Skocz do zawartości

[SF] 7TP wersja plot - 2x20mm+wnętrze


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrzy jesteście

Doba ma 24h - a kiedyś trzeba spać, bo mając rodzinę ciężko wygospodarować zupełnie wolny czas ...

Zwłaszcza, że obecnie na warsztacie są dwa (a w zasadzie 3) inne projekty:

wieża do Crusadera AA i 7TP-D (tez SF - działo samobieżne : armata Schneider wz.1897 na zmodyfikowanym podwoziu 7TP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobrzy jesteście

Wiadomo

7TP-D (tez SF - działo samobieżne : armata Schneider wz.1897 na zmodyfikowanym podwoziu 7TP)

To wrzuć zdjątka bo ja też bedę robił takiego, tylko, ze na podwoziu Vicka raczej. Rozumiem, że opierasz się na tych wizualkach z forum dws tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy tak: na forum DWS pomysł tego działa wyszedł ode mnie, podobnie jak wątek na forum "Odkrywcy"

 

A obecnie wygląda to tak :

bf69d1f3d9a7c421m.jpg21e1a820a3fe1cc2m.jpg5cea4f53fbfb0ac7m.jpg

 

To jest na zmodyfikowanym kadłubie "Vickersa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy tak: na forum DWS pomysł tego działa wyszedł ode mnie, podobnie jak wątek na forum "Odkrywcy"

 

To jest na zmodyfikowanym kadłubie "Vickersa"

Jesteś dzielniak ! Dzięki za wizualki, przydadzą się. Załóż wątek do tego 7TP-D co ? znajdą się chętni podglądacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik Saurer -Diesel VBLDb (PZInż 235) wysokoprężny,4-suwowy, rzędowy. Pojemność 8550cm3, sprężanie 15,5:1, chłodzony cieczą. Moc nominalna 110KM.

Lewa strona i tył. Prawa może jeszcze dziś:

IMG_4505.jpg

IMG_4500.jpg

IMG_4501.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś i wczoraj małe dziubanuie i pierwsze kroki z aero - silnik na gładko czarno. Uwielbiam to urządzenie już.

Trochę gratów:

- pojemnik na zapasowe lufy do nkm

- skrzynka na granaty (drewniana)

- drzwi do wieży

- teczka na narzędzia

- płyta przedziału silnika z otwartymi drzwiczkami

IMG_4510.jpg

Stojaki na wentylatory(napęd pasowy) oraz stelaż na akumulatory.

IMG_4508-1.jpg

Robi się jeszcze skrzynka na ostrogi do gąsienic, umieszczona między przegrodą silnika, a prawą chłodnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby mieć przynajmniej jeden zestaw zapasowych luf. Nie były duże, mieściły się w pojeździe. Taki 7TP miał ze sobą dużą ilość częśći zapasowych, prócz lufy oczywiście, bo za duża. Niemniej obstawiamy, że zapasowe lufy musiałyby być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby mieć przynajmniej jeden zestaw zapasowych luf. Nie były duże, mieściły się w pojeździe. Taki 7TP miał ze sobą dużą ilość częśći zapasowych, prócz lufy oczywiście, bo za duża. Niemniej obstawiamy, że zapasowe lufy musiałyby być.

No dobra, jeszcze ujdzie, ale .. skrzynka na granaty (drewniana), no chyba, że na takie "moździerzowe?! ok.10-12.

Widziałem gdzieś zdjęcie tankietki, która w miejsce uchwytu na km, posiadała coś w rodzaju moździerza. Nie mam tego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. 7TP miał na wyposażeniu dwie kostki trotylu, jedną przy skrzyni biegów oraz jedną na ścianie silnika. Każdy posiadał także skrzynkę z granatami obronnymi wz.31.

 

Z chęcią zobaczyłbym TKS z moździerzem... Skala, bądź poważny, z moździerzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały moździerz (granatnik), stał koleś z pociskiem i posiadał małą skrzyneczkę.

Coś takiego, zamiast nóżek było mocowanie do uchwytu i opartego o klapę włazu:

 

perkun_gp.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala to co pokazałeś, to polski granatnik Perkun GP. Sztuk wyprodukowanych 12... Jeden w muzeum w USA.

Tak, wiem, że to Perkun, ale takie "cudo" - podobne, stare zdjęcie jak ..... i było widać granatnik. No przecież rozpoznam granatnik od rury ;)

 

skala72 a to na pewno był TKS a nie jakiś brytyjski Bren lub Universal Carrier z ichnim Ordnance SBML 2-inch mortar?

