Skocz do zawartości

[SF] 7TP wersja plot - 2x20mm+wnętrze


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem 4 - kierowca, strzelec-dowódca, po bokach dwóch ładowniczych, można do 1 ładowniczego, jeśli zastosujesz magazynki bębnowe.

U mnie zostało by trzech, ale to u mnie. Wy róbcie z tego cudo jak były przerobione, później Pz.I.

 

Ps.Walą z lewej, z prawej, a oni sobie siedzą na platfornie i patrzą ?? Nie te czasy, ale to SF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Zapewne w takiej fabryce były dwie frakcje - Inżynierowie..a właściwie to trzy:

rysownicy(nie chodzi mi, o rys tech.)

inżynierowie

osoby od kasy"księgowi"

Kiedyś krążył po mojej uczelni taki kawał, można go dostosować do przedstawionej prze Rafała sytuacji. Ludzie od koncepcji mówią 'Musimy to zrobić w ten sposób, tak idą trendy rozwoju, stworzymy nową jakość, damy naszemu wojsku doskonałą broń". Na to inżynierowie z produkcji mówią "Tego przy obecnym stanie technologii nie da się zrobić, to nierealne, nie mamy takich możliwości" Na co zjawia się facet z księgowości i mówi do dwóch poprzedników "Zamknijcie się, dla fabryki obaj jesteście tylko kosztami".

:P

 

Wracając do tematu, dziś postaram się możliwie zakończyć działko. Foty późną nocą. Żeby ukrócić gadanie niektórych znawców materii, mających widoczny problem z ogarnięciem 50 stronicowej monografii 7TP, średnica wieży wynosiła 136cm (wg rekonstruktora). Dopuszczalna średnica "kosza" nie może w moim odczuciu przekroczyć 110cm czy nawet 105 cm. Mówiąc o 7TP AA należy zaznaczyć, że "kosz" był brany pod uwagę, chociażby po to, żeby ja mówi Widd i MCzarnowicz pomieścić tam różne graty od A -Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola hola żebyśmy sami siebie nie zapędzili w kozi róg. Przez platformę rozumiem nieobrotową część wieży, tj. opancerzoną nadbudówkę, być może lekko wystającą poza obrys kadłuba czołgu.

Tak jak mówiłem wcześniej obrotowe jest działko z siedzeniami załogi, a nie cała wieża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne obawy, że poruszanie całą "górą" czyli działkiem z obsługą, koszem, opancerzeniem i gratami mogłoby przerosnąć możliwości silnika elektrycznego. Opancerzenie i cała reszta to dobrze kilkaset kilo więcej.

Cały przedział ma opuszczane na zewnątrz burty, po których opuszczeniu, można swobodnie radzić npla na ogniem na wprotst, przyjmując zakres strzału na jakieś 270st. Wydaje mi się to rozsądniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie musiał być i tak i tak, nawet przy elektrycznym napędzie czy napędzie z silnika, na sam cel z dużą dokładnością naprowadzano ręcznie.

Pytanie co oprócz niego, elektryczny byłby rewolucją ale Widd znalazł w monografii, że napęd miał być sterowany pedałami, po co one ? Pasują jak ulał do elektryki.

Łączenie napędu wieży z silnikiem to raczej ciężka sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widd znalazł w monografii, że napęd miał być sterowany pedałami, po co one ? Pasują jak ulał do elektryki.

Łączenie napędu wieży z silnikiem to raczej ciężka sprawa.

A co w tym dziwnego ?? Pedały lewo/prawo, a spust ręczny, tak jak są działka OPL na okrętach.

Ps. Pewnie zaraz będzie, że się nie znam, ale ... to przecież SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi skala. Problem w tym i Jarek ma sporo racji, że elektryczny napęd wieży (dziś wydający się czymś normalnym) był wtedy nie lada osiągnięciem. Dane są sprzeczne lub nie ma ich wcale. Ja optuję za elektryką i pedałami u strzelca/celowniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto fotki z postępu prac.

Zdecydowałem się na wariant 3 osobowy, z ew rozszerzeniem do 4 (mówię tylko wieży). Dwóch ładowniczych, strzelec/celowniczy + ew dowódca.

Duży problem z celownikiem, miał być podobny do tego z 40ki Boforsa, na razie tylko prototypowy stelaż, ale muszę jeszcze zasięgnąć języka co i jak dokładnie. Tu pomoc mile widziana. Te odstające "rurki" od siedzisk ładowniczych to miejsce na "podręczny" zapas amunicji.

