęć z malowania :

2787ebe8828c855bm.jpg f6e7b6f438b86a53m.jpg bd1ffc0b68725d95m.jpg 6989e7c878eda602m.jpg 4148ba1e9be44ae6m.jpg

fcedc0ef5b92193cm.jpg

 

i to na razie wszystko, prace będą szły w kierunku zapełnienia szkieletu częściami i instalacjami.

Pozdrawiam Grzegorz Orlik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Tempo prac iście zabójcze. Model rośnie w oczach. Powiedz ile godzin dziennie poświęcasz na jego budowę, bo ja swojego miga lepię ponad 2 lata a końca nie widać...

Wielki szacun dla Ciebie

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam wolne wiec mam czas to i prace postępują ale to sie za tydzień zmieni wiec tempo spadnie, po za tym teraz kable i detale to bedzie praco chlonne mysle że za 2 lat bedzie koniec :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.