 

Tak, na pewno to był TKS (+ Hotchkiss wz. 25 kal.) i polski czołgista z oficerem.

 

Było to jakieś forum amerykańskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak, skoro nie było czegoś takiego jak uchwyt do granatnika...

 

Przynajmniej powiedz jakie to forum...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak, skoro nie było czegoś takiego jak uchwyt do granatnika...

Qrka, czy musi być cała seria wyprodukowana, może jakiś "Typ" zamontował sobie na rozkaz dowódcy lub coś takiego.

Podjeżdżali, bęc, bęc i z buta do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przewiercił lufę, albo dolutował uchwyty po bokach i zmontował specjalny uchwyt. Ani z tego celować, ani wozić amunicję. Znajdź to zdjęcie lub podaj forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przewiercił lufę, albo dolutował uchwyty po bokach i zmontował specjalny uchwyt. Ani z tego celować, ani wozić amunicję. Znajdź to zdjęcie lub podaj forum.

Jaka lufę?/ Stary, wymontowali uchwyt na karabin z boku, dali inny, To było małe, jakieś (na oko) do 50 cm długości + malutka podstawka, było widać "kątomierz". Nie było koła zapasowego, widać było coś w rodzaju blaszanej skrzynki, ale koleś ją zasłaniał.

PS.szukam z uporem maniaka, ale nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapasowe lufy do NKMów ?? Pierwszy raz słyszę, aby woziła je załoga wozu, myślałem, że tylko techniczne wozy coś takiego posiadały.

A kto je miał wozić ? kuchnia ? Przy takiej szybkostrzelności lufy zapasowe są jak najbardziej wskazane.

No dobra, jeszcze ujdzie, ale .. skrzynka na granaty (drewniana), no chyba, że na takie "moździerzowe?! ok.10-12.

Ujdzie... dziękuje proroku. Pokaż mi skrzynkę na granaty do 7TP, a jeśli jej nie masz to nie gadaj głupot.

Widziałem gdzieś zdjęcie tankietki, która w miejsce uchwytu na km, posiadała coś w rodzaju moździerza. Nie mam tego zdjęcia.

Czekamy na to zdjęcie skala, chętnie zobaczę ten twór. Ciekawe co wykombinujesz. Z nowości to zrobię nadal skrzynkę na ostrogi i czekam piątku - malowanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę gratów:

- pojemnik na zapasowe lufy do nkm

- skrzynka na granaty (drewniana)

wiesz co, powiedz mi, po kiego im granaty, sam piszesz, że tam nie ma miejsca, a tu wsadzasz tyle gratów (j/w).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, powiedz mi, po kiego im granaty, sam piszesz, że tam nie ma miejsca, a tu wsadzasz tyle gratów (j/w).

Przeczytaj sobie monografie, przyjrzyj się wieży, a potem zastanów. Jeśli będzie Ci mało to zapytaj chłopaków od niemieckich czołgów, czy załogi miały granaty, broń ręczną (pm) itp.i w jakim celu wozili to ze sobą. Np. dlaczego we wczesnych tygrysach, był charakterystyczny "krążek" z tyłu, po lewej stronie wieży (jeśli dobrze pamiętam) ?

Czytasz bardzo wybiórczo i bez zrozumienia skala, miejsca jest mało jak to się wszystko wstawi do środka.

Tak w ogóle, to widziałeś kiedyś przestronny czołg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem skala, też o tym czytałem na jakimś angielskojęzycznym forum. Goście wozili w tkasach małe moździerze ich lufy podczas jazdy były używane jako rury wydechowe a nóżki brali z mocowanie tego rkmu wz. 28 co to uwierał w d@@@ dowódcę wozu.

 

 

Skala twoje melepectwo i ignorancja powoli sięga zenitu!!! Chciałem ci pomóc proponowałem że skseruje ci kilka artykułów i podrzucę jak byłem na delegacji w warszawie a ty w odpowiedzi mi dziękujesz i pytasz się czy mam te ksiażki w pdfie

 

Niestety Skala ale strasznie niektórymi wypowiedziami się ośmieszasz.

 

Tak w ogóle, to widziałeś kiedyś przestronny czołg ?

Jędras widziałem przestronnego Chara B1 bis, byl po trafieniu bombką ze Stukasa i był bardzo przestronny tak lekko rozdymany wręcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.