Powoli myślę, nad sposobem w jaki załoga góry mogła dostawać się do "kosza". Najrozsądniejsze będzie chyba zabudowanie całego otworu wieżowego blachami, z czego po obu stronach celowniczego/strzelca będą one uchylne, umożliwiając dostęp do wnętrza.

IMG_4294.jpg

IMG_4295.jpg

IMG_4296.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co oprócz niego, elektryczny byłby rewolucją ale Widd znalazł w monografii, że napęd miał być sterowany pedałami, po co one ? Pasują jak ulał do elektryki.

 

Pedały miały zastosownie na przykład w armatach przeciwlotniczych. Działają tak samo jak w rowerach wodnych - kręcisz "do przodu" płyniesz do przodu, kręcisz "do tyłu" płyniesz do tyłu. W armatch wyglądąło to tak kręcisz do przodu - obraca się np w prawo, kręcisz do tyłu - obraca się w lewo. Trzeba wprawy aby dobrze sterowac i się nie mylic, ale da się to zrobic. Miałem kiedyś przyjkemnośc pobawic się na takiej starej armacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedały miały zastosownie na przykład w armatach przeciwlotniczych. Działają tak samo jak w rowerach wodnych - kręcisz "do przodu" płyniesz do przodu, kręcisz "do tyłu" płyniesz do tyłu. W armatch wyglądąło to tak kręcisz do przodu - obraca się np w prawo, kręcisz do tyłu - obraca się w lewo. Trzeba wprawy aby dobrze sterowac i się nie mylic, ale da się to zrobic. Miałem kiedyś przyjkemnośc pobawic się na takiej starej armacie

W Boforsie do tego służyła korba, pedały były stałe. Podwójny nkm był wzorowany na Boforsie właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku czołgu pelot, z ograniczoną ilością miejsca myślę, że pedały do obracania w poziomie i korba do podnoszenia byłyby idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu celowniczy byłby jeden a nie dwóch - jeden od poziomu drugi od pionu. I "elektryka" nie jest już problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku czołgu pelot, z ograniczoną ilością miejsca myślę, że pedały do obracania w poziomie i korba do podnoszenia byłyby idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu celowniczy byłby jeden a nie dwóch - jeden od poziomu drugi od pionu. I "elektryka" nie jest już problemem.

Celowniczy musi być jeden, jest dwóch ładowniczych. Celowniczy ma do dyspozycji pedały (szybkie obracanie wieży) + dwa pokrętła do ręcznego obrotu, niezbędne przy potrzebie precyzyjnego strzelania - coś a'la flak 38. Skoro już i tak ma być ten silnik elektryczny to niech celowniczy ma możliwość skorzystania z niego w pionie i w poziomie.

Do tego dowódca i kierowca, ew rolę dowódcy pełni jeden z ładowniczych ale to chyba jednak dość naciągane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem, aż ktoś się do tego przyczepi, a co jeśli celownik optyczny się zepsuje ? Wytnę wytnę, jak możesz Widd to powiedz mi jeszcze czy ten celownik optyczny ma wystawać powyżej tego kółka czy być poniżej niego. Powyżej chyba, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działko w czerni farba wykryła ślady po kleju i różne "dziwne rzeczy" które systematycznie usuwam. Dodałem celownik, jego mocowanie wydaje mi się jednak za grube i muszę je jeszcze odchudzić nieco. Czarne nie wygląda szałowo.

IMG_4301.jpg

Ciągle mam wrażenie, że czegoś temu działku brakuje, jakiś uchwytów, pokręteł, dźwigni ?! Ktoś ma jakieś podpowiedzi ?

IMG_4300.jpg

Wycięte wszystkie klapy i włazy, które będą otwarte. Powstaje pierścień podwieżowy. Wycięcie okręgu (równego) w tak grubym plastiku było nie lada wyczynem ale się udało. Jak widać szpachla jeszcze schnie na pierścieniu - z jednej strony (od silnika) będzie ścięty, tak, żeby można było uchylić klapę nad silnikiem.

Ostatnia nowość, zestaw Armo 35535. Wanna od C7P, zabudowa wentylatorów i masa wnętrzności wozu, identycznych z 7TP

IMG_4299.jpg

Szczegóły niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest mój dzień Doszła paczuszka z ChoroszyModelbud z częściami tym razem dużo stelaży na amunicje, wiatraków (zawsze mam problem z ich robieniem ręcznie), siedzenia, akumulatory, gaśnice, wajchy i dźwignie wszelkiej maści oraz nieco bajerów do silnika itp

PC220223.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.